Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy lehetne kijutni?

Hogy lehetne kijutni?

Figyelt kérdés
30 as évei elején járó férfi, akinek sajnos itthon évek óta nincs állása, és sajnos ezáltal tapasztalata sem túlzottan, hogy tudna kimenni dolgozni AKÁRMIT, az Egyesült Királyságba? van valamiféle támogatás erre? előre is köszönöm!
2012. nov. 17. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
támogatás a kijutásra? na persze! szerzel egy kis kezdőtőkét, felkészülsz és kijössz. ennyi és nem több. sem közvetítővel sem máshogy nem éri meg kijönni. tapasztalat.
2012. nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bárki akinek van egy kis tőkéje, vagy gyakorlata vagy tapasztalat bármiben is, és van nyelvtudása az kimehet szerencsét próbálni. A korod nem akadály, hiszen én 34 évesen nőként jöttem ki Angliába, és még mindig itt vagyok.

Ha kint vagy, bármi munkát elvállalhatsz. Rajtad áll, hogy mi az amit csinálnál vagy sem.

De nem értem hogy milyen támogatásra gondolsz. Kifejtenéd bővebben?

Mert ha arra gondoltál hogy lakást, vagy szobát kapj, vagy kis pénzt kapj amíg nem találsz melót, nos ilyen nincs. Angliában a munkanélküli segélyeket is sokkal szigorúbban bírálják és adják mint otthon Magyarországon.


Jó ha tudod, hogy bár Anglia Uniós ország, de ha nem tudod magad eltartani vagy nincs aki eltartson akkor akár haza is toloncolhatnak. Hajléktalanként nem élhetsz kint..

2012. nov. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen kb. erre gondoltam, hogy nincs-e valamilyen hitel, amit valamilyen alapon fel lehetne venni, mert lakásvételre így nem igazán lenne még lehetőség munka nélkül :S
2012. nov. 18. 10:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs semmilyen hitel. Hogyan is lenne? Aki külföldön akar dolgozni, az legalább arra vegye a fáradságot hogy kb. 1,5-2 hónapra való kezdőtőkét összeszed. (1500 fonttal már el lehet indulni.) Én 1500 fonttal érkeztem tavaly októberben, 3,5 hét alatt el tudtam helyezkedni, ráadásul a szakmámban. Viszont a nyelvtudás az nagyon kell! Ha az nincs, akkor a kezdőtőke mit sem ér!
2012. nov. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

tegnap 21:34

Nem adnak hitelt. Jobban mondva adnak, de ahhoz dolgoznod kell, meg kell lenni egy bizonyos havi fizetésnek, és meg kell felelni pár pontnak. Akárcsak otthon.

A lakáshitelt meg felejtsd el. Az egyik angol házaspár kollégáim nem is olyan régen kaptak lakáshitelt. Angolok, akik lassan 15 éve dolgoznak, és volt félretett pénzük ami majdnem 10.000 font volt. De még ők is viccesen megjegyezték, hogy annyira átvizsgálták őket, hogy már azt hitték a ruhaméretet is kérni fogják.

Szóval kedves kérdező. Nincs semmi támogatás. Ha kint akarsz dolgozni akkor három dolgot tehetsz.

1. Kijöhetsz úgy ahogy előttem írta valaki. Összegyűjtesz 1000-1500 fontot, és kijössz. Szobát bérelsz, munkát keresel.

2. Kijöhetsz úgy is hogy otthon keresel egy magyar ügynökséget, akinek fizetsz egy kisebb vagyont, és reménykedsz abban hogy nem vert át-

3- Kijöhetsz úgy ahogy én jöttem ki. Én mindössze 100 fonttal jöttem ki, de volt hova kijönni. Szóval legyen egy rokon vagy barát aki befogad téged addig amíg nincs melód.

2012. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen! :)
2012. nov. 18. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!