Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri ki utazni Londonba és...

Megéri ki utazni Londonba és ott élni?

Figyelt kérdés
Egyenlőre még nem tervezem , ugyanis még csak 16 vagyok, de már előre tervezem a jövőmet, és mindenképpen ott szeretnék élni majd. Londonban élő magyarok válaszát várom, mindenről, a szállásról, munkáról, hogy mit érdemes tudni, tenni mire kimegyek oda. Előre is köszönöm :)
2012. aug. 8. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit fontos tudni:


London drága, nagyon drága. Normális életvitel folytatásához nem elég a minimálbéres állás! Mert ugyan lehet lakni egy lakásban 6-10 embernek is, de azért felnőtt emberek lévén ne úgy lakjanak, mint a kollégiumban, csakhogy spóroljanak. Szerintem akkor érdemes Londonba jönnöd, ha beszéled a nyelvet, van egy jó szakmád, mert akkor jó életre számíthatsz. Mosogatni, takarítani jönni nem éri meg, mert bár jobban keresnél mint otthon, de abból a pénzből Londonban nem lehet normális életvitelt folytatni. Bár akinek csak a munka-alvás kombó kell, az még a minimálbérből is tud spórolni.

2012. aug. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp itt akarsz élni, akkor természetesen. Én is így voltam vele, persze aztán jó magyar szokásként jött mindenfelől a negatív, hogy "úgyis hazajössz", "ott sincs kolbászból a kerítés", "teli van feketével". Senki nem tudta felfogni, hogy engem a legkevésbé sem a kerítés állaga érdekel. Te most 16 vagy, én is nagyjából ennyi voltam, amikor eldöntöttem, hogy ki fogok költözni. Egy egész nyarat töltöttem kint egy nyelvtanfolyammal, valósággal depresszióba estem amikor haza kellett utazni. (sajnos anyagilag is eléggé megterhelte a családot a kiruccanásom, emiatt is kicsit lelkifurdalásom volt) Szóval 16 voltam, mire eljutottam oda, hogy költözhessek 25 lettem. Viszont volt a zsebemben egy mesterdiploma, egy szakma és egy 7 pontos IELTS nyelvvizsga. Persze itt nem a papír számít, hanem a mögötte lévő tudás, szóval a legfőbb tanácsom: tanulj, tanulj, tanulj és gyüjtsd a pénzt. Na most annak szerintem nincs értelme, hogy belemenjünk a szállás és a munkakeresés részleteibe, mert egyrészt nem holnap utazol, másrészt kismillió írás van erről ezen az oldalon is meg egyéb helyeken is.
2012. aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
London nem egy jó hely, semmilyen téren. Magyarországnál persze minden jobb, de ha jó életet akarsz akkor inkább költözz egy skandináv országba. Na ott lehet élni igazán jól.
2012. aug. 9. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ. Pénzem valószínűleg lesz azért elég hogy eléljek ott egy darabig, ugyanis gyűjtöm is a pénzt, bár ez csak a zsebpénz, de abból is egyévbe min. 30-40 ezer összejön, plusz még diák munkára is akarok majd menni, plusz van egy lekötött bankártyám, amin havonta +12000 forint kerül fel, már egy jó ideje, és még 18éves koromig így is lesz, meg ez még kamatozik is. Úgyhogy azért most nem nagyon aggódok h nem tudok majd pár hónapot eltölteni minimum ott, mert úgy gondolom ez azért elég oda egy ideig, amíg lesz munkám is. Az angolom már most is jó, bár nem tökéletes, de 3.os korom óta tanulom, és kifejezetten olyan gimnáziumba járok ahol ezzel foglalkoznak többet. Pl volt +1 év ami heti 12óra angol, 4 óra némettel volt. És most kezdem majd csak a normális tanulást, és itt egyébként is nagyon keményen tanítj

k a nyelveket,jól is tanulok, úgyhogy nem hiszem hogy ebből is bármilyen gond lenne. Ahogy a második válaszoló írta , hogy a családja miatt elég nehéz volt, az nekem már nem lenne olyan nehéz ugyanis megszoktam már, anyukám Svájcban él, apukámat meg sose látom. Mamámmal élek együtt úgyhogy talán ő az egyetlen aki hiányozni fog majd nagyon. A leírtak alapján esetleg tudna még valaki valamilyen tanácsot adni, hogy érdemes lesz e majd kimennem a gimnázium befejezése után ? ! Köszönöm az eddigi válaszokat, és a többit is előre :))

2012. aug. 9. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!