Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban milyen olcsóbb, jó...

Londonban milyen olcsóbb, jó thai, pakisztáni, indiai, török, vagy bármilyen finom egzotikus, vagy halas ételeket kínáló éttermeket ismertek járható negyedekben egyedül 1 fiatalabb lánynak?

Figyelt kérdés

Illetve, h hol lehet venni olcsóbban pl. ételt (főleg halat, csirkét, zöldségeket, ananászt, ready brek-et)

Érdekelnének még fiatalosabb ruhákat árusító turkálók, rendes boltok, plázák megfizethető összegért.. (mondjuk max 20-25 font per ruha)

S extra olcsó antikváriumot tudtok?


2013. jan. 5. 20:14
 1/9 A kérdező kommentje:
S lehetőleg ingyen hová tudnék menni, hogy közösségi életet tudjak élni? Gondolok most itt pl. rendezvényekre, mert a pubok azért nem a legjobbak egy tegnapelőtt lett 17 évesnek. (Habár júniusban megyek..:))
2013. jan. 5. 20:18
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pubban ki sem szolgálnak, mert még nem vagy 21... :)


Vásárolni ha már huzamosabb ideig kint leszel: piac. London tele van piacokkal. De vannak jó árban kaják a TESCO-ban, a Sainsburyben, Marks&Spencerben... Sőt, ott is van Spar például.

Sosem plázáztam, vagy ha igen, a lemezboltot, könyvesboltot, teaboltot kerestem fel, a ruhaüzleteket el szoktam kerülni. Két plázát tudok ajánlani amúgy: Whiteley's meg a Canary Wharfnál is van egy...

Ha olcsó ruhát akarsz, akkor Charity Shop. Ha itt vásárolsz, még jót is teszel. Hogy pontosan hol vannak ilyen boltok: nem tudom, elszórva. Én is kerestem, de nem nagyon találtam még, mondjuk nem is erőltettem meg annyira magam... Ha beírod a Gugliba, majd kidob pár címet.

Van egy kis utcácska, ami tele van antikvár üzletekkel, de most meg nem mondom a környék nevét... Ezen még töprengek és ha beugrott, megírom.


Ha árakra vagy kíváncsi, az üzletek netes oldalain tudsz nézelődni. A TESCO oldalán például remekül fent van minden árral együtt...


Étterem: Bayswateren vannak ilyen éttermek, török, görög rémlik, hogy van. Indiai meg arrafelé van, ahol az antikváriumok, de ezzel még adós vagyok...


China Town-t ajánlom egyébként kipróbálásra, finom a kaja. Mondjuk teljesen más ízek vannak ott, mint Magyarországon kínai kaja címszó alatt, de nem rossz értelemben. És ha már ott vagy, akkor a kínai negyedben vannak kínai (kis)boltok is, ahol tudsz venni mindenféle kínai ételt, italt, édességet, stb. Kedvencem a szilvalé, de a sörük sem rossz. (mondjuk te még csak 17 vagy, ezt ne halld meg :P)

2013. jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Végre egy válasz, ráadásul igen hasznos! Köszi :)

Am őszintén szólva szándékosan hagytam ki a kínai konyhát, mert amit itt adnak szerintem egyenesen borzalmas.. persze hallottam mástól is, hogy teljesen más van odakint, majd teszek egy próbát, ha már te is így beajánlottad :D

A szilvalé meg kicsit furán hangzik, ugyanakkor mindenképp megkóstolom majd, ha szilvából van biztos jó, remélem nem tudják elrontani az ottani kínaiak (de szerintem az itteniek simán) D:

A többi helyet meg most felírogattam, és majd utánuk nézek. Az indiai, és az antikvárium nevét pedig előre is köszönöm :) S remélem ezzel nem apadtak ki a válaszok, szóval türelmesen várom őket! :D

2013. jan. 7. 18:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokféle kaját szeretnél kipróbálni, ami nem is drága, akkor menj Camden Townba a piacra. Ragyásig van mindenféle kajáldával. Nyugodtan kóstold meg a kínait is, tényleg teljesen más mint Mo-n.


Olcsóbban kaját a Tescoban, Asdában tudsz vásárolni, de lehetőleg ne a kis üzletükbe menj, hanem a nagy boltjaikba. A nagy szupermarketek express boltjai drágábbak.


Alapvetően szerintem minden negyed járható, a nagyon veszélyes környékekre meg úgysem fogsz menni, mert azok nem a túrista csapáson vannak. :)


Ruhákat bárhol tudsz venni 20-25 fontért. Nekem az már a drága kategória. ;) Nézz szét a High streeten. Minden környéknek van High streetje, ott találhatók a High street shoppok, mint a New Look, Next, Topshop és társai. Rengeteg van. Ha árszint alapján szeretném sorba rakni, akkor kb Peecock, Newlook, H&M, Dorothy Perkins, Next, Monsoon lehet a sorrend.

