Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában élő magyarok!...

Angliában élő magyarok! Mennyire valósághűek az itt felsoroltak?

Figyelt kérdés

[link]


Az Angolok tényleg így karácsonyoznak?


2012. dec. 4. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

6 éve élek kint. Ami le van írva az nagyon fedi a valóságot. Éppen ma állították fel a karácsonyfát a munkahelyemen is. Az angolok nagyon szeretik a giccses dolgokat,és már novemberben lehetett látni a sok giccses ajtó és ablakdíszeket. Este ha megyünk haza, a legtöbb lakásban már állnak a fák. Voltaképpen ahol nincs karácsonyi díszítés még azok nem angolok.. Tényleg nem ünneplik a mikulást. Karácsonyi ebédet felkoronázzák a híres karácsonyi pudingjukkal. Na erre a pudingra szoktam mondani, hogy akit nem kedvelek annak adok ilyet ajándékba. (borzalmasan rossz)

25-én ha otthon esznek akkor fogadnak vendégeket vagy mennek vendégségbe. Vagy nem otthon van az ünnepi ebéd hanem a kedvenc pub-ba- ott többen összegyűlnek és ünnepelnek. Így a pubokba már október végére foglalnak asztalokat.

24-én dolgozunk, és a munkavégén vagy parti vagy tombolahúzás van. (nálunk mindkettő van)

Boxing day az egy külön szenzáció.. Megrohamozzák az üzleteket, és olcsón mindent felvásárolnak, hogy később a carboot piacon pár pennyért eladják..

Szóval tényleg így zajlik a karácsony az angoloknál.

Bár idén pár angol barátunknak lesz lehetősége megkóstolni a töltött káposztát, halászlevet, és a mákos /diós bejglit.

2012. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a gyors választ:)

Nem gondoltam volna hogy tényleg ilyen az angoloknál a karácsony... Meglepő:)

És mit szólnak az angolok a magyar nemzeti ételekhez? Vagy ez lesz az első alkalom hogy megkóstolják? :)

2012. dec. 4. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Már többször csináltunk magyar ételeket.

Tavaly karácsonykor már adtam nekik mákos-dós bejglit. Mákot az angolok nem igazán eszik. Inkább csak kenyér ízesítésre használják.(leszórják mákkal a sütni való kenyeret) Eddig akárkit kínáltunk meg, előbb furcsának tartották hogy mákos sütit esznek, majd eldöntötték hogy isteni finom. A legjobb angol barátunk sörrel eszi a mákos bejglit.

Nyáron egy nap csináltunk egy kis bográcsozást. Akkor is meghívtunk pár angolt, akik teljesen odavoltak hogy kint tűzön bográcsban fő a marhagulyás. Az angolok csak hamburgert és kolbász sütnek.. A pogácsát is imádják- Érdekes módon a pogácsát úgy eszik hogy ketté válasszák és vajjal megkenik.

Az angolok nem ismerik a szaloncukrot és a habkarikát. Idén csinálok habkarikát is, és rendeltünk szaloncukrot hogy megismerjék mi a jó.

Karácsonykor méterest is szoktam sütni. Régebben csináltam már nekik, és imádják..

Az idei karácsony egy kicsit egyedi lesz, mert mi ugye magyarok magyar kaját csinálunk. Az angolok hoznak egyedi angol ételt (ami nem sok van )

Van egy angol barátunk akinek a párja szlovák, ő is készít egy hagyományos szlovák süteményt. Meghívtunk még pár nem angol barátot is akik közül az egyik lengyel a másik ausztrál származású. Ők is a maguk hagyományos ünnepi süteményeikkel jönnek majd..

2012. dec. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon élveztem a leírást, köszi a válaszolónak! Írhatnál még arról bővebben, hogy mit szóltak a gulyáshoz és a töltött káposztához. :)
2012. dec. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!