Kezdőoldal » Utazás » Európa » Magyarok, akik kint éltek...

Magyarok, akik kint éltek Londonban - vagy éltetek Londonban hosszabb ideig! Ha szerettek ott élni, akkor miért? Mit szerettek a városban?

Figyelt kérdés
És az is nagyon érdekelne, hogy kb. London melyik területén éltek (északi, keleti, nyugati, déli). Előre is köszi a válaszokat.

2012. szept. 25. 04:55
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Utolsó! Senkit nem hitegetnek - világosan leírják, hogy mivel lehet jó színvonalon élni, és hogy a legtöbb magyar nem így él ott kint. Direkt ezért kérdezem meg mellé, hogy milyen végzettséggel és milyen fizetéssel élnek így, mert pontosan tudom, hogy csak piacképes végzettséggel és jó fizetéssel lehet boldogulni, nem a minimálbéres WC-pucolásból. Tehát senkit nem hitegetnek a válaszolók, csak a feltett kérdésre válaszolnak őszintén.
2012. szept. 28. 09:44
 12/15 anonim ***** válasza:
5: Igen, és? Haringey tudtommal Tottenham része. Nem azt mondom, hogy London legjobb helye, ráadásul én régen laktam ott, de nem volt gond vele, és pénzben is jól ki lehetett jönni.
2012. szept. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Gyere ki és majd megtudod mi a piacképes...
2012. szept. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Kösz, de inkább megkérdeznek már kint lévő és dolgozó magyarokat, ahelyett, hogy lutrira kimennék. Ráadásul még be sem fejeztem az egyetemet, tehát semmi értelme nem lenne.
2012. szept. 29. 02:38
 15/15 anonim ***** válasza:

Mi most készülünk-készültünk Angliába. A férjem már kint van.

Én itthon tanárként dolgozom, semmi pénzért, a férjemnek évek óta nem volt rendes, bejelentett munkája.

Ismerősökhöz mentünk ki júliusban, akik szállást adtak amíg nem kap a férjem elég pénzt, hogy béreljen egyet, meg elirányítottak minket 1-2 job centerbe. A férjem 1 hét után kapott állást, 6 órás munka, de elég jól keres vele. Pár napra rá talált hétvégére alkalmi munkát. Közben keresgél további állásokat, de nem szorítja az idő, mint itthon, mert mindenre elég a pénze, hamarosan megyek én is utána.

A nyáron kint töltött 2 hét alatt, és a férjem tapasztalatai alapján én csak jó dolgot tudok mondani Londonról. A lakások itthonihoz képest drágák, de az ottani fizetéshez szerintem nem. A ruha, élelmiszer semmivel nem drágább, mint itthon.

A bérlet pedig szerintem nem drága, főleg ha megnézzük, milyen jól szervezett a közlekedés, és milyen jól lehet tájékozódni a megállókban kirakott térképek segítségével, és a buszpályákon INGYEN beszerezhető térképekkel.

Mikor Pesten dolgozott a férjem, 2 sarkot merészkedtem el egyedül, semmi tömegközlekedés... kint Londonban 2 nap után simán elmentem egyedül bárhová tömegközlekedéssel is.


Szerintem nem azzal van a baj, milyen munkát végez kint az ember (takarítás-mosogatás), azt is elég jól megfizetik, inkább a költekezés módja. Nem kell rögtön minden pénzt luxus dolgokra költeni, és az utolsó fillért is elverni.

2012. okt. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!