Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek Észak-Olaszország...

Szerintetek Észak-Olaszország vagy Németország az élhetőbb hely?

Figyelt kérdés
Élhetőség alatt én természetesen a jó fizetéseket értem (az árakhoz viszonyítva), a viszonylag sok munkalehetőséget (természetesen nyelvtudással), ugyanakkor az emberek is fontosak. Hol befogadóbbak, barátságosabbak, hol érzi magát otthonosabban egy magyar?
2012. nov. 13. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az elvárásaidnak csak a fele teljesíthető. Gazdaságilag Németország fényévekkel előrébb van, Olaszország viszont milliószor emberibb, befogadóbb, nyitottabb. Olvasgass itt, megéri: [link]
2012. nov. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

èn németországban élek, és olaszországban csak gyerekkoromban jártam, az iskolával, anyuékkal, így az olasz emberekröl nem sokat tudok mondani.


természetesen munkában és gazdaságilag németország egész európában de szerintem a világon ver mindent.


itt nincsenek hajléktalanok vagy csak nagy városokban itt ott, nincsenek igazán gettok (talán hamburgban vagy berlinben akad, de messze nem az mint más világ városban).

az oka hogy ha tartosan munkanélküli valaki akkor fizetik neki a lakást, meg még szociális segélyt is.


a rendszer mint magyarországon kb annyi adózás, és járulák fizetés, de sokkal magasabb fizetés.

pl terhességem alatt mindent fizet a biztosító, csak 3 vizsgálatot nem, de azok nem egy nagy összegek. de fizet egy rakás olyan dolgot amit sahol máshol nem fizetnek. pl szülés felkészítést, vagy mikor nagyon görcsöltem kiírtak munka tilalomra és a fizum 100%-t kaptam.


a németek nagyon változóak országrészenként. stuttgart környékét nem szerettem, mélyen a sváb részen laktunk, de valahogy nem tudtam beilleszkedni.

pár éve hessenben lakunk itt szuperül lehet a németekkel kommunikálni, nagyon rendesek és kedvesek.

amit nem tesznek hogy nem járnak nyakig a magán életedben. itt a munkahelyeden mindenröl beszélhetsz de nem fognak faggatni hogy miért van kék folt a szemed alatt. ha sétálsz a kisbabáddal mindenki megszólít és megnézi a picit, de senki nem fogja megfogdosni megpuszilgatni a kezét.

2012. nov. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Észak-Olaszország kb. azonos szinten van Németországgal. Lombardia, Piemonte, Liguria környékére gondolok, de Róma sem rossz ilyen szempontból.
2012. nov. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!