Amúgy van két tömegközlekedéssel megközelíthatő hatalmas plázája Londonnak, mind a kettőt Westfieldnek hívják. Az egyik Stradfordban van a másik meg Sheperd's Bushnál. Ha odaérsz tuti megtalálod. :)

Kis plázák általában a high streeten vannak, meg igen, van egy a Canary Wharfon is, de szerintem te ezt a Westfieldet keresed. ;)


A charity shoppokat én is tudom ajánlani. Használt ruhákat árulnak, de jó állapotban és nagyon olcsón. Igazi kincsekre lehet bukkanni. Én Mon soha nem turkáltam, de kint nagyon rákattantam az ilyen boltokra. Az, hogy hol vannak változó. Van amelyik elég lepukkant, de van, amelyik egész jól néz ki. Annyira, hogy csak a táblájukból lehet rájönni, hogy charity shoppok, meg abból, hogy a kirakatuk azért egyszerű. Meg ha benézel, akkor látod, hogy sokminden más is van, nem csak ruha. Minden negyedben vannak, de nem a high streeten, hanem a high street környékén. Tuti ki fogod szúrni amúgy, ha látsz egyet. Ilyen nevek vannak rájuk kiírva, mint Oxfam, British Heartfoundation (ezek a színvonalasabbak), Cancer research stb... itt tudsz rákereseni [link]


Én két nagy antikváriumról tudok. Ezeket inkább linkelem

[link]

vagy

itt is van egy a broonswick squaren. Ez elég nagy

[link]

De amúgy minden charityben lehet könyvet is venni 1-2 fontért.

2013. jan. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Am a ruha árnál úgy gondoltam, hogy 25 max, ami otthagyhatatlan, szóval én is az olcsóságra törekszem. Esetleg tudtok ajánlani mondjuk különösen jó, egyedi, konkrét turkálókat? :)
2013. jan. 15. 18:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Am azért jó lenne tudni, hogy mik a járhatatlanok, mert elég hosszú ideig leszek ott, szóval lesz időm körbejárni a város nagy részét.:)
2013. jan. 15. 18:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Visszajöttem. Első ígérgetős vagyok. :) Néhány londoni antikvárium címe:


- 56 Charing Cross Road, London WC2H 0QA

- 58–60 Charing Cross Road, London WC2H 0BB

- 113-119 Charing Cross Road,London WC2H 0EB

- 12-14 Long Acre, Covent Garden, London WC2E 9LP

- 17 Pitfield Street, Hoxton, London N1 6HB

- 4 Blenheim Crescent, Notting Hill, London W11 1NN

- 13-15 Blenheim Crescent, Notting Hill, London W11 2EE

- 83 Marylebone, High Street, London W1U 4QW

- 187 Piccadilly, London W1J 9LE

- 5 Caledonian Road, London N1 9DX

- 10 Blacklands Terrace, Chelsea, London SW3 2SR

- 82 Marchmont Street, WC1N 1AU

- 14 Bury Place, London WC1A 2JL

- 8-10 Balham Station Road, London SW12 9SG

- 66, The Brunswick off Marchmont St., London Wc1N 1AE

2013. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm szépen, ahogy a mennyiséget elnézem itt akkor olvasgatás terén nem leszek bajba :D Köszönöm még egyszer mindkettőtöknek a nagyon hasznos, és kézséges válaszokat! :)
2013. jan. 16. 15:48
 9/9 anonim ***** válasza:

A turkálók mind egyformák, nincs kifejezetten fiatalosabb. :)

Meg közben eszembe jutott, hogy ha birod a tömeget és a nyuzsgést, akkor az Oxford streetet is végig járhatod. Ha jót akarsz magadnak, akkor kezd a Marble Arch végén, ott rögtön lesz egy hatalmas Primark (na ez nagyon olcsó) és egy New Look is. Sétálj el az Oxford Circusig annyi szerintem elég is lesz. :) Ott még van egy 5 emeletes Top Shop, bár nekem ez már drágább kategória, de ha van türelemed, akkor tuti találsz valamit. Meg még ott van a Breshka, ami ugyan nekem nem jött be, nem az én stílusom, de hátha neked tetszene.


A környékek, amiket kerülj el... hát a legdurvább szerintem az Willsden, meg Halsden. Oda ne menj még fényes nappal sem. Brazil környékek... én nem vagoyk egy félős fajta, de 10 perc után alig vártam, hogy elmeneküljek onnan. Iszonyat para jött rám, pedig a férjemmel voltam és kora délután volt. Amúgy a többi szerintem nem gáz. Brixtonba is menj el nyugodtan, az már inkább bohém, mint veszélyes. De azért este kerüld el és Hackney egyes részeit is... De azért Hackneynek vannak nagyon klassz, szép részei is. Az a baj, hogy annyira nem ismerem, hogy pontosan megmondjam, hogy hol, de van ott park, meg csatorna. Arra érdemes sétálgatni.

2013. jan. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!