Kezdőoldal » Utazás » Európa » Így érdemes lesz kiköltözni...

Így érdemes lesz kiköltözni Londonba? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Most érettségiztem, tudom hogy szakma nélkül nehézkes jó munkához jutni. A tervem az hogy estiben elvégzek egy OKJs gyógymasszőr tanfolyamot és egy web programozóit gyorsított 1 év alatt. Nagyon könnyen tanulok úgyhogy nem lesz vele probléma. Közben nappalin tolnék egy Pedagógiai Asszisztenst hogy legalább a családi pótlékot kapjam, de ahova beiratkoztam bőven elég havonta egyszer benézni (fura egy suli, ott érettségiztem). Nem tervezek belőle levizsgázni. Vagy ha esetleg sikerül időben elrendezni a dolgokat akkor Általános Ápolónak tanulnék nappalin, ezt még nem döntöttem el (van értelme?). Ha végeztem még maradok egy kicsit tapasztalatot szerezni mindkét munkában. Így életképes lehetek majd Londonban?

2012. júl. 20. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal,hogy a magyar érettségid itt kint Angliában semmit nem. Csak érettségivel nem sok esélyed lesz.

Leírtál 4 szakmát. A gond az,hogy egyszerre nem fogod tudni megcsinálni ezeket.

A másik gond az,hogy a szakmák amiket választottál így semmit nem érnek.

-gyógymasszőr. Ide rendkívüli jó angol nyelvtudás, gyakorlat, ismeretség, vendégek kellenek. Angol referencia, angol vendégek kellenek.

- web programozó. Nem értek ehhez a szakmához,de kizártnak tartom,hogy sima okj programozóra lenne szükségük amikor már tele van a piac olyan szakemberekkel akiknek mindenféle vizsgák, végzettségük van ehhez a szakmához kapcsolódva.

- Pedagógiai Asszisztens. Ez azért elég tág. DE ide ez sem lesz jó,mert kellenek majd külön vizsgák itt kint..Szintén nagyon jó nyelvtudásra van szükség,és angol munkareferenciára.

- Általános Ápoló. ez az egy szakma amivel lenne esélyed. De itt kint sem leányálom ez a szakma. Akárcsak otthon itt kint is a nővéreket kevésbé becsülik meg.

2012. júl. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen azt sejtettem hogy sajnos az ápolói a legbiztosabb... A web programozóira azért gondoltam mert azt hallottam hogy az informatikai munkások keresettek és a tudás többet számít a végzettségnél. Meg hogy érdemesebb ráfeküdni egy témakörre mondjuk Javara, és úgy már rögtön vállalhatóbb a dolog. Amit amúgy azért tanulnék mert kedvem lenne hozzá az a masszőrködés. Szerintem a nyelvet leszámítva a vendégkör kiépítése kb ugyan olyan nehéz lenne mint Budapesten.


Na most mindent nagyon kimagyaráztam, de ezek az elképzeléseim!:D Igyekszem nem konok lenni. Köszi hogy válaszoltál!

2012. júl. 20. 23:57
 3/4 anonim válasza:

A webprogramozáshoz is erős angol nyelvtudás kell.

Én inkább azt javaslom hogy válassz egy olyan okj szakmát ami közel áll hozzád és tanuld azt + feküdj rá az angol nyelvre (vannak rendkívül jó tanfolyamok stb)

2012. júl. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Angliában senki nem lesz kíváncsi se az OKJ-s papírodra, se hogy hány iskolát végeztél Magyarországon. Az számít, amit meg tudsz csinálni. Ha takarítani akkor azt, ha programozni, akkor meg azt. Talpraesettség, ANGOL munkatapasztalat, és NEM nyelvvizsga teszteken begyakorolt nyelvtudás, ami kell. Ezek a szakmák egyébként mind nyerők Angliában (IT, egészségügy, közoktatás), keresnek embereket, de nem az 1 évig magyar, esti OKJ-n tanult bevándorlókat.
2012. júl. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!