Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi fog történni a reptéren?...

Mi fog történni a reptéren? Mi hogy lesz?

Figyelt kérdés
Most először repülök repülővel. Egyedül megyek Hamburgba. 17 éves vagyok és lány. Mindenki csak annyit mond hogy ó nem lehet eltéveszteni. De fogalmam sincs hogy mire számítsak. Szóval nem is igazából a repüléstől félek hanem hogy odataláljak a repülőhöz egyáltalán. Utazási irodában foglaltuk a jegyet, de ez csak a foglalás. A jegyet hol mikor kapom meg? És utána hova kell menni? Mi fog pontosan történni?

2012. nov. 1. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Megérkezel. A bejáratnál rögtön vannak a kivetítők és a pultok, ahol be lehet csekkolni. Ha ez megvan, tovább mész (tényleg egyértelmű lesz minden, mert minden ki van írva, meg mondják is, hogy hova menj), és ott lesz az ún. "security check", amikor át kell menned a sípolós kapun. Előtte minden táskádat, övtáskádat, szatyrodat... bele kell tenni egy dobozba, és azokat is átvilágítják. A zsebedből is ki kell pakolni, még a zsepiket is. Ha van laptopod, azt külön ki kell venni a táskából. Néha a cipőt is levetetik, és azt is a dobozba kell tenni, de ezt inkább Amerikában, meg Londonban tapasztaltam. De, ha ilyen van, akkor se ijedj meg.

Utána már benn vagy a váróban, ott vannak boltok, tudsz vásárolni, amíg várakozol, meg éttermek is vannak, stb.

Mikor már mondjuk csak egy óra, vagy fél óra van az indulásig, odamész a gate-hez (kapu) - szintén minden pontosan ki van írva, meg fogod találni, ezen ne aggódj!! -, és ott vársz, amíg nem szólítanak, hogy mehetsz be a többiekkel. Ha ülőhelyet akarsz változtatni, azt is itt teheted meg, van egy pult, ahol van személyzet. Ha kérdésed van, segítenek.


Sőt, mikor bemész a security check után, nézd meg a kaput, hogy hol van, hogy megnyugodj, de ha a kutya nincs még ott, nyugodtan mászkálj, hiszen ilyenkor vélhetően rengeteg időd van még.

2012. nov. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És az ékszereket is le kell vennem ott ahol átvilágítják a kézipoggyászt meg stb?
2012. nov. 2. 13:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen!
2012. nov. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia, az interneten be kell csekkolni az utazas elott egy nappal, igy nyugodt lehetsz mar a repteren. Ezt a vonalkodos papirt megkapod e-mailben es kinyomtatod. Ha van erre lehetoseged, tedd meg mindenkeppen.

Ha van nagy csomagod, sorba kell allni ahol ki van irva a repcsid. Ott lemerik es megy a futoszalagra felcimkezve.

vigyazni kell tovabba, hogy ne legyen sulyosabb, mint ami meg van adva (ennek utana kell nezni).

Ezutan oda mesz ahol a legtobb ember van az a hely ahol megnezik nincs e nalad kes, folyadek drog stb. Ha nincsen akkor semmi felnivalod, tovabb mehetsz :D

innentol mar csak lesni kell, melyik kapuhoz van kiirva a repulod es ott kell varni. Amint nyitjak, SPRINTELJ a nenikhez es bacsikhoz hogy ne legyel utolso a sorban mert neha eleg sokat kell varni... a kinyomtatott papirkadat szorongassad az utleveleddel, vagy szemelyiddel. Ezutan szepen felulsz a gepre, de elotte tiporj le mindenkit, hogy ablak melletti helyed legyen, igy szep lesz a kilatas :) ovet becsatolni es hatradolni :)


En utalok repulni mert legitarsasagonkent valtoznak a szabalyok a csomagok sulyara es meretere vonatkozoan :( pluszban tul sokat kell varakozni ezt gyulolom az egeszben a legjobban. Raadasul en mindig egyedul repulok :'(

2012. nov. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ha valamit nem ertesz, nyugodtan telefonalhatsz a repuloternek vagy a legitarsasagnak, akitol vetted a jegyed. Ok azert vannak hogy ezeket a dolgokat elmagyarazzak.

ja es azt kihagytam hogy ha a csomag nagyobb vagy sulyosabb az eloirtnal, ra kell fizetni szep penzeket :(

A check in-t ha tenyleg nem tudod semmikeppen otthon elintezni es kinyomtatni akkor erre vannak ilyen gepek de en meg soha nem csinaltam igy, meg kell kerdezni a repteren valami szimpatikus egyedet.

a gep indulasa elott legyel kint a repteren 2 oraval.

sok sikert :)

2012. nov. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló jól leírt mindent, de az ékszereket ne vedd le! Cipőt csak ha magas a szára(takarja a bokádat), 2,5 cm-nél magasabb a sarka, vagy van rajta valami nagyobb fémes dísz(pici nem számít).
2012. nov. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez reptér- és országfüggő!

Pl. Amerikában a cipő- és ékszerek levétele teljesen alap, még papucs sem maradhat. Csak 70 év felettieknek (vagy 75, vagy ilyesmi, nem tudom, ki van írva), meg csecsemőknek van kivétel.

De gondolom, hogy Hamburgban nem lesznek ennyire szigorúak. (És ezért gondolom odafele sem.)

Londonban viszont szintén le szoktak vetetni minden cipőt.

2012. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jogos, kedves utolsó, én úgy értelmeztem, hogy a kérdező először utazik repülővel, és Budapestről indul, ezért azt írtam le, amivel itt fog találkozni.

Valóban ez a Budapest Airport utasbiztonsági ellenőrzésének Technológiai utasítása, és külföldön ez eltér, más a technológia, de a szabályozók megegyeznek, mert azok nemzetköziek.

2012. nov. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!