Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen hely Hollandia es...

Milyen hely Hollandia es milyen fejek a hollandok?

Figyelt kérdés

Nagyon ugy nez ki, hogy jovo ev elejen oda koltozunk belathatatlan idore. (Haga) Nem voltam meg Hollandiban es fentartasaim vannak. Nagyon felek a dologtol, nem tudok aludni csak azon tudok gondolkodni, hogy mennyire fog bejonni nekem. Ha van tapasztalatotok az orszaggal esetleg Hagaval es az emberekkel kapcsolatban, akkor legyszi irjatok le.

Koszi


2012. dec. 6. 10:42
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Ez jo volt! Kicsit viccesebben kellene nekem is felfognom az egeszet.
2012. dec. 11. 08:34
 12/23 anonim ***** válasza:

Számítsál a legrosszabbra, akkor biztos, hogy jobb dolgok történnek majd!


Ott is vannak jó környékek és jó emberek.

Ha sétálsz, óriási kirakatszerű ablakok vannak a házakon,

és függöny nélkül.

Este simán látni az ott lakók életét, meg a hihetetlenül fényűző berendezéseket.

Amszterdamban meg a rengeteg nevezetesség és látványosság mellett,

a muskátlival feldíszített lakóuszályok tetszettek a legjobban.

...és a király is -gyalog azaz- biciklivel jár!

2012. dec. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
63%
Mi 4 evet eltunk ott,es pont eleg is volt!! A Hollandoknak mar sok a kulfoldi,az orszag nehezen birja el mar,es ezt ereztetik is az emberrel!!Az eletszinvonal nagyon lent van mar,en oda nem mennek vissza!!2007ben kezdtunk ott elni,akkor meg jo volt,de most szinte senkitol sem hallom,hogy olyan jo vilag lenne!!Jelenleg Belgiumban elek a csaladommal,es ez egy sokkal jobb orszag!Tobbre vittuk itt a ket ev alatt,mint ott a 4evben!!!
2012. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Éltem Hollandiában 2 évet, de a jelek szerint én mégis másik országban lehettem, mint a válaszolók jelentős része. Amsterdamtól 35 km-re laktam Nieuw-Vennep-ben. A közbiztonsággal nekem semmi problémám nem volt, sem Amsterdamban sem másutt, igaz nem is fordultam meg gyakran a város rázósabb negyedeiben. Ahol laktunk, a szomszédaim az utcán hagyott autót sem mindig zárták be. (Bár az egyiküknek egyszer ellopták a biciklijét.)

A hollandok valóban nem túlságosan nyitott emberek (szerintem mi magyarok sem vagyunk azok), de én megbízhatónak ismertem meg őket. Hűvösek, visszafogottak, nem csak a külföldiekkel, egymással is, különösen az idősebbek. A fiatalok között viszont már sok a "világpolgár", ők sokkal barátságosabbak, és keresik is a kapcsolatokat.

Hága nagyon szép város, tetszeni fog :)

Fontos, hogy Te legyél nyitott Hollandiára, mert alapjában véve nem rossz hely!

Sajnos egész Európára igaz, hogy amikor mi magyarok elköltözünk egy "nyugati" országba, akkor mi ott Kelet-Európaiak vagyunk. Óhatatlanul megvannak velünk szemben az előítéletek, mint ahogy nekünk is megvan, ha a szomszédunkba orosz, vagy kínai család költözik.

Szóval próbálj pozitívan hozzáállni az országhoz és az emberekhez is, és -ha nem is azonnal- ők is pozitívan fognak Hozzád viszonyulni.

2012. dec. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nagyon jo, vannak pozitiv tapasztalatok is. Koszi minden valaszt, ugy latom ezt az orszagot sokfelekeppen lehet felfogni vagy megelni.... Jan 17-en kimegyunk nehany napra par dolgot intezgetni. Bar ott lakni tudom mas mint egy par napos korulnezes, de mar izgatott vagyok, es mar nem csak az ismeretelenseg lesz!
2012. dec. 30. 10:11
 16/23 anonim válasza:

Írhatnál majd a tapasztalataidról, ha van kedved... Márciustól Hágába költözünk a férjemmel és a lányommal. Eddig úgy néz ki legalábbis... :) Én is be vagyok tojva.:D

Én tudok hollandul, emiatt talán könnyebb lesz.

2013. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
ok, 20-an jovunk haza, lsz. lokj egy kommentet ide ha elfelejtenem.
2013. jan. 4. 08:43
 18/23 A kérdező kommentje:

Hazajottunk. Volt itt valaki, akit erdekelt a tapasztalatunk.

Nos, sokkal pozitivabb volt mintden mint amire szamitottam. A baromi hideg ellenere (borzaszto volt) minden kellemes volt. Az epiteszet olyan mint az Eszak-nemet Hansa varosokban. Pirosteglas epuletek es a modern keveredese Hagaban de Amszterdamban is. Latszik, hogy nem az elmult 30 evben gazdagodtak meg ill. nem bombaztak porig oket. Minden tiszta volt, es nem igazan erre szamitottam.

Sokkal tobb 3. orszagbeli bevandorlot kepzeltem el, es bocsanat, de nekem az is pozitiv meglepetes volt, hogy nem voltak nagyon sokan. Szerintem egeszseges multikulti. Most lepnem kell.

2013. jan. 22. 15:32
 19/23 anonim válasza:
Köszi, hogy írtál, mi márciustól megyünk ki. Tök jó, hogy pozitívan jöttél vissza. :)
2013. jan. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

párom holland.. voltam kint többször is

Nekem negativ tapasztalatom nem volt

Nagyon kedvesek ott az emberek..legalábbis velem azok voltak

Egy kissebb incidensünk volt, de az illető nem volt holland.. Ott a legtöbb zürzavart a bevándorlok csinálják

2013. febr. 7. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!