Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizs agglomerációjában is...

Párizs agglomerációjában is olyan drága a lakhatás, mint a városban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy Párizs méregdrága város minden szempontból, a lakhatás sem kivétel, részben azért, mert Párizs városhoz csak a belváros tartozik, a külvárosok már Île-de-France részei.

Az ilyen agglomerációs területeken is (pl. Boulogne-Billancourt) is nagyon drágák a lakások bérleti díja vagy jóval mérsékeltebbek az árak, mint Párizsban?


2012. nov. 23. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilván olcsóbbak mint Párizsban, hiszen ha ugyanannyiba kerülne, senki sem akarna ott lakni.
2012. nov. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olcsóbbak, ez egyértelmű. Viszont ha messzebb jársz be dolgozni, akkor többet költesz tömegközlekedésre és/vagy benzinre, szóval nem biztos hogy megéri külvárosban lakni.
2012. nov. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem értem, hogy miért gondolják a legtöbben, hogy Párizsban méregdrága az élet... egy évet laktam ott, és az étel, ha magad készíted, és veszed, egyáltalán nem drágább, mint Budapesten vagy más magyar városokban(lásd Carrefour, E. Leclerc, de még Lidl is van a 14. kerületben!), és a ruhák is megfizethetőek, pláne leárazásokkor, mert ott a leárazás az tényleg leárazás.

A lakhatás, igen, az valóban drága. Ha a bérleti díjat nézed, talán tényleg megéri az agglomerációban lakni (bérletre van amelyik munkahely ad támogatást, illetve ha diák vagy, eleve olcsóbb), de nem szabad megfeledkezni a kaucióról sem, amit mindenhol ki kell fizetni. Párizs 1-es, 2-es metrókörzetében is ki lehet fogni olcsóbb szállásokat, ha szerencséd van, de agglomerációban ez talán egyszerűbb. Viszont jól meg kell választani a környéket (pl. mennyire biztonságos), északi régió egyes részeiben nem biztos, hogy szívesen laknék..

2012. nov. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!