Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szeptember 15-én ryenair-rel...

Borbély irén kérdése:

Szeptember 15-én ryenair-rel utazunk Barcelonába. A reptéri vámmentes üzletben vásárolt dolgokat felvihetjük-e a gépre? Pl. Ital, üdítő. Mi van akkor, ha a kézipoggyászom elérte már addigra a 10 kg-ot? 58 cm a bőröndöm hossza.

Figyelt kérdés

2012. aug. 25. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Fel lehet vinni, de kézipoggyásznak a vásárolt cuccokkal együtt is meg kell felelnie a követelményeknek. Az 58 cm már alapból meghaladja az 55 cm-t, bár a keret álló, szóval attól még bele tudod tenni, de azt nem tudni éppen belekötnek-e.
2012. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amit a biztonsági ellenőrzés után veszel, a kézipoggyászon felül is felvihető. Nem kell belerakni. Ez ki is van írva a boltokban. Nem tudom mennyi a pontos korlátozás, de 1-2 szatyorért nem szólhatnak!

Viszont az 58 cm már sok, ha dobozzal mérik, és épp olyan kedvük van, akkor fizethetsz...

2012. aug. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Adó- és illetékmentes árukat továbbra is vásárolhatok a tranzitban, és felvihetem őket a gépre?

Természetesen, a duty free-ben vásárolt áruk mérettől függetlenül felvihetők a gépre.


A duty free-ben vásárolt italokat is felvihetem a gépre?

Igen, bármilyen a duty free-ben vásárolt ital felvihető."

2012. aug. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez tévedés! A Ryanair szigorúan ragaszkodik 1 db kézipoggyászhoz. Van egy-két reptér, ahol kialkudták, hogy fel lehessen vinni, de ezt külön táblán jelzik.
2012. aug. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez pedig a Ryanair utazási feltételi között:


"8.7.1 Ön utasonként szigorúan csak egy kézipoggyász fedélzetre való felvitelére jogosult (csecsemő külön kézipoggyásszal nem rendelkezhet), amennyiben az megfelel bizonyos súly- és méret korlátozásoknak (A kézipoggyászra vonatkozó Szabályzatért kattintson ide). Ha Önnél van egy kézitáska, aktatáska, laptop, a repülőtéren vásárolt áru, fényképezőgép stb., ezeket mind az Ön számára engedélyezett egyetlen kézipoggyászban kell szállítania. Bármilyen további/túlméretes kézipoggyász a repülőgép fedélzetére való felvitelét a beszállókapunál megtagadjuk, vagy, amennyiben erre lehetőség adódik, a Szabályzatunkban feltüntetett pótdíjért a repülőgép rakterében elhelyezzük (A kézipoggyászra vonatkozó Szabályzatért kattintson ide). Amennyiben bizonytalan a poggyászát illetően, a biztonsági vizsgálat előtt győződjön meg róla. A Ryanair semmilyen felelősséget nem vállal azokért a túlméretes fedélzeti poggyászokért, melyeket a beszállókapunál visszautasítanak, és amelyeket ezt követően az utasok otthagynak."

2012. aug. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyébként lehet, hogy nem sokáig lesz ez így:

[link]

2012. aug. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy Barcába belerakatják.. Én BP-Madrid útvonalon utazom, ott biztos felengedik.
2012. aug. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én Bp-en is láttam már, hogy belerakatták.

Azon múlik, hogy kit fog ki az ember a kapunál.


Olyannal is találkoztam már Rómában, hogy még az igazolványt sem nézték meg, mindenkit engedtek át mindenféle csomaggal.

2012. aug. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!