Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy szerezhetek munkát...

Gurti kérdése:

Hogy szerezhetek munkát Angliában? Költözni szeretnénk, szükség lenne minden infora amit tudtok.

Figyelt kérdés
Néhány családi probléma miatt új élet reményében költözni szeretnénk lehetőleg az Egyesült Királyságba. Induló összegünk van és feltételeink is (pl. vinni szeretnénk állatokat is magunkkal)... Milyen úton induljunk el (az ügyben)? Hogy szerezzünk munkát, lakást? Bármi segítség jól jönne... A költözés esedékes, bármikor mennénk. Előre is köszi a válaszokat :)

2012. okt. 9. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
A ferjed jojjon elore. Keressetek lehetoleg otthonrol meg kiado szobat eloszor,ha nem megy kijon megalszik Youth Hostelben,amig nem talal maganak megfelelo kiado szobat.Ha ez megvan,irany a bank-bankszamlanyitas, a JOb Centre, NI szam megcsinaltatasa,irany a varos agancyknel regisztralni,illetve mindehova bemenni szemelyesen is. nem irtad,mennyire beszeltek angolul,ez lenyeges.Aztan ha a parod talalt munkat johetsz utana te is. Nem irtad van e gyerek pl,mert ha nincs te is ki tudsz vele rogton jonni,es egyutt kerestek kiado szobat,munkat.
2012. okt. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Az interneten regeteg info fent van,szinte minden. Ha megvan melyik varosba akartok menni,ra tudsz keresni az osszes agencyre, kiado lakasra-szobara, Job Centre-re. Vannak forumok,ahonnan sok infot be lehet gyujteni.
2012. okt. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha állatokkal jönnétek akkor azt érdemes kitalálni hogy hol, és milyen lakást bérelnétek mert az ingatlanárak eléggé el vannak szállva főleg Londonban.

Munkát találni innen kintről a legegyszerűbb, mert otthonról nem tudsz interjúkra menni, az ügynökségekben én soha sem bíztam, főleg az otthoniakban nem.

Egyébként a munkába álláshoz, és kiköltözéshez nem kell semmiféle papír, illetve majd NI (National Insurance) számot kell igényelned a Job Center-től, de enélkül is munkába állhatsz, csak többet fogsz adózni amíg nincs NI számod. Itteni bankszámlaszám viszont kelleni fog, amihez nálunk kellett az albérlet szerződés (tenancy agreement), és egy papír a munkáltatótól, bár ez bankonként változó mit kérnek.

Ezen kívül nyelvtudás feltétlen szükséges, mert anélkül esélytelen a dolog.

2012. okt. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolso valaszolonak igaza van a munkat innen kintrol kell keresni,lehet felreerthetoen fogalmaztam.Otthonrol lehet tajekozodni neten,kiirni az agencynek,megnezni milyen munkak vannak nagyjabol adott varosban,de csak itt kint tudsz munkat keresni szemlyesen. Ahogy irtam,regisztralni es bemenni mindenhova. Ha hazat vagy lakast bereltek rogton,fel evet elore kell kifizetni altalaban,ha szobat akkor 2 het deposit van ha jol tudom. A nyelvtudas fontos,amugy az NI azert nem art ha megvan...
2012. okt. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én mikor kijöttünk kinyomtattam egy net kávézóban 40-50 CV-t, és végigszórtam vele minden lehetséges helyet, 5 nap múlva már dolgoztam egy hotelben. Bár ehhez szerencse is kell.
2012. okt. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez volt,de a ferjem meg otthon nyomtatott ki mindent es indult egy paksametaval...3 nap mulva dolgozott mar,hozzaallas,magabiztossag,es abszolut szerencse kerdese:)
2012. okt. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, már el is kezdtem szervezni... Segített!!!
2012. okt. 16. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!