Kezdőoldal » Utazás » Európa » Magyarok, akik kint éltek...

Magyarok, akik kint éltek Londonban - vagy éltetek Londonban hosszabb ideig! Ha szerettek ott élni, akkor miért? Mit szerettek a városban?

Figyelt kérdés
És az is nagyon érdekelne, hogy kb. London melyik területén éltek (északi, keleti, nyugati, déli). Előre is köszi a válaszokat.

2012. szept. 25. 04:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én itt élek már 3. éve, nagyon szeretem a várost, rengeteg program, látnivaló van a városban, sohasem lehet unatkozni, szerintem. Szeretem a sport programokat, imádok az ismerőseimmel meccsre járni. Jelenleg egy észak-nyugat londoni kerületben lakom(NW8-as postcode), ami egy nagyon jo, biztonságos, de túlárazott környék. Az ittlétem laktam már feketék által lakott negyedben, ott olcsóbb a szállás, de sötétedés után jobb, ha nem megy az ember utcára. Összességében szeretem a várost, mert bár vannak közbiztonságilag kérdéses kerületek, de kérdem én, melyik nagyvárosban nincsenem ilyenek? Nyilván nem egy svájci kisvárosboz kell hasonlítani a közbiztonságot. Egy dolog még zavar idekinn, hogy kevés az utcai szemetes, így sokan eldobálják a szemetet és nem várják meg a kovetkezö szemetest.
2012. szept. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznos volt. Azt még megkérdezhetem, hogy milyen munkakörben dolgozol kint?
2012. szept. 25. 11:16
 3/15 anonim ***** válasza:
Szoftverfejlesztőként dolgozom egy nagy cégnél.
2012. szept. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én éltem kint, Tottenhamben (w15), és teljesen jó volt. Mindent szerettem benne, amit itthon utálok.
2012. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Én éltem kint, Tottenhamben (w15)"


Tottenham az N17-es postcode, az N15 pedig Dél-Tottanham. Tudom, mert én is laktam itt pár hónapot, de bőven elég volt.

2012. szept. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a megunhatatlan életet itt, az emeletes buszokat, a pörgést, a reggeli tömeget a metrón (van hogy nem férsz fel az elsőre), a brit akcentust (amit néha nehezen értesz meg), mindenhol rengeteg nevezetesség, látnivaló. Este sétálni Westminsterben, pénteken kimenni a Picadilly Circusra vagy Leicester Squarre, sétálni a Trafaglar Square-n.

Rengeteg étterem, bár, klubbok, rengeteg program és lehetőség, kiváló tömegközlekedés.


Szeretek bejárni a céghez dolgozni, itt vagyok a központban (Southwark). A cég épületétől egyenesen rálátni Európa legmagasabb felhőkarcolójára (The Shard).

Londonban minden drága, de ha megfelelő szaktudással helyezkedsz el egy cégnél nagyon, de nagyon jó dolgod lesz. Élvezed az életet, van pénzed, itt vagy Londonban ami abszolút a csúcs. Annyi pénzt keresel hogy simán el tudsz utazni más országokba, gyorsabban tudsz jó autót venni, magas színvonalon élsz. A valuta nagyon erős, (kb 350 forint egy 1 font ) tehát minden "nagyon drága" itt. Szeretik az emberek emlegetni hogy "drága nagyon minden"... én azt mondom egyáltalán nem drága, (nem szeretnék leszólni senkit, de az itteni magyarok 80%-a a kijövök Londonba takarítani/mosogatni és meggazdagszom szinten van sajnos... ) igen úgy drága. De ha szaktudásod van és jó pozíciót töltesz be, akkor a drága az nem úgy drága. Csak minden egy jóval magasabb szintem mozog.


Mondok egy példát:

Magyarországon keresel nettó 120 ezer forintot amiből kifizetet a lakást, 60 ezer forint, kifizeted a BKV bérletet 10 ezer forint, veszel kaját stb... Egy új telefonra hónapokig kell összespórolnod, vagy egy repülőútra.

Akkor jöjjön a Londoni "drága élet" példa.

Szaktudással keresel havi 650 ezer forintot kezdőként (hangsúlyozom egy pályakezdő példáját emítem - egyáltalán nem túlzás ez a példa) amiből lesz nettó 450 ezer forint. A lakásra kifizetsz egy hónapban 180 ezer forintot (persze a legtöbb takarítós magyar szeret a külzónákban alacsony szinten élni, rossz körülmények között) Tehát mondjuk a belvárosban (Zone 1-2 számít belvárosnak, azonban Zone1-ben hihetetlen drágák az árak, én Zone2-ben lakom)


Tehát kifizetsz havi 180 ezret a lakásra, havi 40 ezer forintot a tömegközlekedésre (igen, megint jönnének a takarítós/felszogálós magyarok hogy 40 ezer milyen sok mert Magyarországon csak 10 ezer ) és kifizetsz a kajára és szórakozásra havi 70 ezer forintot.

