Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliaban mik azok a dolgok...

Hyper26 kérdése:

Angliaban mik azok a dolgok amik olcso cuccok? Hallottam hogy a muszaki cikkek, tisztalkodasi felszerelesek (fogkefe, szajviz stb. ) nagyon olcso! De pl a benzin, kaja, albi, telefon? Ezek milyen arban vannak?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 00:27
 1/2 anonim ***** válasza:
nekünk drága, nekik olcsó
2012. okt. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nos.

Műszaki cikkek: szinte gyárasak az otthoni műszaki cikkekkel. Vannak amik picivel olcsóbbak, de van ami sokkal drágább mint otthon.

tisztálkodási szerek: A parfümök drágábbak mint otthon, de sok dolgot tényleg olcsóbban veszed. 99 penny's vagy 1 fontos boltban szinte mindent megtudsz venni kezdve a colgate fogkrémtől a nivea tusfürdőig.

De sokszor van akció amit érdemes nézni. PL: 2 Dove tusfürdő 1 áráért. Vagy akciós samponok, balzsamok stb.

Benzin: Az bizony nem olcsó, még az itteni fizetéshez képest sem. Mindig változik az ára. Hol lemegy hol felmegy. De nem a benzin a húzós hanem a biztosítás az autóra. Én például még szerencsés vagyok mert találtam egy biztosítót akinek "csak" 98 fontot kell fizetnem. Arról nem is beszélve hogy évente kötelező vizsgáztatni a kocsit (ez sem olcsó) és ha nincs a házadnak saját parkolója akkor fizetni kell a parkolásér is.

Albérlet: Piszok drága. Mi igaz 3 szobás lakást bérelünk és a fizetésem több mint a felét el is viszi. A szoba bérlés sem olcsó. Talán a legdrágább dolog Angliában a szállás, és a közlekedés.

telefon: Melyik? Mobil ? Akkor előfizetéses voltam akkor havonta 43 fontot fizettem. De amióta feltöltős vagyok, így rajtam áll mennyiért töltőm fel.

Vonalas telefonra nem tudom mennyit fizetek mert azt internettel együtt kell fizetnem.

Kaja: Ha egészséges kajákat akarsz enni, nem olcsó. De azért nem panaszkodik az ember hogy nem tud olcsón kaját venni. Van ami olcsóbb mint otthon, van ami drágább. Étterembe 2 főre egy vacsora 15-20 font körül van. Egy medium csirke kebab 4 font körül van. Szóval ilyen gyors éttermi, utcai kaják nem olcsók.

Ami még olcsó: Ruhák. Legalábbis ki lehet fogni az olcsó ruhákat.

2012. okt. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!