Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri majd nekem kiutazni...

Megéri majd nekem kiutazni Londonba és ott élni? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Egyenlőre még nem tervezem , ugyanis még csak 16 vagyok, de már előre tervezem a jövőmet, és mindenképpen ott szeretnék élni majd. Londonban élő magyarok válaszát várom, mindenről, a szállásról, munkáról, hogy mit érdemes tudni, tenni mire kimegyek oda.Pénzem valószínűleg lesz azért elég hogy eléljek ott egy darabig, ugyanis gyűjtöm is a pénzt, bár ez csak a zsebpénz, de abból is egyévbe min. 30-40 ezer összejön, plusz még diák munkára is akarok majd menni, plusz van egy lekötött bankártyám, amin havonta +12000 forint kerül fel, már egy jó ideje, és még 18éves koromig így is lesz, meg ez még kamatozik is. Úgyhogy azért most nem nagyon aggódok h nem tudok majd pár hónapot eltölteni minimum ott, mert úgy gondolom ez azért elég oda egy ideig, amíg lesz munkám is. Az angolom már most is jó, bár nem tökéletes, de 3.os korom óta tanulom, és kifejezetten olyan gimnáziumba járok ahol ezzel foglalkoznak többet. Pl volt +1 év ami heti 12óra angol, 4 óra némettel volt. És most kezdem majd csak a normális tanulást, és itt egyébként is nagyon keményen tanítják

a nyelveket,jól is tanulok, úgyhogy nem hiszem hogy ebből is bármilyen gond lenne. A leírtak alapján esetleg tudna valaki valamilyen tanácsot adni, hogy érdemes lesz e majd kimennem a gimnázium befejezése után ? ! Előre is köszönöm :)



2012. aug. 10. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Londonba semmi esetre sem érdemes. Munka nincs, viszont minden drága, de legalább élhetetlen hely. Sokkal jobbak a kisebb városok, pénz is van, szebbek is, jobban lehet lakni és munka is van.

valami szakmaszerűséget még kellene szerezned, mert anélkül nagyon nehéz lesz. Lehet, hogy lesz állásod, de olyan rosszul fizet és bizonytalan lesz, hogy alig marad pénzed.

2012. aug. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"Londonba semmi esetre sem érdemes. Munka nincs, viszont minden drága, de legalább élhetetlen hely."


Ennél nagyobb hülyeséget már régen olvastam itt.


Munka nincs? - Hát, ha képzetlen, semmihez sem értő, nyelvet nem beszélő vagy, akkor tényleg nincs. Ellenben, ha normális szinten megy a nyelv, emellett van egy jó szakmád, akkor bőven lehet állást találni.


Minden drága: Ebben van valami, de ha nem minimálbérből tengeted a napjaidat, akkor kellemesen, az otthoninál jóval jobb körülmények között lehet élni, megtakarítani.


Élhetetlen? - Kinek mi az élhetetlen. Londonban rengeteg ingyenes, illetve fizetős rendezvény, fesztivál, múzeum, stb van, amiből lehet választani. Aki a rengeteg program közül nem talál magának megfelelőt, az nem is akar. Tömegközlekedés rendkívül jól kiépített, átlátható.

2012. aug. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy most már. Ez a szöveg néhány évvel ezelőtt elment, de már nem. Az irodai munkákra sem vesznek fel senkit.Egyszerűen túl sokan mentek oda.


Ez is teljesen mindegy, hiszen egy patkánylyuk is egy vagyonba kerül, rendes lakás meg nem sok van. A közbiztonság is rossz, a tömegközlekedés drága, autója meg valamiért nincs senkinek.

Londonba csak azért mentek, mert trendi, de már a szomszéd városok is sokkal jobbak.

2012. aug. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szóval simán érettségivel nem érné meg kimenni, akkor se ha minden más meg van, csak szakmám nincs?
2012. aug. 10. 18:04
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

"Az irodai munkákra sem vesznek fel senkit."


