Kezdőoldal » Utazás » Európa » Madridba utaznék párommal,...

Mandy81 kérdése:

Madridba utaznék párommal, milyen látnivalókat ajánlatok mindenképp? Esetleg olcsó szállásokat tudtok ajánlani? Másik vágyam, hogy delfint lássak, esetleg úszni velük, van erre lehetőség a madridi delfináriumban?

Figyelt kérdés

2012. nov. 18. 18:29
 1/7 umbro12 válasza:

Szia! Mindenképpen javaslom, hogy nézzétek meg a santiago bernabeu stadiont :)!

Azok számára is érdekes lenet, és gyönyörűnek találhatják, akik nem foci rajongók. :) Érdemes megnézni szerintem.

2012. nov. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.Madrid nagyon jó, biztos tetszeni fog, nekem a kedvenc városom. Bár többször voltam ott, a focistadionban nem voltam :), de biztos érdekes annak aki szereti a focit.

Szállást a hostelbookers.com-on keress, ott vannak nagyon olcsók. Én a No name city hostal-ben voltam, az nagyon szép, tiszta, jó a reggeli. A Bull's hostal az zajos, gagyi reggelivel, zsúfolt, de kb a legolcsóbb. De tényleg azon az oldalon meg a bookings.com-on bárhova mész, megtalálod a legolcsóbb szállásokat (rendezd ár szerint növekvőre). Ezek a hostelek kb. mind a központban vannak, ahonnan gyalog bejárható minden.

Látnivalók: minden a központi részen szinte, Plaza Mayor (nagy tér, ahol régen voltak a hagyományos nagy botellón-ok, amíg be nem tiltották), Puerta del Sol (a város és az ország pontos középponti tere, itt vannak a legnagyobb bulik, tüntetések, programok), Gran vía (a legfontosabb út, előkelő hotelekkel, sok bolttal és nagyon sok emberrel, nagyon hangulatos, meg a mellette lévő utcák is), Királyi Palota és mellette egy katedrális (szép, este jó hangulat az utcazenészek miatt), Chueca negyed (ez a melegnegyed, van benne egy El Tigre nevű bár ahol 2,5 euróért jól tudtok lakni), egy egyiptomi templomszerűség egy kis dombon a Plaza de España közelében, Plaza de España, , Parque del Retiro (nagyon nagy park, hatalmas csónakázó tóval, barátságos kézbőlevő mókusokkal), Prado múzeum (ha érdekel a festészet akkor itt nagyon híres képek vannak, zárás előtt 1 órával asszem ingyenes), Királyi botanikus kert is szép, még van egy kilátó is kicsit kiljebb, de az zárva volt mikor akartam menni. Ja és a La Latina negyed. Most ennyi jut eszembe, meg persze van még sok múzeum, többség ingyenes EU állampolgároknak (pl. régészeti), meg biztos sok más is, jó nagy város :).

A madridi delfináriumban nem voltam, én Valenciában láttam nagyon jó delfinshow-t.

Remélem tudtam segíteni, ha kell még info írj nyugodtan, jó utat :).

2012. nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezeket mind megfogom nézni. A stadion az első számú, mert Real Madrid rajongó vagyok. :) Minden látnivalót megnézek, amit írtál, köszi a tippeket.
2012. nov. 25. 11:58
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és még valami eszembe jutott. :) Szerintetek egy 4-5 napos kiruccanásra mennyi költőpénz érdemes vinni, úgy hogy nem akarok szűkölködni, mégis csak egy álmom teljesül? :)
2012. nov. 25. 12:00
 5/7 umbro12 válasza:
Örömmel hallom, hogy Real Madrid szurkoló vagy! Irigyellek kicsit, hogy élőben nézheted meg a stadiont :) Jó utazást :)
2012. dec. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 umbro12 válasza:
Sajnos abban, hogy mennyi pénzt vigyél ki nem nagyon tudok segíteni:( erre nincs jó válasz szerintem :) próbálj meg annyit kivinni amennyit nem sajnálsz elkölteni és nem is szenvedsz az utazás után hiányt, hogy elköltötted a pénzed :)
2012. dec. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is irigylem magam előre. Már csak azt sajnálom a nagy kedvenc Raúlomat nem érhettem meg Madridban. De őt már láttam Real edzőtáborban, most a stadionon a sor. :)
2012. dec. 4. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!