Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit gondltok Írországrol? Ki...

Mit gondltok Írországrol? Ki szeretnék menni. Milyen ott úgy általánosságban?

Figyelt kérdés
2012. nov. 21. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó itt lenni, már ha van munkád! Azt pedig szerezni manapság nagyon nehéz, mert magas a munkanélküliség. Mennyire megy az angol? Milyen szakmád van, mihez értesz?
2012. nov. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is szögezzük le, ha van rendes munkád, akkor jobban meg tudsz élni, mint itthon, de! Én őszintén úgy gondolom, hogy a tőlünk nyugatabbra lévő fejlett országok közül kevés rosszabb választás van az íreknél (a spanyolok még rosszabbak). Nehéz munkát találni, de ha van munkád, akkor sem mehetsz biztosra, ismerősöm gyorsétteremben dolgozik, keresett havi 850eurót (nem teljes munkaidőben dolgozott), aztán közölték vele, hogy kevés a munka, mindenkinek felére csökkentik a heti óraszámát, maradt havi 420 eurós fizetése, ami az 500euró körüli albérletáraknál elég problémás. A tömegközlekedés kritikán aluli. Hazalátogatni sem tudnál túl sűrűn, mert ki tudja épp van-e olcsó repjegy arra a pár napra, amikor szabadságot kapsz, annak meg sok teteje nincs, hogy azt a pénzt, amivel többet keresel az itthoni keresetednél, a hazautazgatásra költsd. Ha már kimész, és ha már feladod az itthoni életedet, akkor én azt javaslom, hogy inkább költözz egy közelebbi országba, sokkal jobban megéri. Már akár Nagy-Britannia is egy fokkal jobb, mint Írország, de az igazi mondjuk szerintem Németország, Ausztria esetleg Franciaország lenne. Az tény mondjuk, hogy az emberek kedvesek, ez jó, de egy év után megszokod, és annyira nem lesz már tényező. Szóval összességében messze van, sok nyugati országnál élhetetlenebb, drága, rossz időjárású ország, aminek tényleg egyetlen előnye, hogy Magyarországnál jobban lehet keresni. De Novi Urengojban, a Gazprom földgázkitermelő központjában észak-Szibériában is jobban lehet keresni a magyar színvonalnál (sőt), mégse hinném, hogy ki akarnál költözni, hiszen télen -50fok van, és iszonyat messze van. Kevésbé extrém, de ilyen Írország is, szerintem nem éri meg az áldozatot, amit érte hozni kéne.
2012. nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Írország korábban a világválság előtt jó volt, most már egyre több rosszat hallani, kevés a munka is. Ha van konkrét állásajánlatod akkor még rendben, de csak úgy a semmire kimenni hogy majd kint lesz meló szerintem nagy butaság. Az Íreknek sincs meló, miért vennének fel előbb egy frissen érkezett bevándorlót gyengébb nyelvtudással (mint az íreké) és nulla helyi szakmai tapasztalattal.
2012. nov. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
En 7 evet eltem kinnt 1 ev mulva lett csak munkam mert nem beszeltem angolul.Aki meg idoben kiment es nagy cegnel talalt munkat annak lehet h meg a mai nap is van munkahelye de ez a rikabb sajnos.Most alig van munka tenyleg en azt tanacsolnam h ne menj.
2012. nov. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszát!
2012. nov. 22. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!