Érdekes, én nem régen jöttem ki és irodai munkát végzek, programozó vagyok. Akinek a végzettsége, nyelvtudása megvan, az ma is talál munkát. Otthoni ismerőseim is azt böfögik, amit te, csak mert ők nem elég tökösek ahhoz, hogy külföldre jöjjenek munkát vállalni, ezért mindenfélét mondanak, aminek a fele sem igaz.

2012. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mit értünk London alatt? Mert ha Westminstert és a Cityt, akkor igen, tényleg rohadt drága. De egy kellemes külvárosi részen már egy tisztességesen fizető munkával bőven fenn lehet tartani egy normális lakást.
2012. aug. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Mit értünk London alatt? Mert ha Westminstert és a Cityt, akkor igen, tényleg rohadt drága. De egy kellemes külvárosi részen már egy tisztességesen fizető munkával bőven fenn lehet tartani egy normális lakást."


Jogos a felvetésed, teljesen egyetértek. Nem a belvárosi, elit kerületekben kell kiadó lakást nézni, mert ott csak tényleg brutálisak az árak. Rengeteg olyan rész van Londonban, ami közbiztonságilag elfogadható, de mégsem méregdrága a hely. Itt élek már egy ideje, tipikusan 2 típussal találkoztam eddig: van, aki elit negyedekbe jár szállást keresni, holott minimálbér közeli a fizetése, a másik véglet pedig a legsz*rabb gettó közepén bérel szobát/lakást, majd a fórumokon ijesztgeti a jó népet, hogy milyen rossz a közbiztonság.

2012. aug. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

helló! én 18 vagyok és most a nyárra kiköltöztem Londonba (az egyetemi felvételimhez kellett ezt-azt elintéznem itt plusz nyelvgyakorlás). Wembley-ben lakok ami külváros, de a közbiztonság elég jó, és bár még érettségim sincs az anyanyelvi szintű nyelvtudásom elég ahhoz, hogy felvegyenek hostessnek/bolti személyzetnek/gyári csomagolómunkásnak és így meg tudom keresni a minimálbért, amiből itt szerintem nagyon jól el lehet éldegélni. ha viszont rendes állást szeretnél, akkor mindenképpen magasabb végzettséggel kell kijönni vagy itt végezni el egy egyetemet/fősulit.

a pénzgyűjtéseddel kapcsolatban: úgy számold, hogy mennyit tudsz majd itt élni, hogy itt sokkal drágább az élet. nekem pl. most tíz lakótársam van és így 70 fontot fizetek egy héten a szállásomért, ami teljesen decens, plusz 160 font egy hónapra a bérlet közlekedésre. tehát pl. a te egy évi zsebpénzgyűjtésedből kb 1-1.5 hétig lehet itt megélni.


szurkolok, megéri ide jönni, én nagyon szeretem. :) bár hosszú távra szerintem érdemesebb egy kisebb városba tervezni. olcsóbb és kevésbé nyomasztó.

2012. aug. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nehogy lehangoljanak a hozzászólások:) Méh mindíg jobban felvagy készülve mint a 20as éveikben járók:) Nem kell anyanyelvi angol, de ha nagyon alapfokon beszélsz nem is érdemes nekivágni. Fősulit/egyetemet itt is ellehet végezni, van ami inygen is van. Először valószínű pincérlány vagy takarító leszel, de ha már ennyi idősen ilyen határozott vagy a jövőddel kapcsolatban, szerintem hamar előrébb léphetsz. Lehet viszont hogy tényleg nem Londonban kéne kezdened, hanem valami kisebb városban és majd csak utána költözni Londonba ha az az álmod. Ne add fel, menni fog az:)
2012. aug. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mindenképp megfogadom őket. :) Én úgy gondoltam egyébként hogy talán ott végezném el az egyetemet/fősulit, mert talán ott jobban megéri az is.. ? !!
2012. aug. 13. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!