Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha külföldre megy az ember,...

Ha külföldre megy az ember, melyik éri meg jobban: forintot váltani itthon, vagy eurót külföldön (mondjuk Csehországban koronára)?

Figyelt kérdés

2012. júl. 12. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Cseh korona esetében én inkább itthon váltanék. Nézz körül neten, hol érdemes váltani.
2012. júl. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Ajánlom még itthon váltani, mert például Prágában a külföldieknek néhol kevesebbet adnak, mint a cseheknek vagy a szlovákoknal. Annyi szerencsém volt, hogy felvidéki vagyok és tudok szlovákul, mert pár száz koronával kevesebbet akartak adni, amíg nem tudták hogy Szlovákiából vagyok.
2012. júl. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem euróban kapod a fizetésed, akkor itthon válts forintot koronára, mert rosszabbul jársz ha forintot váltod euróra, majd azt koronára. Így kétszer fizetnéd a pénzváltó hasznát.
2012. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt is érdemes meggondolnod, hogy esetleg a számládon hagyod a pénzt, és egyszer kiveszel egy nagyobb összeget a helyi valutában. Mivel ekkor a pénzedet nagyon jó árfolyamon váltja a bank, így sokat megspórolhatsz, igaz a külföldi pénzkivétel drága, de még így is megérheti. Mondok egy konkrét példát, ami velem esett meg. Szükségem volt 9000 szerb dinárra. A Nemzeti Bank hivatalos árfolyama 2,5Ft volt, vagyis a 9000 dinár így 22500Ft-ot ért. Ezzel szemben pénzváltóban 3,2Ft-ért akarták nekem adni a szerb dinárt, vagyis ugyanezért az összegért 28800Ft-ot kellett volna fizetnem. Ehelyett kivettem kártyáról, így a bank nekem 2,54Ft-ért számolta át, vagyis 22860Ft-ot vont le a számlámról, majd további 800Ft-ot a külföldi pénzkivételért, viszont még így is csak 23660Ft-ba került a 9000 dinár szemben a pénzváltós 28800Ft-al, vagyis több mint 5000Ft-ot megspóroltam egy nem is olyan nagy összegnél.
2012. júl. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nem értem, amit mondasz. A bankok árfolyama mindig sokkal rosszabb, mint a valutaváltóké. És a pénzfelvétel miatt duplán rosszabb!
2012. júl. 14. 11:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jól gondolod, mert az való igaz, hogy ha KÉSZPÉNZT váltasz át, akkor rosszabb az árfolyam, de ha bankkártyával veszel ki, akkor az bankközi devizautalásnak számít,vagyis nem valutavételi, hanem devizavételi árfolyamon számolnak, itt megnézheted a különbséget a kettő között: [link]

Amúgy még direkt leírtam egy valós példát is, az sem volt világos?

2012. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudok ilyen példát. A CIB-nél pl. 11.89 a CZK deviza eladás, de ha kimegyek a sarokra, akkor 11.7-ért vehetek. A bankoknak egyedül a középárfolyama jó, de nem azt alkalmazzák ilyenkor.
2012. júl. 14. 21:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem váltottad át a CIB-nél a valutát devizára, 11,89 a valuta eladási árfolyam, ez azt jelenti, hogyha besétálsz a fiókjukba ennyiért váltanak neked készpénzt. A deviza eladási ezzel szemben 11.66, vagyis kártyás kivételnél ezzel számolnak:

[link]

2012. júl. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!