Kezdőoldal » Utazás » Európa » Krakkói utazásban valaki okosat?

Krakkói utazásban valaki okosat?

Figyelt kérdés

Baranyából mennénk ketten, nászútra.

egyenlőre ezt a két ajánlatot találtam, de túl olcsónak találom... (na ezt jól megmondtam...:) )

[link]

[link]

ez most valóban ilyen olcsó, vagy van itt valami gikszer?

Autóval érdemesebb menni vagy vonattal?

Mit érdemes megnézni? Rövid időről van szó, 3 éjszakáról.


Decemberben mennénk két ünnep közt, valami jó tanács?

Kb. mennyiből tudunk eljutni ketten? A km-t tudom, ha kocsival megyünk, de ilyen pályamatrica meg stb.vel együtt érdekelne. Szóval szakk-pakk. És Szlovákián, vagy Ausztrián keresztül érdemesebb menni Gondolok itt útviszonyokra meg stb. Soha nem jártunk még arra.

Esetleg vonat vagy busz Pécsről? Vonatot találtam 4-6 átszállással, de sajnos jegyárat nem tüntettek fel.

Mennyi költőpénzt érdemes vinni, drágaság van?


Köszönök minden jó tanácsot!


2012. nov. 4. 22:56
 1/3 keldvi ***** válasza:

Vonattal csak egy átszállás, van ugyanis közvetlen a Keletiből. Éjszakai vonat, tehát este indul, reggel érkezik. A jegy ára oda-vissza 78€/fő plusz a Pécs - Bp. jegy. Jegyet itt lehet foglalni előzetes regisztráció után: [link]

Költőpénz: kb annyira drága, mint Magyarország, de persze mindez függ attól, hogy mit szeretnétek csinálni illetve mire-mennyit szeretnétek költeni.

Szállás: az ilyen foglalóoldalak veszélyesek lehetnek. Én egyszer foglaltam ilyenen keresztül, aminek vége az lett, hogy érkezésemig zárolták a bankszámlámat. Érdemes tehát szállodát nézni ilyen weboldalakon, majd rákeresni a névre a Google-ban és a szálloda saját honlapján foglalni.

2012. nov. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Joci84 válasza:

Szia!

Mi nyáron voltunk barátnőmmel arra nyaralni, ha rám hallgatsz akkor szlovákinak mész Zsolna felé (Zilina)! Mert akkor csak magyar és szlovák matrica kell! Szlovák matrica 10 euro 10 napra! És elvisz a pálya a lengyel határig!De jól nézd meg a gps-t, mert van amelyik úgy akar vinni hogy bevisz Csehországba és úgy át lengyelbe! A lengyel határnál állítsd át a gps-t hogy ne vigyen autópályára meg fizetős útra, mert ott fizetős kapuk vannak!Én úgy állítottam be, hogy két részre osztottam az utat, Győr-zilina és zilinába meg beírtam hogy krakkó! Krakkótól pár kilóméterre ott van a Wieliczkei sóbánya, na ezt érdemes megnézni, 20 percenként indulnak le csoportok idegenvezetővel (magyar csoport nincs, mi az angol csoporthoz vettünk jegyet)Picit huzos a belépő kb 6000 FT/ fő, de megéri! kb 2 órás az egész és levisznek kb 145 méter mélyre ahol étterem templom, jános pál szobra sóból meg bálterem, tó meg minden van! Érdekes és szép!!Nagyon ajánlom! meg ha már ott vagytok, akkor érdemes elmenni Auschwitzbe is. auschwitz kb 60-70 kilométerre van krakkótól!Na meg Auschwitztól 1-2 kilométerre ott van Birkenau! Auschwitz és Birkenau látogatása délután 3 órától tök ingyenes, de télen azt hiszem egész nap ingyenes! 5 zlotyiért tudtok venni ott magyar térképet a táborról, hogy melyik épület mi volt! Az árak szerintem kb 20-30% al kevesebbek mint itthon (győr)! A szállás amit linkeltél az simán jó, tuti nincs benne semmi gikszer! Ha átmentek auschwitzbe akkor készülj egy jó másfél 2 órás útra, mert elég kanyargós az út és nehéz előzni és ezért sokáig tart! Az árakról csak még anniyt, hogy pl én a hotelba kb 200 ft ért ittam a közép minőségű sört! Kajáldába kb 1500 ft fizettem 1 óriás hamburgerért egy sima hamburgerért egy valami pita tálas ételért ebbe volt krumli savanyuság hús meg minden meg 2 üditőért! Ha valamit kihagytam kérdezz és ha tudom felelek! remélem érthetően írtam :D Jó utat! nem fogjátok megbánni

2012. nov. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen!! :)
2012. nov. 5. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!