Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egy hétre Horvátországba...

Egy hétre Horvátországba megyünk nyaralni és kíváncsi vagyok hogy van e ott valami olyan állat mint például cápa, medúza, skorpió meg még ilyenek? Csak értelmes válaszokat kérnék!

Figyelt kérdés

2012. júl. 3. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Macska cápa előfordulhat, de ez emberre ártalmatlan. Medúza is előfordul.

Ismerőseim az Istria félszigetről jelezték az ún. olasz skorpiót, ami az olaszoknál, főleg északon, háziállat. Apró pici feketeség, párban járnak a szobában. Olasz ismerősöm mondta, hogy volt akit megcsípett, de kb. darázscsípés. Nem halálos kimenetelű.

Mostar "környéki" horvát tengerparton előfordul vipera is, főleg erdőkben. Ugyanez vonatkozik a Fekete özvegyre is.

Horvátországban sokszor jártam, jelezném, hogy sosem találkoztam ezen állatokkal, de ez nem jelenti azt, hogy nincsenek!

2012. júl. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Dalmáciában is elég gyakori a skorpió, méghozzá a kárpáti skorpió, de ennek se veszélyes a csípése, csak ha allergiás vagy rá, továbbá viperák is előfordulnak arra, főleg a sziklás részeken. De ahogy az előző válaszoló is mondta, biztos, hogy nem fogsz találkozni velük
2012. júl. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.
2012. júl. 4. 18:19
 4/7 anonim válasza:
24%
én a nyáron találkoztam skorpiókkal egy viperával sajnos medúzával még nem
2013. máj. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
meduza sok van :) capa ha van is nem a partok kozelebe.
2013. jún. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kárpáti skoprió, csak annyi, hogyha megszúr, persze nincs halál meg satöbbi, de azért vége a nyaralásnak. Sokszor olvasom hogy ha kígyó vagy skorpió nem halálos, akkor ártalmatlan, nincs mitől félni. Téveszme ez azért, kemény mérgezés és komoly fájdalom. Ilyen vidékeken én kirázom a papucsot/szandált, mielőtt belelépek.
2015. ápr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Horvátban a KRK szigeten találtam egy skorpiót...már döglött volt. De látni kellett volna a mellete elsétáló lánycsapat reakcióját amikor szóltam tesóimnak hogy SKORPIÓ! Nem volt őszinte a mosolyuk XD Egyébként egy brutális 3 centis fenevadról van szó :D

Medúzát egyet láttam az se élt már, szánalmasan lebegett a vízen mint egy zacskó.

Tengeri rózsával viszont volt dolgom. Nem vészes az se, ha hozzáérsz kb olyan mint a medúzacsípés.

De se egy medúza, se egy szaros kis skorpió nem fogja elrontani a nyaralást hidd el nekem. Ami tényleg elronthat egy nyaralást az a tengeri sün. Vele biztos találkozik az ember. Érdemes tengericipőt húzni, bár én nem szoktam mert idegesít. Még nem léptem bele, de volt hogy megfogtam és valahogy mégis csak megszúrt egy tüske. Ripityára törik az ember bőre alatt és k*rvára fáj. El nem tudom képzelni hogy fájhat, ha valaki telibe rálép egyre... Unokatesóm volt olyan szerencsés, ő be is lázasodott.

2018. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!