Kezdőoldal » Utazás » Európa » Berlin még mindig olyan...

Berlin még mindig olyan csúnya, mint a '90-es években?

Figyelt kérdés

Nem jártam még Berlinben.

Azonban megnéztem egy 1998-as német filmet, a címe "A lé meg a Lola" (Lola rennt). http://www.youtube.com/watch?v=SUKUOF-wv3A

Ez a film Berlinben játszódik, és meglepődve tapasztaltam, hogy nagyon csúnya városnak tűnik. Az épületek rosszabb állapotban vannak, mint Budapesten, meg az egész olyan szürke, jellegtelen.

Viszont mostanság mindenhol azt olvasni, hogy Berlin egyike a világ legmenőbb városainak. A '90-es évek óta teljesen megváltozott volna?


2012. nov. 21. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

napi buta

El kéne menni.. :/

2012. nov. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Berlin csúnya??????? Ez jó... Nem tudom melyik részén játszódott a film, de kevés szebb európai nagyváros van, mint Berlin. (Nem ismerem a filmet, de ha vmi direkt lecsúszott emberekről szóló film, akkor jóhogy a szegénynegyedben fogják forgatni, ami bizony minden nagyvárosban megvan.)
2012. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Berlin csúnya? Menj el és meglátod! Berlin nagyon szép és hangulatos város. Aztán meg a film nem is biztos hogy Berlinben készült, ahogy a Die Hard is Moszkvában meg New Yorkban játszódik, közben meg Pesten forgatták.
2012. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A főbb helyszínek Berlin-Mitte kerületben vannak, ami ugyebár Berlin belvárosa.
2012. nov. 21. 21:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne egy film alapján ítélj meg egy várost, mert az amit a tévében látsz, az a legritkább esetben tükrözi csak a valóságot. Az említett filmet egyébként még nem láttam.
2012. nov. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyik kedvencem az a film és jártam is ott kb. abban az évben mikor forgatták, hát csúnyának semmiképp nem mondanám a várost. Egyrészt nem olyan hangulat jött át élőben mint a filmen, másrészt kinek mi jön be? Rengeteg lepusztult, vagy lepusztultabb épület mint Budapesten (láttam olyan házat aminek a fele hiányzott és hajléktalanok rakták benne éjszaka a tüzet), a komcsi múlt (direkt meghagyott) maradványai és üveg-acél paloták, Debrecen méretű színesre festett lakótelep, monumentális és jól karbantartott belváros, eklektikus bérházak egyensárgára és dísztelenre vakolva, zöld parkon, és építkezések, toronydaruk, állványok minden második utcában! Berlin akkor vált Németország igazi fővárosává. Ha neked ez csúnya akkor lelked rajta, szerintem inkább menj ki és nézd meg :) Az újjászületés most is tart!
2012. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!