Kezdőoldal » Utazás » Európa » Össze tudná valaki foglalni a...

Össze tudná valaki foglalni a megélhetési költségeket Németországra vonatkozóan?

Figyelt kérdés
2012. okt. 24. 20:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A megélhetési költségek egyénektől függenek. igényektől is függnek.
2012. okt. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Lakbér, kaja, kozmetikumok, mosásdij, utazás, fütés, áram, vizdij, szemétdij, internet, telefon, meg esetleg szórakozás
2012. okt. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

igen, egyénenként más és más. Ezt tudom. Valójában az érdekelne, hogy pl. apuka keres 1600 Eurot, van 2 kisgyerek és anyuka. Az egyik iskolás, a másik 1 éves. Anyuka nem biztos, hogy tud dolgozni a kicsi mellett (bár szeretne).

Néztem albérleteket, láttam 650 Euroért és ebben benne van a rezsi, fűtés is. (ok. van olcsóbb is bizonyára, de ez csak egy példa) Kérdés, ha esetleg anyuka nem tud dolgozni a pici mellett, ennyi jövedelemből meg lehet-e élni? Ezért érdekeltek volna a megélhetési költségek. (pl. biztosítás, stb...)

2012. okt. 25. 09:29
 4/14 anonim ***** válasza:

"Valójában az érdekelne, hogy pl. apuka keres 1600 Eurot, van 2 kisgyerek és anyuka. Az egyik iskolás, a másik 1 éves. Anyuka nem biztos, hogy tud dolgozni a kicsi mellett (bár szeretne).

Néztem albérleteket, láttam 650 Euroért és ebben benne van a rezsi, fűtés is. (ok. van olcsóbb is bizonyára, de ez csak egy példa) Kérdés, ha esetleg anyuka nem tud dolgozni a pici mellett, ennyi jövedelemből meg lehet-e élni? Ezért érdekeltek volna a megélhetési költségek. (pl. biztosítás, stb...)"


Nem tudom, milyen biztositásra gondolsz, a betegbiztositást a fizetésböl vonják, ha jól tudom, most kb 13-14%-a a bruttónak.


A lakbér, amit irtál, rezsivel együtt reális, két gyerekkel legalább 3 szobás lakást adnak csak ki. (Mert ha kisebbet vennétek ki, akkor nagyon lelaknátok)


A megélhetés: naponta két felnött+két gyerekre 10-15 Euro elég kajára meg alapkozmetikára (mosdás, mosás, takaritás), ez havonta igy 300- 450 Euro. A pelenka plusszban jön rá, de a nem-márkásak is jó minöségüek és sokkal olcsóbbak.


Emellett internet/telefon van már 25 Euroért havonta, közlekedésre kell legalább 100 Euro - attól függöen, hogy nagyobb városban laktok (tömegközlekedés) vagy kisebb helyen (auto), illetve mennyit kell bejárni munkába, bevásárolni, stb.


Ami ez felett van, az luxuskiadás, kivéve a gyerekeknek a ruhákat.


Szóval ki lehet ennyiböl böven jönni, ha odafigyelsz, meg nem költesz felesleges dolgokra.

2012. okt. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A 10:16-os vagyok még egyszer: természetesen a kaja NEM magyar módon értendö, hogy minden nap sok hús, és más semmi, hanem hetente max. 2-szer hús (max. 1-2 darab fejenkként), föként zöldség, krumpli, tészta, rizs, stb. és nem hatalmas adagok értendök ez alatt.
2012. okt. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
10:16-os, köszönöm a korrekt választ, sokat segítettél. Egy blogban olvastam 140 (?) Euros biztosításról. Nem vagyok képben ezt illetően, ezért kérdeztem.
2012. okt. 25. 11:58
 7/14 anonim ***** válasza:

10:16 - 10:18-as vagyok.

Szivesen segitettem, de azt nem tudom, hogy milyen biztositásról lehetett volna szó.

Ha van még kérdésed, irhatsz akár privátban is.

2012. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

hát 1600 € kézben nem nagy összeg de itt rengetegen élnek ennyiböl.

azt szokták mondani, hogy a lakás ne legyen több mint a bevétel 1/3. de ez függ a fizetés nagysággától is.


Biztosítva lesz a család ha apukának német szerzödése lesz. ha kiküldetésben lesz magyarországról akkor viszont kell nektek is biztosítás, föleg mert a gyerekeket folyamatosan orvoshoz kell vinni. itt egy magán biztosítás kb havi 600€-nál kezdödik egy családra.

Vagy is én semmi képpen sem indulnék ki úgy gyerekekkel hogy apuka kiküldetésben van.


a többit leírták.

2012. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lakatosnak 1600 Euro-t ajánlottak azokban a hirdetésekben,, amit én láttam, ezért vettem azt példának.
2012. okt. 25. 15:15
 10/14 anonim ***** válasza:
Kicsit eltérek a kérdéstöl, de amig nincs a kezében az aláirt szerzödés (mégpedig eredeti néme nyelven ÉS mellette HIVATALOS magyar forditásban is), addig semmiképpen sem szabad elindulni. Ugyanis szerzödés NÉLKÜL feketén lesz alkalmazva és nagyon könnyen elkapják, ha meg a szerzödés csak németül van, akkor nem érvényes, hacsak nem német anyanyelvü a szerzödö.
2012. okt. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!