Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bulgária vagy Görögország?

Bulgária vagy Görögország?

Figyelt kérdés
Augusztus utolsó hetében tengerpartra szeretnénk utazni 3 gyerekkel, plusz a barátainkkal, akik 2 gyerekkel jönnek. Ők tavaly és tavaly előtt is Bulgáriában nyaraltak, és nagyon meg voltak elégedve a szállodával, az ellátással. Rajtuk kívül mindenki lebeszél minket Bulgáriáról. Nem tudom, mennyire vannak ebben benne az előítéletek, mert régebben tényleg nem volt komfortos odautazni. Engem a szívem Görögországba húz vissza, ahol egyszer már jártunk. A lényeg: homokos part, lehetőleg csúszdás hotel, all inclusive ellátás, de min. félpanzió. Nem akarunk főzni. Még sehol sem foglaltunk, lehet, hogy odautazunk és megpróbálunk helyben szállodát találni. Tudtok ajánlani jó helyeket, esetleg utazási irodát, akik rugalmasak, sok kedvezményes úttal? Jelenlegi legjobb ajánlatunk: Családi szoba 220 000 Ft all inc. 4*-os hotelben Bulgária. Fogadjuk el, vagy lehet ezt überelni?
2009. aug. 10. 16:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy hallottam, hogy jók a bulgár szállodák és a tengerpart is, és nem drága. Mondjuk még nem voltam, de ismerősök mondták.

Görögország biztosan jó, mert minden évben ott nyaralunk.

Árban Bulgária talán kicsit olcsóbb lehet, de távolságban szinte ugyanannyi mint Görögország.

2009. aug. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
220e???? Az rengeteg. Szerintem Görögországban jóval kevesebből kijöttök, és jóval szebb is... Jó, nem all inc., csak "síma" apartman, de mi 2 szobás, konyhás apartmanban voltunk 5-en 1 hétig 12e Ft-ért. És nem fejenként. De pl. tavaly 3 hétig voltunk Görögországban, 2 részletben (tehát közben egyszer hazajöttünk) 400e Ft-ból, és ebben minden benne volt. Ja, és összesen 8-an.
2009. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

Én nemrég (2 és 3 éve) voltam mindkét helyen a családdal. A kettő ég és föld volt. Árban, minőségben és hangulatban is messze Görögország nyert nálunk.

Bulgáriában Albitában voltunk, ami állítólag a legjobb és legdrágább hely. Hát...nem jött be nekünk. A 10 nap alatt a tengerben csak az első három nap fürödtünk, utána valami gusztustalan bogárszerű valamikkel volt teli a tenger. Maradt a szálloda kis medencéje, ami tele volt. A kaja jó volt (csak reggeli volt), a többit különböző helyeken fogyasztottuk, kb. balatoni árakon, vagyis egyáltalán nem volt olcsó. A hangulat, az emberek kedvessége messze elmarad a görögtől.

A görög viszonyokat pedig ismered.

A bulgáriai árajánlat szerintem nem rossz all inc. 4*-os hotelben. Így le lenne a gondotok mindenről, maradhat a pihenés és szórakozás.

2009. aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
én görögben voltam, szerintem nagyon jó..úgyhogy szerintem oda menjetek. ha a barátaitok ugyis tavaly voltak bulgáriában..és te meg jöbb szeretnél götögbe menni:))
2009. aug. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Bulgária a TUI-nál szerdánkénti foglalással 89900 Ft (+reptéri illeték 20e Ft.) Ez 4csillagos GYÖNYÖRŰ szállodában, a tengerparton félpanzióval.

Az AI teljesen felesleges, úgysem vagy napközben a szállodában. Viszont a félpanzió ABSZOLÚT BŐSÉGES, látványkonyhás, büférendszerű.


Az ár a TUI-nál CSAK SZERDÁN TÖRTÉNŐ foglalás esetén érvényes! Az ár a transzfert is tartalmazza úgy tudom.

2009. aug. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Görögországban még nem voltam arról nem tudok véleményt mondani.De Bulgáriában nyár elején nyaraltam.Nekem tetszett,nem volt rossz.Naposparton voltunk,szerintem ez a legjobb üdülőközpont Bulgáriában.És Nesebárhoz is közel van,ahol érdemes megnézni az óvárost,nagyon szép.Mi 3*+ hotelban voltunk,amivel teljes mértékben meg voltunk elégedve.A hotel gyönyörű volt,olcsó és tiszta.A szobában volt hűtő,tv,légkondi,erkély(ami nekünk pont a medencére nézett).Mi az szállodában csak reggelit kaptunk,elégedettek voltunk vele.Napospart nagyon szép hely,sok szép szálloda van,elég modern.Egy kivetnivalónk volt csak,sok volt a szemét a szállodák körül.Igazából még nem épültek ki az üdülőközpontok,mert mindenhol építkezések folynak.A tengerpart homokos,és a vize is szép tiszta volt. Aquapark is volt a közelben,mindig osztogatták a szórólapokat azt hiszem Neszebárban volt,ahová busszal pár perc volt az út.Az árak meg olyanok mint nálunk,nem sok különbség van.
2009. aug. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szia! Mi Bulgáriába megyünk Burgasba, Burgas Beach hotelbe! 12 éves kor alatt vagy 14 nem tom, ingyen mehet a gyerek ha kocsival mentek! Mi 2 hétre megyünk, anya,apa,én! 350.000-ből kijön minden 4*-os hotel all inclusive! Mi majd 1 hétmúlva már ott leszünk mert kocsival megyünk és pénteken indulunk! Nagyon szép hely, nézd meg képeken, én ezt tudom ajánlani! Lehet h te is nézted a burgas beach hotel-t mert abban van csúszda!:)
2009. aug. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Bizony, néztem, oda szerettem volna menni a Naposparton! De sajnos az utazási iroda nem tudott már helyet adni. Ti melyik irodán keresztül szereztétek a szobát? Mi legkésőbb péntek este indulunk (22-én).
2009. aug. 15. 17:57
 9/16 anonim ***** válasza:
Én mindkét helyen voltam, igaz, BG-ben nem tengerparton. Nekem mindkettő nagyon tetszett, de különösen Bulgária nőtt a szívemhez, ott már kétszer is voltam. Imádom!!! Viszont nem tudom, mivel mentek, de ha kocsival, akkor vigyázzatok, mert Bulgáriában az utak iszonyatos állapotban vannak, mi a szerb határ mentén voltunk, onnan még 8 óra lett volna a tengerpart, és nem a nagy távolság miatt... De nagyon szerethető ország és olcsó is.
2009. aug. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát mi a questor travel-el megyünk majd! De, mi már egy kicsit előbb lefoglaltuk, de sztem van előbbi indulás! Nézd meg interneten, aztán szólj, hátha találkozunk:D
2009. aug. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!