Kezdőoldal » Utazás » Európa » Haza mehetek igy? Vagy mit...

Haza mehetek igy? Vagy mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Kijöttem Spanyolorszagba tavasszal, de nem neztem meg a szemelyim lejarati idejet. Februarban mennek haza, busszal (mert igy ugye mar repülöre nem engednek fel...) Juniusban jart le, ugyhogy mar mindegy.


A kerdesem az lenne, hogy igy hazamehetnek vagy mit kellen csinalnom?


A konzulatuson azt mondtak, hogy mivel mar több mint fel eve lejart csak anyakönyvi kivonattal hosszabitatthatom meg, amit nem tud kikerni nekem senki otthon, mivel szüleim meghaltak mar, az öcsemnek, barataimnak meg nem adjak ki.


Jo itt felülök a buszra, otthon leszallok,Unios orszagbol megyek Unios orszagba, Uniobol nem megyek ki es Unios allampolgar is vagyok, nemet allampolgar vagyok, de Magyarorszagon születtem, igy onnan kell kikernem (apukam nemet volt, igy lettem nemet allampolgar).


Ha mondjuk egy hatar ellenörzesnel megnezik a szemelyimet akkor mit csinalhatnak velem? Elzarnak vagy leszallitanak vagy nem engednek tovabb? De akkor hogy tudnam az anya könyvimet kikerni? Egyaltalan ez hatar sertesnek szamit? Haza engednek igy egyaltalan? Vegülis nem valami menekült vagyok Union kivüli orszagbol.


Segitsetek legyszives, nagyon ketsegbe estem mar.



2013. jan. 18. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
a konzulatus miert nem keri ki az anyakonyvidet?
2013. jan. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem szoktak szkennelni határellenőrzéskor sem, csak ránéznek az igazolványra, tehát jó eséllyel "megúszod" még az ellenőrzést is. Mivel haza irányba utazol, így szívózni sem szoktak nagyon. Persze erre nincs garancia. Lehet, hogy totál megúszod ellenőrzés nélkül.

Én biztos megpróbálnék hazamenni :)

Amúgy a konzulátus jogosult egyszeri hazautazási engedélyt kiállítani ilyen helyzetre, kérj tőlük.

2013. jan. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A nemet konzulatus nem keri ki a magyaroktol az anyakönyvimet... Nem az Ö hataskörük... Igy is kaptam egy hatalmas fejmosast tölük... Mert ha hamarabb eszreveszem akkor a regi szemelyimmel meg lehetett volna oldani, de fel ev utan muszaj bemutatni az anyakönyvimet. Es igy is piszok mazlim volt, hogy nem vettek el a lejart szemelyimet es nem ervenytelenitettek, csak kaptam egy büntetesi befizetest...


Effektive nem haza iranyba utazok, mert nemet allampolgar vagyok, de Magyarorszagon születtem mint irtam. Ugyhogy a kaland a Magyarorszagra jutas az anyakonyvimert es utana mar a magyarorszagi nemet konzulatuson tudnam intezni a szemelyimet.


A hazautazasi engedellyel ugyan ez a baj. A magyar konzulatus nem adhatja ki, mert nem vagyok allampolgar, a nemet meg nem adhat Magyarorszagra, akarhogy ott születtem...


Szoval ez nem is kicsit bonyolult...


Ezert erdekelne inkabb az, hogy ha esetleg ellenörzes van akkor mit csinalhatnak velem?...

De hat csak nem csuknak le, mert nem unioba bevandorlo vagyok, hanem unios allampolgar es unios orszagbol megyek unios orszagba, Schengeni hatarokon belül, es Nemetorszag is beletartozik a Schengeni övezetbe, ugyanugy ahogy Magyarorszag es Spanyolorszag is es a buszos utazas alkalmaval sem hagynam el a Schengeni övezetet... Legalabb is remelem, hogy nem csuknak le :D


Ami miatt az ellenörzes eszembe jutott, az az hogy Roman a ceg aki inditja a buszt.......


Valahogy Magyarorszagra kell jutnom mindenkeppen... De papirok nelkül parazok egy kicsit... Eleg büntetes lesz igy is a 36 oras buszozas a figyelmetlensegem miatt...

2013. jan. 18. 22:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Elvileg nincs is határellenőrzés.
2013. jan. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elvileg en is igy tudom :)

Csak kicsit tartok attol, hogy a gyakorlat felül irja az elveket :)

2013. jan. 19. 14:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni, felülsz a buszra és reménykedsz hogy nem lesz gubanc. De valószínűleg nem lesz, schengenen belük inkább csak a teherszállítmányokat szokták ellenőrizni, nem az embereket.
2013. jan. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ha van utleveled mutasd azt! Es kesz...de nincs semmilyen "hatarellenorzes" mivel nincs is hatar! Az autopalyan szundikalva eszre sem fogod venni hogy mikor milyen orszagban vagy))
2015. márc. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem is értem mi a kérdés.

A párizsi Európai Megállapodás alapján az EU-állampolgár az EU területén az 1 évnél nem régebben lejárt, érvényességében amúgy utazásra alkalmas okmányával az utazást ugyanúgy megvalósíthatja, mintha az okmánya érvényes volna.

Akár repülhet is vele.

2015. ápr. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valóban van ilyen, amit az utolsó válaszoló ír, de nem minden EU tagország írta alá ezt az egyezményt csak egy pár.

Repülővel én nem próbálnám meg a lejárt okmánnyal történő utazást, ugyanis a légitársaság üzletszabályzata simán kizárhatja.

2015. ápr. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!