Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyek a főbb látványosságok...

Melyek a főbb látványosságok Odesszában?

Figyelt kérdés
Olyan szálláshelyet keresek Odesszán, 2 főre, amely gyalog közel van a sétáló utcához/főbb látványosságokhoz, a tengerparthoz, és a vonat állomástól könnyedén megközelíthető. Ezért kérdezem, hova érdemes elmenni, ha Odesszán jár az ember, hogy könnyebben foglalhassak szállást.

2013. jan. 3. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A fő utca a Puskin utca, ez a vasútállomástól indul, a végétől pedig nem messze található az Opera és a Patyomkin-lépcső. A pályaudvar elől indul az 5-ös villamos az Arkadija-strandra, a város leghíresebb strandjára, de ugyanoda közlekedik az 5-ös trolibusz is, csak a Puskin utcát jóval beljebb keresztezi, közel az Operához. Az Iszlám Kulturális központ is mindössze egy sarokra van a Puskin utcától a Richelieu utcában. Emellett több szép templom is itt található, szóval ha találsz, akkor oda foglalj szállást, és akkor a strandon kívül minden gyalogtávolságra lesz. Ha esetleg ott nem találsz, akkor a Richelieu utca, vagy az ezekre merőleges utcák is megteszik.

2013. jan. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ!!
2013. jan. 4. 10:48
 3/4 Szilas73 válasza:
Én egy ilyen szállást tudok, de az nem hotel, és egy épület 2-ik emeletén van. Ezek 3-ik emeletnek írják, mert a fszt-t is emeletnek számolják. A neve Amerikano hotel, de ez hazugság, max diákszállónak jó. Sokat ne várj ezektől a primitív lényektől. Rishelieu utcát nem találtam, de lehet, hogy a Rishelievskaya ezt jelenti. Vannak rendes hotelok, de azok jó drágák, annyi pénzért vagy olcsóbban civilizált országban is találsz. Strand van a Sevcsenko park mögött is, bár nem olyanok, mint az Arkadia. És koszos a víz, mert ez iparváros, és kikötő város. Az 5-ös trolit felejtsd el, mert nem rendszeresen közlekedik, és kitáblázott megállója sincs. Az 5-ös villamos létezik, de nem visz a belvárosba. A belvárosba a 175, 148 mikrobusz jár, ha leinted az út szélén. Mivel nincs jegy üzemanyag díjat fizetsz. Ehhez beszélned kell a barbárok nyelvét, mert pick-pack kifosztanak. A taxisok detto. Gyalog érdemes körülnézni, de vigyázz! Autóval, sőt! Lovakkal közlekednek a járdán. Ezt konkrétan az Operaház előtt, a Deribasovskaya sétáló utcában láttam. Igazából max 2 nap alatt meg lehet nézni a belvárost, és ennyi. Ezért nem érdemes idejönni. Európában sokkal szebb helyek vannak!
2013. máj. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fúúú, utolsónak tuti bejött az odesszai zsizny molodája)))


A Deribaszovszkaja a leg-leg utca, itt van pont ezen az utcán egy jó kis stúdió apartman (3 férőhelyes, 28m2) 57$-ért / ház / nap:

[link]


Amúgy a gúgli tengernyi megoldást kínál ma már erre is:

[link]


Voltam ilyen apartmanokban, vittem is magammal 12 embert. Nem vertek át (nem is akartak), ott volt a házinéni időben, azzal a kulccsal, ami kellett.


Oroszul tudni viszont muszáj.

2013. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!