Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes kimenni Bécsbe 1napra?

Érdemes kimenni Bécsbe 1napra?

Figyelt kérdés
reggel megyünk este jövünk.mit érdemes megnézni?
2012. dec. 16. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen érdemes, oda akár 1 órára is. :)

Pont ma néztem utána, hogy hol van a Császári sírbolt (Kaisergruft). Itt van a sírja Mária Terézia, Ferenc József és Erzsébet királynőnek (Sissy) is többek között. 5 euró a jegy a kriptába.


Nem tudom mikre vagytok kiváncsiak, de a Stephansdom is említésre méltó, aztán most aktuális ugye a bécsi ünnepi vásár is, több helyen van. Szinte megszámlálhatatlan a sok látnivaló...

2012. dec. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én több alkalommal is voltam már Bécsben bringázni. Az úgy nézet ki, hogy a Szigeten leparkoltunk, majd rengeteg ide-oda tekergés a Szigeten, majd a Práter 6 km-es útja, ott bécsi szelet+krumplisaláta, végül a belváros (Steffl, Kärtner, Burg, vissza a kocsihoz. Bringázás nélkül sokkal több idő jut a belvárosra, persze több órás múzeumi séta nem fér bele. Ha nem akarod felfalni az egész várost egyszerre, akkor érdemes kimenni. De ha ott olcsóbb a szállás, akkor akár pozsonyi „támaszpontról” is indítható támadás. A külvárosokban lehet találni olcsó szállást, de még a belsőbb részeken is.
2012. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%-ig megéri. Nagyon sok a látnivaló és sok érdekes emberrel is találkozhatsz. Érdemes megnézni a bécsi adventi vásárt a városháza előtt. Legszebb este, kivilágításnál.
2012. dec. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 rémuralom ***** válasza:
Ha az ország keleti feléből mész, akkor nem. A nap nagy része az oda- és visszaútra fog elmenni, Bécsben semmire nem lesz idő. Közelebbről megéri egy napra is, messziről inkább kalkulálj be egy ott alvást is.
2012. dec. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nagyon hideg volt most kint, gondold meg 2x is.

Nyaron minden tovabbi nelkul erdemes kimenni.

2012. dec. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Budapestről mennék. Most már úgy néz ki hogy csak egyedül sajna. A nyeltudásom nem valami fényes úgyhogy remélem el lehet igazodni ott anélkül is
2012. dec. 17. 14:44
 7/7 anonim válasza:
Ha ovastad a Szent Johanna Gimi 6. részét akkor abból megtudod.
2012. dec. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!