Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyári diákmunka Olaszországban?

Nyári diákmunka Olaszországban?

Figyelt kérdés
szállással, kajával, valami szállodai vagy egyéb munka lehetséges? angol nyelvvel (16L)
2012. okt. 21. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Hát olasz nyelv mindenképpen szükséges. Én eddig két olasz városban jártam, az északolasz szinte már magyarnak, németnek vagy jugoszlávnak tekinthető Triesztben és az ízig-vérig délolasz Nápolyban.


Már Triesztben sem beszéltek semmilyen nyelven, csak olaszul. Angolt senki se értette, a németet se, oroszt se.



Nápolyban meg még az olaszt se nagyon beszélik, ugyanis ott a helyi nyelv a nápolyi, ami jobban hasonlít a spanyolra és a franciára, mint az olaszra és a helyiek is szinte idegen nyelvként tanulják a suliban az olaszt.



Egyébként szerintem nem éri meg ott dolgozni. Nem sokkal több a fizetés, mint nálunk és éppen annyival drágább ott minden, hogy nem jössz ki jobban, mint Magyarországon.


A közbiztonság se valami jó, meg az infrastruktúra is elég rondán néz ki. Jártam Romániában, Ukrajnában ezekben a "félelmetes" országokban sokkal rendesebben, összeszedettebben és biztonságosabban nézett ki minden, mint Olaszban és még a csapvíz is iható volt!



Ha mindenképpen külföldi diákmunkát akarsz, akkor szerintem irány Németország, Ausztria, igaz ezekhez meg németül kell tudni, de mindenképpen több a munkalehetőség és többet is keresnél.



Sokfelé jártam Európában és azt kell, hogy mondjam, hogy annak ellenére, hogy Magyarországon mennyire lenézik a saját hazájukat az emberek, csak a Skandináv országokban, Németországban, Ausztriában meg egyes helyeken Nagy-Britanniában van jobb életszínvonal, mint nálunk. Minden más hely Magyarországgal egyenlő vagy rosszabb hely.

2012. okt. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem értek egyet az 1. válaszolóval!Én sokat jártam Olaszország különböző részein és dolgoztam is az említett északi részen és nekem sokkal jobb tapasztalataim vannak!

Én szállodában dolgoztam úgy,ahogy te azt leírtad kajával szállással és persze fizuval,amit félrerakhattam teljes egészében,mert "semmire" nem kellett költenem!(persze tusfürdő ilyesmi igen)Azzal sem értek egyet,hogy minden sokkal drágább,mert pl ahol én dolgoztam ott többnyire spar-ok voltak és olyan árakkal,mint itthon,ha a kaját nézzük!De az olyan márkák,amik itthon is ismertek sem jóval drágábbak és az ottani fizuhoz képest tökéletesen megfelelnek!Az emberek sokkal barátságosabbak még ha nem ismernek akkor is és a legjobb,hogy nem lopnak!Az angol nyelv keresettebb is északon,mivel sok a turista,de inkább az olasz és a német dominál,mivel Tiroli részről van szó!:)

2012. okt. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Először is köszi a normális válaszokat! Elsődleges célom nem feltétlen az, hogy sok pénzt keressek, mert akkor valóban Ausztriába akarnék menni, - ami egyébként nekem könnyebben megoldható lenne( este haza tudnék jönni, közel lakok a határhoz)-hanem, hogy egybe tudjam az angolt, olaszt tanulni, és hogy ez egy élmény, tapasztalat, kaland legyen, önállóságot tanuljak. Persze a pénz sem utolsó szempont, de ha nem kell megszakadni a munkába, normálisak az emberek, környezet, akkor az már jó. Várok még esetleg tanácsokat, tapasztalatokat.
2012. okt. 21. 17:39
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

Ha a kaland, élettapasztalat kell, akkor menj inkább Romániába, Ukrajnába, Szerbiába vagy Oroszországba.


Ezek nagyon kalandos országok, gazdag, bulizós kultúrával, viszont sokkal jobb a közbiztonság, mint Olaszországban, ráadásul az emberek nagyon kedvesek, vendégül látnak stb. (Communism 4ever) nem olyan fafejek, maguknak élők, mint a Nyugat-Európaiak.

2012. okt. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj én csak megosztottam veled a tapasztalatomat!:) mivel állásról van szó én ezért is írtam,mert én már próbáltam a munkát!Utazgattam is Olaszország több részére és nekem soha nem volt rossz tapasztalatom,mint az 1. válaszolónak!De persze ez mindenkinél egyéni dolog!Mindenki mást részesít előnyben!Van aki Olaszországot szereti,van aki Romániát,van aki Ausztriát...Ez változó,de ha az olaszt szeretnéd tanulni,akkor ne menj olyan országba,ahol más nyelvet beszélnek!(2.válaszoló)
2012. okt. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
második, köszi! te szintén diákmunkásként mentél ki? és mennyi a fizu? milyen fórumokon lehet találni állást, ami megbízható?
2012. okt. 21. 18:02
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem diákmunkásként!:) van egy munkaközvetítő oldal,ahol csak erre a részre közvetítenek!De ha oda beregisztrálsz,akkor tudnod kell vagy németül,vagy olaszul,mert ők felhívnak,hogy felmérjék milyen szinten beszélsz!Nagyon megbízhatóak és nem te hanem a munkáltató fizeti a díjukat,neked csak annyi a dolgod,hogy beszélsz velük és ha van valami akkor megkérdezik szeretnéd e ezt az állást!:) én 1200 Eurót kerestem 8 órába és ha túlórázni kellet kifizették(bár ez nem hiszem,hogy mindenhol így van)!Ha szeretnél még valamit tudni szívesen válaszolok!:) 2.válaszoló!:)
2012. okt. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
és ha csak angolul beszélek?
2012. okt. 21. 18:37
 9/12 anonim ***** válasza:
Az oda nem elég!:S akkor lehet jobban járnál,ha Angliában próbálkoznál,vagy elmennél egy nyelvtanfolyamra!
2012. okt. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
és ott is ugyanígy vannak szállodai munkák?
2012. okt. 21. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!