Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazott már valaki vonattal...

Utazott már valaki vonattal Európában valahová? (saját maga szervezésében)

Figyelt kérdés

Pl. az Adriára, vagy Moszkvába, vagy Londonba... stb. :)

Milyen tapasztalataitok vannak?



2012. júl. 16. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Kölnbe utaztam, tavaly nyáron.


Sajnos odafele pótvonat volt, vagyis nem ICE, hanem IC. Kevésbé kényelmes, és kevésbé bírja a 300 feletti sebességet, de azért nem volt rossz.


Visszafele ICE jött, kényelmes, gyors. De sajnos az osztrák-német határnál lerobbant, és át kellett szállni egy IC-re. De így sem késtünk sokat, inkább csak kalandos volt.


(Amúgy Kölnből is nagy késéssel indult hazafelé, amit viszont szerencsére behozott annyira, hogy a csatlakozást - ha futva is - elértük.)

2012. júl. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Splitbe utaztam már többször vonattal. A véleményem az, hogy legjobb zágrábi átszállással. A közvetlen járat Bp-Split között eléggé zsúfolt.
2012. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én kétszer mentem Budapestről Velencébe, meg vissza, jó volt(bár a sok határellenőrzés az éjszaka közepén zavaró volt), de azt a járatot sajnos megszüntették. Voltam Bécsben 3-szor, de az semmi extra, gyakorlatilag olyan, mint az itthoni IC, ill. mióta Railjetek vannak, azóta picit jobb. Egyszer mentem Varsóba, meg vissza, odafele éjszaka, visszafele nappal, nagyon szép volt arra-fele a táj a Kárpátokban, sajnos azt a vonatot is megszüntették. Aztán csináltam egyszer egy olyan kört, hogy Szeged-Szabadka-Belgrád-Thesszaloniki-Athén-Thesszaloniki-itt busszal-Isztambul-Ankara-Isztambul-Szófia-Bukarest-Brassó-Marosvásárhely-itt megint busszal-Segesvár-Arad-Nagylak. Csináltam egyszer egy ukrajnai körutazást az a következő képen nézett ki: Budapest-Záhony-Csap-Munkács-Kijev-Odessza-Harkov-Donyeck-Kijev-Dnyepropetrovszk-Lvov-Luganszk_kijev-Krivoy Rog-Szimferopol-Odessza-Csap-Záhony-Budapest. Ez a magyar szakaszon kívűl végig hálókocsival. Ez az út összesen 10600km volt. Aztán volt egy évvel később egy olyan, hogy Budapest-Arad-Bukarest-Kisinyov-Bender-Kisinyov-itt busszal-Odessza-Kijev-Zaporozzsje-Szevasztopol-Szimferopol-Kercs-Szimferopol-Harkov-Kijev-Ungvár-Csap-Záhony-Budapest. Volt egy olyan is, hogy Budapest-Záhony-Csap-Kijev-Ivano Frankivszk-Csap-Záhony-Budapest, továbbá Budapest-Záhony-Csap-Csernyivci-Ocnita-busszal több lépcsőben-Odessza-Csap-Záhony-Budapest. Volt aztán egy olyan is, hogy Budapest-Szabadka-Újvidék-Belgrád-Isztambul. Aztán nem tudom, hogy Grúzia és Örményország Európának számít-e, ott volt egy olyan körünk, hogy-Tbiliszi-Borzsomi-Tbiliszi-Zugdidi-Gori-Tbiliszi-Jereván-Batumi. Ezeket az utakat mind magam szerveztem, ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, most mindegyikhez nem írnék tapasztalaot meg élményeket is, mert szerintem ez a hozzászólás már így is elég hosszú.
2012. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szenzációs! :) Nagyon köszönöm a leírásokat mindhármótoknak! :) Kedves harmadik hozzászóló: nem lehetetlen, hogy valamikor kérdezni fogok. :)
2012. júl. 17. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszoló: Beszélsz oroszul? Vagy nyelvtudás nélkül is boldogultál a vonatokkal Ukrajnában?

Én magyar vasúton sem vagyok járatos szóval attól félek elszalasztanám az átszállást - már ha egyáltalán át kell majd szállni.

Gondolom Csapon kérni kell a jegyet a célállomásra, eddig ok, de hogy utána mire kell figyelni azt jó lenne tudni.


Ja a kérdésre: én Belgrádban voltam, igaz nem egyedül, de oda egyszerűen el lehet jutni átszállás nélkül Bp-ről egyszerűen.

2012. szept. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt a pár szót tudom oroszul, ami a jegyvásárláshoz kell. Csapon egyébként kb. 50% esélyed van rá, hogy maga a pénztáros is tud magyarul. Egyébként neten is lehet venni jegyet, igaz ez nekem idén nem működött (pont most jöttem haza egy újabb 5 napos útról), de ha működik, akkor angol tudás is elég, aztán a kinyomtatott visszaigazolást csak beadod a jegypénztárban, ott meg kiadják a jegyet. Ukrán vasúton arra kell figyelni, hogy a jegyed melyik kocsiba szól, mert csak abba engednek felszállni. Érdemes kimenés előtt legalább a cirill betűket megtanulni, az nem olyan nehéz. A jó kapcsolatok miatt átszállásra nem nagyon valószínű, hogy szükséged lenne, szinte bárhonnan bárhova el lehet jutni közvetlenül. Ha mégis át kell szállnod, jó tudni, hogy az ukrán vonatok (legalábbis a távolságiak) rendkívül pontosak, én még soha nem érkeztem késve a célállomásomra, pedig mint az a korábbi válaszomból is látszik, nem keveset utaztam már velük. Ha bármi további kérdésed van kérdezz nyugodtan.
2012. szept. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!