Kezdőoldal » Utazás » Európa » Anglia vagy Németország?

Anglia vagy Németország?

Figyelt kérdés
Hol jobb a gazdasági helyzet? Hol lehet jobban megélni? Ezeket azért kérdezem, mert a jövő év közepén a kettő ország valamelyikébe szeretnénk költözni.

2012. okt. 4. 13:21
 1/6 anonim válasza:
A gazdasági helyzet szerintem mindkét országban jó. Az, hogy hol lehet jobban megélni az függ attól, hogy mi a szakmád, meg melyik nyelvet tudod legalább alapszinten, legalábbis melyik nyelvet tudod megtanulni 1 év alatt. Én Angliába mennék, de Németország is nagyon tetszik csak a német az nem ragad.
2012. okt. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Angliában túl sok ember van már. Svájc is gyönyörű ország!
2012. okt. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az Egyesült Királyság már nagyon régóta recesszióban van, Európában gyakorlatilag Németország az egyetlen ország, ami még jól bírja a strapát.

Szerintem egyértelműen Németország.

2012. okt. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)


1. válaszolónak:


Az angol nyelvet sem lehet úgy megtanulni teljesen, hogy csak úgy kiköltözöl pl. Angliába úgy, hogy egy rohadt szót nem beszélsz angolul, és majd arra vársz, hogy a nyelv 1 hónap után rád ragad. A kezdetekben (ha mondjuk csak kicsit beszélsz angolul) vért izzadva fogsz kommunikálni (persze Nekem csak angol-magyar, magyar-angol szótárral ment anno) az angol anyanyelvű személyekkel, ez csak egy idő után (úgy kb. 2-3 hónap múlva) szokod meg végleg, hogy angolul kell beszélned. Bár persze ez is helyzetfüggő. Jól eltértem a témától, de sebaj. :)

2012. okt. 7. 12:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező a 3. válaszolóval kell egyet értenem.

Szerintem is egyértelműen Németország.

Örök kérdés ez, többször is megkérdezték már.

Én Németországot mondanám. Gazdaságilag Németország jobb, és szerintem infrastrukturálisan is. Itt élek, ez az otthonom, imádom ! Nagyon változatos szép ország.

Ha kiköltözöl akkor Németországot ajánlom.

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan fordulj hozzám.


Minden jót !

2012. okt. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm. :) írok.
2012. okt. 11. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!