Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában dolgozik a férjem,...

Angliában dolgozik a férjem, én itthon gyeden vagyok 2 kislányommal kiköltözhetek hozzá, hogy megtartom a gyedemet?

Figyelt kérdés
Még másfél évig jár a gyed, van munkaviszonyom itthon, de szeretnénk a férjemhez kiköltözni. Magyar családival együtt. Kint csak lakástámogatást igényelenénk.
2012. dec. 31. 01:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. A GYES, GYED nem jár ha nem Magyarországon tartózkodsz.
2012. dec. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
HA magyarországon megtartod a lakcímedet de kint is bejelentkezel lakcímre akkor igen. Mivel kint nem dolgoztál ezért az ottani gyes gyed úgy sem jár, ezt a magyarok sem kutatják. Családit viszont mond le otthon és kérjétek meg kint, gondolom sokkal több. A családi ott jár ahol a gyermekek élnek. Két helyen viszont nem szabad megkérni, söt ki is vizsgálják és büntetnek is ha kéthelyen veszed fel.
2012. dec. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 The Vault Dweller ***** válasza:

Érdemes lemondani róla, ha kiköltözöl, és Child Tax Creditet (a Working Tax Credit sem árt mellé), vagy Child Benefitet igényelni.


Az utóbbi addig jár, amíg a gyerek 16 éves nem lesz. A Child Tax Credit rövidebb ideig jár, de az asszem 100 font felett van hetente (2 gyereknél)...

2012. dec. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 The Vault Dweller ***** válasza:
Ja, bocsánat, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ezeket a segélyeket a férjednek érdemes igényelni, mivel ő kint dolgozik, fizet adót, jogosult rá.
2012. dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!