Tehát összesen lett 290 ezer forint kiadásod, és 450 ezer forint bevételed pályakezdőként. Egy hónap alatt félretettél 160 ezer forintot, tehát egy Iphone 5-re egy hónap alatt megspóroltál. Ennyit a drágaságról, valóban drága a havi 290 ezer kiadás Magyarországi viszonylatban, de a bevételed is több. Itt minden egy magasabb szinten mozog. Persze minimálbérrel nem tudnál ennyit félretenni, és természetesen te is a "takarítós/mosogatós/kitchen portres magyarok "drága London" kategóriába tartoznál.


Canary Wharfban lakom (Kelet-London), ami London elit pénzügyi negyede (felhőkarcolók, mindenhol öltönyös emberek, tőzsde, finance section stb... )


Ha megnézed hogy a világon (gondolj bele mennyi nagy város van még) tehát a világon turisztikailag a leglátogatottab város a világon:

1. Párizs ( évi 15.6 millió látogató )

2. London ( évi 15.2 millió látogató )

4. New York ( évi 10.3 millió látogató )


A példák alapján láthatod, hogy a számok nem hazudnak. Párizs és London absolute a legjobb célpont :)

Ha Párizsban angol lenne a hivatalos nyelv, megkockáztatom hogy ott élnék. Hihetetlen jó mind a kettő város.

Itt Londonban sosincs unalom, rengeteg pénz van, magas színvonalú társadalom, végtelen lehetőségek.

Ha érdekel akármi, írj nyugodtan.

2012. szept. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! KÖSZÖNÖM SZÉPEN ezt a rengeteg hasznos és érdekes információt! Azt még megkérdezhetem, hogy pontosan milyen munkakörben dolgozol, illetve hogy milyen szakon végeztél?

Még egyszer köszönöm!


(Egyébként tényleg így van, ahogy mondod, hogy azok a magyarok, akik köpködve mesélnek Londonról, hogy "milyen drága" meg hogy "szemetesváros", azokról általában kiderül, hogy a legaljább melót végezték minimálbérért, és a leglepukkantabb részen béreltek szobát. Nem mintha ezekkel baj lenne, csak nem túl bölcs dolog ennyiből egy egész várost megítélni.)

2012. szept. 26. 14:57
 8/15 anonim válasza:
19%
Hát most akkor elmondom,annak aki arról áradozott hogy milyen jó az élet Londonban,hogy kicsit mintha el lennél szállva.Sajnos a legtöbben nem tudnak a saját szakterületükön elhelyezkedni és "halálra"keresni magukat,és igenis London nagyon drága,nekem haza kellett jönnöm mert nem tudtam megélni!!!Ne áltassuk már itt az embereket hogy milyen jó ott kint.A gazdagok fenekét kell nyalni,hogy legyen munkád,és mindig is egy kirekesztett külföldi maradsz a britek szemében!Szégyellem hogy kimentem nagy reményekkel,15 évnyi angol tanulással és diplomával a zsebemben,és takarítónak vettek csak fel,vajas kenyéren éltem,és 15 koszos igénytelen emberrel kellett laknom egy bérházban,pedáns nő létemre!Szóval nekem csalódás volt London.Az álmok városa??Ugyanmár......
2012. szept. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! A te nézőpontod is jogos, viszont nagyon kevés pénzből minden nagyvárosban nehéz az élet, ez nem London hibája! Ha valaki például ebben az országban a lakóhelyétől távol talál állást, akkor a minimálbérből itthon is nyomorog, mert vagy egy kis lyukban kell élnie, vagy a rezsivel / számlákkal van elmaradása, vagy rossz minőségű kajákat kell ennie, hogy megéljen, és még így se tud egy forintot se félretenni. Tehát ez nem londoni sajátosság, hanem ez mindenhol így van.
2012. szept. 27. 04:49
 10/15 anonim ***** válasza:
38%
"Takarítani, mosogatni jön ki a sok magyar" Mert hát ugyebár mindenki milliókkal születik, mint a kérdés feltevője meg a hasonlóan értelmes ódákat zengő hozzászóló. Le lehet nézni embereket, de ez nem őket minősíti... Egy dolog van ami nélkül baszhatod a pénzed, a szakmád, a nyelvtudásod az pedig a szerencse. Szóval ne higyjük már hogy itt kolbászból van a kerítés és főleg ne hitegessünk már embereket, mikor egyre nagyobb a munkanélküliség Angliában.
2012. szept. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!