Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kiskunhalas-Belgárd! Mennyibe...

Kiskunhalas-Belgárd! Mennyibe kerül a jegy? Érdemes 3 napot Belgrádra áldozni?

Figyelt kérdés

Ha Budapestről egy retúr jegy 24-5 euró, akkor tippem ugyan van, hogy Kiskunhalasról mennyi lehet nagyjából, de azért jó lenne konkrétumokat tudni. Egyáltalán fel lehet itt szállni? A honlapjuk sehol nem említ semmilyen infót erről. Pestre nem szívesen utazok fel, nekem az igen nagy kerülő lenne (déli határon lakok majdnem).

Egy hétvégére szeretnénk elmenni, minden infó érdekelne, ami Belgráddal kapcsolatos. Mi az amit feltétlenül meg kell nézni, esetleg kicsi és olcsó vendéglőről tudtok? Hangulatos kocsmáról, olcsó szállásról? (hostel privát szobával és legyen konyha, más igényünk nincs)

Elég ott egy hétvége? Angolul mennyire beszélnek? Mikor érdemes menni? Jövő nyárig azért nem várnánk. :)



2012. szept. 16. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a jegyárakat nem tudom, de ha úgyis Kiskunhalasra nem gond elutazni, akkor kérdezd meg ott a jegypénztárban. Belgrád szerintem 1 napos város, max 2-őt el lehet ott tölteni, de a 3 már mindenképpen sok. A belváros a Köztársaság tér környékén van, gyakorlatilag onnan az összes érdemi látnivaló gyalogtávolságon belül van. Nekem bejött ott a parlament épülete, és a vár(Kalemegdan), meg néhány egyéb épület a belvárosban. Szállást sajnos nem tudok, mert én mindig átutazóban voltam arra fele, egyszer aludtam a városban, de akkor a várban a várfalon, mert arra senki nem jár éjszaka, plusz még fiatal voltam :). Olcsó vendéglőt annyira nem tudok, de van egy nagyon jó 0-24h-ig nyitva lévő pékség, a pályaudvarral szemben, a nevére nem emlékszem, de piros a cégére. Ott le is lehet ülni, és nagyon finom a burek, de mást is lehet enni, pl kis pizzát, kakaós csiga stb. A helyiek nem nagyon beszélnek angolul, talán a némettel jobban lehet boldogulni, mert a volt Jugoszláviából sokan jártak kint Németországban, Ausztriában vagy Svájcban dolgozni. Fiataloknál esetleg lehet próbálkozni, ők jobban beszélnek angolul. Nagyjából bármikor érdemes lehet menni, mondjuk ne menj a legnagyobb hideg télben, de akár az ősz, akár a tavasz is jó lehet.
2012. szept. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megállnak Kiskunhalason a vonatok, de szerintem onnan is 26 € a jegy.

Rengeteg hostel van 20 - 25 € körüli árakkal, hasonlóan vendéglőből/kocsmából is van kismillió.

A várba szerintem kora reggel, vagy este érdemes felmenni.

Azt szokták mondani, hogy sokan beszélnek angolul, én ezt nem tapasztaltam. Senki nem beszél egy nyelvet sem a szerben kívül, de ez nem gond.

Most ősszel gyönyörű Belgrád.

2012. szept. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A városi közlekedésre vegyetek papír busplus kártyát. Ez a jó a BGvoz - ra is (matricás vonatok). Erre a kártyára kell feltölteni a pénzt.
2012. szept. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A belgrádi vonatokra Kiskunhalason is fel lehet szállni, de onnan is a 26 eurós retúr Beograd Spezial jegy van, mint Budapestről.


Szerintem bőven megér három napot Belgrád, sőt, többet is. Attól függően, hogy mi érdekel, rengeteg lehetőség van, akár privátban is szívesen segítek. Nekem például nagy kedvencem a Nikola Tesla Múzeum, de persze ez nem mindenkit érdekel. :) Én évente többször megyek, legközelebb a jövő hónapban, úgyhogy naprakészek az információim.


Szállásnak a Downtown Belgrade Hostel-t ajánlanám. Ez a Facebook oldala, itt üzenetet is küldhetsz: [link] Itt privát szobát és apartmant is bérelhetsz kedvező áron, a hostel az állomás közvetlen közelében van, a nevezetességek nagy része pedig rövid sétával elérhető.


Szerintem a régióhoz képest aránylag sokan beszélnek angolul, a 40 körüli-feletti értelmiségiek franciául is. És aki nem, általában abban is megvan a jó szándék, hogy segítsen, amennyire a neyelvi kifejezőeszközei lehetővé teszik.


Az ősz vagy a tavasz a legjobb a városlátogatásra, bár a behavazott Kalemegdan is gyönyörű.


Ha bármi kérdésed van, keress nyugodtan, és jó utat kívánok!

2012. szept. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából nincs konkrét cél. Én a városnézést szeretem, a párom inkább a hangulatos kocsmákat, vendéglőket esténként megpihenésként. Múzeum és kiállítás pártiak nem vagyunk. Max egy-két (számunkra) érdekesebb, mint mondjuk Pesten volt a Titanic, vagy egyebek.

Angolul beszélünk mindketten, én megkísérlem, hogy franciául is elgagyogok, de azért tudásnak nem nevezném. Semmi más emberi nyelven nem kommunikálok sajnos.

Lehet tavaszra marad a kirándulás, de nagyon jó lenne. Kicsit gáznak érzem, hogy nincs is olyan messze, de még csak nem is gondoltunk arra eddig, hogy megnéznénk. :)


Ez a hostel egész évben nyitva van? :) Jónak tűnik és nem is drága. Egyedül annyit hiányolok, hogy konyháról nem írnak semmit, illetve szállásról sem láttam képeket. (honlapjukat néztem, de facebookon is csekkolom még) Nincsenek nagy igényeink, de azért nem gond, ha viszonylag tiszta, kulturált hely. :)

Mindenképpen szükség van tömegközlekedésre?

2012. szept. 17. 21:23
 6/6 anonim ***** válasza:

A hostel egész évben nyitva van. Alapvetően két egymás melletti lakás a hatodik emeleten, mindkettőben vannak többágyas szobák, illetve egy-egy kétágyas. A fürdőszoba és a vécé közös. Szintén mindkettőben van egy-egy konyha, alapvető dolgokkal, mikró, vízforraló, kávéfőző, ilyesmik. A második emeleten van egy különálló privát apartman is, 2-4 személynek, saját fürdőszobával és konyhával. (Én itt szoktam megszállni.) Szívesen fényképezek Neked legközelebb, ha nem találsz elég fotót. :)


Hangulatos éttermek közül nagyon felkapott mostanában a Kod Dace, kocsmák közül a Club Optimist.


Igazából tömegközlekedés nélkül is megoldható, nagyobb távolságra csak Tito sírja, és Zemun van a hosteltől a jelentősebb látnivalók közül annak alapján, amit írsz. De egy papíralapú bérlet csak 40 dinár, egy jegy pedig 60, szóval nem vészes.


Ha bármi kérdésed van, kérdezz nyugodtan!

2012. szept. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!