Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazás/nyaralás/hosszú hétvégé...

Utazás/nyaralás/hosszú hétvégés kirándulás EGYEDÜL?

Figyelt kérdés
Nyaraltatok, kirándultatok már egyedül? Milyen érzés? Nem ciki egyedül járni a várost, múzeumokat, egyedül ebédelni, vacsorázni?
2012. okt. 31. 11:55
1 2
 1/12 anonim válasza:

Nem ciki. Hanem tökéletes :D Számomra legalábbis, én meg egy kissé antiszociális vagyok.

Mondjuk tény, hogy az ember társasági lény és különösebb ok nélkül nem kezd bele egyedül egy túrába vagy kirándulásba.. Maximum megismerkedsz valakivel utazáskor.

2012. okt. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Èn egyedül sokszor jártam várost.


Amerikában és angliában is voltam au-pair, és mikor senki nem ért rá is mentem várost nézni.

Aztán mikor férjemmel megismerkedtem sokszor utazott, és ha tudtam vele mentem, pl Berlint 3 nap alatt egyedül jártam be. Szuper volt. Férjemmel este találkoztunk csak.


De nem rég voltunk Maldív szigeteken és meglepett hogy milyen sok egyedül utazó volt a szigetünkön. Minden korosztályból és nemböl. Az érdekes hogy mindenki talált beszélgetö vacsora partnert. Mi egy délafrikai sráccal ismerkedtünk meg, a szomszéd bungiban lakott. Minden este meghívtuk az asztalunkhoz, éjszaka meg a bárban sok mindenkivel ismerkedett. napközben együtt búvárkodtunk és még véletlen de egy hajókirándulásra is mentünk.

Ö azért volt egyedül, mert nagy vágya volt a szigetekre menni, de partnere nem volt már 2 éve és se barátai se családja nem engedhette volna meg ezt az utat.


A sógorom is ilyen. egyedülálló és iszonyat keresettel. Mindig mondom neki hogy menjen, de el sem tudja képzelni, hogy egyedül ö utazhatna. Barátai is és mi is családosak vagyunk, így nekünk kevés szabadidönk van, és anyagilag is max évente 1x engedhetünk meg egy egy utat.

2012. okt. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Cikinek nem ciki,ha te jól érzed magad közben.
2012. okt. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Most voltam a nyáron három hetet Amerikában egyedül. Nem ciki, hanem marha jó. :) Hostelekben laktam, rengeteg barátot szereztem, de nem "kötött le" senki, nem kellett alkalmazkodni... Nagyon jó volt. :D
2012. okt. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretek utazgatni, kirándulgatni. Jelenleg azonban nincs párom és sajnos a barátnőim sem engedhetik meg maguknak, hogy eljöjjenek velem néhány napra kikapcsolódni. Ezért gondolkodok már egy ideje azon, mi lenne ha egyedül mennék el valahová?! Csak kicsit én is tartok tőle...
2012. okt. 31. 13:40
 6/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


De mitöl tartasz? Egy város turán tuti egyedül leszel ha egy resortot választasz ott meg ha nyitott vagy tuti találsz ismeretséget.

2012. okt. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Inkább városnézős típus vagyok. Nem is tudom...talán attól tartok, hogy feltalálom-e magam egyedül is? Mármint pl teljesen más, ha van melletted valaki, akivel városnézés közben együtt nézegetsz, leültök egy padra beszélgetni, megkóstoltok valami helyi specialitást...És néha olyan érzésem van, hogyha egyedül lennék, akkor szinte végigrohannám a várost, látnivalókat, gyorsan megebédelnék valahol, hogy ne lássák a körülöttem lévő emberek, hogy egyedül "turistáskodok". Egyszóval cikinek érezném...
2012. okt. 31. 13:57
 8/12 anonim ***** válasza:

Megint második vagyok.


Soha nem éreztem magam egyedül vagy hogy másnak feltünnék. Ès ha látnék valakit aki egyedül van miért lenne feltünö?


Hosszú távon nem a legjobb egyedül ez tuti. De pl egy párizst végig járni egyedül talán nagyobb élmény is.

mondom neked ezt hogy gyerekeim vannak, na és velük csak szenvedés lenne.


Nézz ki magadnak egy várost amit megnéznél. Keress szállást, de inkább valami jobb félét, ne a legrosszabbat válazd. Kérd reggelivel, így arra már nem kell gondolnod.

Aztán vegyél egy utikönyvet és kezd el bejelölni mi az amit mindenképpen megnéznél. ès mi az amit ha lesz idöd.

Aztán keress a neten a belépö árkaat, nyitvatartási idöket, és ,más látvonyásságokat amit megnéznél kipróbálnál.

Nézd meg térképen hogyan tudsz közlekedni, hogyan tudod a kiválasztott dolgokat elérni.

2012. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem, ki fogom próbálni, hogy milyen is egyedül utazni. : )
2012. okt. 31. 14:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Én egyedül sokkal erősebben tudok koncentrálni a helyre ahol vagyok. Társaságban mindig valami otthoniról beszélünk, másról. Tehát a figyelmünk 1 darabja a megszokott kerekekben mozog, otthonra gondolok, az otthoni barátokra stb. A társalgások kis százaléka szól a kirándulásról. És így már is rengeteg mindenről lemaradunk.

Azt nem mondom, hogy utálok társaságban kirándulni/utazni, mert annak is megvan a maga varázsa, élménye.

De az igazi utazás, az igazi élmények, a 100% belső feltöltődés általában akkor éri el a maximumot amikor egyedül vágok neki az útnak. Általában még csak véletlenül sem jutnak eszembe az otthoni dolgaim, végig a jelenben járok.

Nekem szükségem van a magányra. Sokkal jobban tudom érvényesíteni önmagamat.

2012. okt. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!