Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van itt valaki aki volt...

Van itt valaki aki volt huzamosabb ideig a Francia Riviérán valahol?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy lehet-e ott élni és munkát vállalni annak aki nem gazdag.
2012. nov. 21. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Mégis mit kapnál meg ott, amit itthon nem kapsz?


A Francia Riviérán nem jók az egészségügyi körülmények, rossz a közbiztonság és magas a bűnözés.

2012. nov. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én Nizzában éltem egy darabig.. perfekt francia nélkül esélyed sincs állást találni, amúgy minden rohadtul drága, és unalmas.
2012. nov. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom az első válaszoló személyes tapasztalatból ír?!

Mert én éltem kint 1,5 évet Nizza mellett és semmi ilyet nem tapasztaltam.

Az egészségügyi ellátás nagyon magas,jók a kórházak,pl.a nizzai Lenval nagyon magas színvonalú,itt szült Angelia Jolie is. Monacoban az utcákon életmentő készülékek vannak kihelyezve,olyanok,amik itthon sok mentőkocsiban nincsenek.Közbiztonság szintén jó,nem találkoztam semmi komolyabb problémával,az említett utcai defibrilleket sem lopkodják,nyugodtan lehet sötétedés után egy nőnek is egyedül utazni,jó a közlekedés,szépek,tiszták az utcák,a partok.Nagyon kellemes a klíma.

Viszont az élet nem olcsó,drága a lakásbérlés,a kaja közel azonos,(kicsit) drágább,a közlekedés olcsó,az éttermek között találsz választékot luxus és egyszerű kajáldák között is.

Munkavállalás-felszolgáló,konyhai munkás,takarító,kertész stb.mindenhol kell,és lehet is munkát találni,de kell hozzá az angol mellett francia tudás is,illetve szinten minden helyen kérnek referenciákat is,tehát nem egyszerű elkezdeni(nehezebb,mint pl.Angliában),az eleje különösen nem egyszerű.

2012. nov. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!