Kezdőoldal » Utazás » Európa » Élet Svédországban?

Élet Svédországban?

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy kinn szeretnék élni. Lenne pár kérdésem, esetleg akik kinn élnek, vagy kinn éltek pár évig :)


Mikor érdemes kiköltözni (itthon fősuli és utána, vagy ott kinn fősuli) ?

Milyenek az albérletek, mennyiért, milyen feltételekkel?

Vendégszeretet, segítőkészség?

Közlekedési lehetőségek?

Árak (élelmiszer,ruha,műszaki cikkak,stb.)?


Még bőven van időm dönteni, mivel csak 16/L vagyok :D de érdekelne, hogy +/- -e annak a szájíze, aki kinn él/élt :)

Előre is köszi a segítőkész válaszokat! :)



2012. nov. 14. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Előszöris a nyelvet kell megtanulnod és legyen hozzá egy jó szakmád, amivel itt is tudsz kezdeni valamit. Itt is nagyon nehéz munkát szerezni. Albérletet szintén. Legjobb, ha már úgy jössz ide, hogy van munkád, vagy egy szerződésed, mert azzal tudsz lakást bérelni. A svédek kedvesek, segítőkészek. A naygvárosokban nyilván itt sem anyira mint a kisvárosokban. Az árak kb ugyan azok itt is. A közlekedés meg olyan amilyen. Talán jobb mint otthon.

Ha sikerül elintézned (fogalmam sincs hogy működik), akkor itt is járhatsz fősulira. Sok a külföldi diák. Angol nyelven is folyik oktatás. De nem tudom ilyenkor ki finanszírozza a megélhetés. Dolgozni nyelvtudás nélkül,suli mellett nem egyszerű. Lehet, mert itt is dolgoznak a diákok, de a nyelvet tudni kell.

2012. nov. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

En kinnt elek harom eve. Itt tanulok, teljesen fantasztikus orszag, de én reszemröl nagyon nem szeretek itt. Nem nekem valo ez a hideg, meg az emberek szamomra tavolsagtartoak, es nem olyan baratsagosak, mint pl egy mediterran orszagban.

Viszont azt meg kell hagyni, hogy ez egy fantasztikus orszag! Ha el birod viselni a hideget a szurkeseget a sok esöt. Svedul tudni kell, hogy munkat kapj, az iskola mas mint otthon, van a CSN amit akkor kapsz, ha tanulsz, ennek egy resze segely a masik reszet felveheted ha akarod. Nem hagyjak az embert lezulleni, felkaroljak meg az utolso alkeszt is, nincsenek hajlektalanok, itt kb senki nem aggodik azon, h honap vegen nem lesz mit enni, mert ha mas megoldas nincs, akkor ott a social ami pl allja a lakbert, a rezsit, ha pl valaki nem tud dolgozni, mert pl alkesz! Bizony bizony otthon meg gyerekestöl kirakjak az embereket a hid ala. Meg meg sorolhatnam: naqy tiszteletben tartjak az idöseket, az allatokat is. Jó hely! de tudj valamennyit svedul, mire kijössz, akkor könnyebb lesz.

2012. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :) sokat segítettetek :D a hideggel nem lesz bajom, imádom a telet :P
2012. nov. 16. 20:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak északon van annyira nagyon hideg. Itt is szokott -20C lenni, de én egyáltalán nem éreztem vészesnek. Ha nem fúj a szél, akkor olyan mint otthon mondjuk a -7C.
2012. nov. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NGC válasza:
akartam privátot küldeni a kérdés kiíójának, csak nemtudok, me töröltemagát vagy kitiltották, szóval ez neki szól énis kiakarok menni és énis 16 vagyok szóval légyszi írj a lacko98@freemail.hu-ra aztán beszéljünkróla :d
2013. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!