Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában dolgozni egy évet...

Angliában dolgozni egy évet érettségivel, sikerülhet?

Figyelt kérdés
Később szeretnék ott egyetemre menni, de előtte nyelvtudás miatt jó lenne legalább egy évet kint dolgozni. Középszinten beszélek angolul, sajnos sokszor a nyelvtanra nem igazán figyelek de jól társalgok ezen kívül. Lány vagyok, bár a rokonságban nem volt kisgyerek így az ilyen au-pair munkák kizárva. De ezen kívül bármilyen munkát elvégeznék amit csak találnék. Ahogy olvasgattam ezen az oldalon a válaszokat egyre inkább elbizonytalanodtam. Van aki azt mondja hogy rögtön menjek ki és keressek gyorsan szállást majd pár nap alatt találok munkát és a közvetítő oldalak mind becsapás. De sok olyat is olvastam hogy olyan drágán lehet csak szállást találni hogy felemészti mindent megspórolt pénzt és utána munkát sem találsz. Nem tudom mit tegyek, az hogy kimegyek pár hétre és semmi munkát nem találok az nagyon nem érné meg és elvenné minden további lehetőségemet. Aztán ott van hogy melyik városban? Londonra azt mondják hogy nem jó mert túl drága. Viszont bár természetesen ismerek több várost is de nem igazán tudom hogy melyiknél milyen és mennyi lehetőségek lennének. Ráadásul egyedül mennék kint amit idáig nem szoktam meg, sőt még itthon sem kerestem magamnak sosem szobát/lakást/albérletet így még itthon sem tudom igazán hogy mennyit kérhetnek még el egy pl. meghirdetett áron felül. Nincsenek nagy igényeim én beérném a legolcsóbb albérlettel vagy bármivel de nem szeretnék úgy elaludni hogy nem vagyok biztonságban. Ha valaki tudna tanácsokat adni akkor nagyon hálás lennék. :)
2011. nov. 2. 01:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy inkább legyél au pair. Nem kell hozzá tapasztalat, nekem sem volt. Viszont sokkal nagyobb biztonságot ad, hogy előszőr egy helyi családnál élsz, ahol kapsz szállást, ellátást és még némi zsebpénzt is. Így körül tudsz nézni, hozzá tudsz szokni a helyi szokásokhoz és ha már itt vagy és átlátod a helyzetet könnyebben mozogsz majd tovább.


Amúgy annyit, hogy jó ötlet, hogy kijösz, de tényleg menj majd haza tanulni, mert diploma nem árt, ha van és itt nagyon drága az oktatás. Szóval igazából én csak egy csapdát látok abban, hogy felsőbb suli előtt jösz. Azt, hogy nem fogsz visszamenni. :)


A város... hát. Én Londonban élek, de tény, hogy nem a legjobb hely. Klassz meg minden, de élehetetlen. Ha van lehetőséged valami kisebb helyen kezdeni, akkor inkább oda menj. Pl Oxford.

2011. nov. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!