Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi ideig kell az adott...

Mennyi ideig kell az adott országban tartózkodni, hogy állampolgárságot kapjon az illető?

Figyelt kérdés
Konkrétan a skandináv államokra gondolok.
2013. febr. 8. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Országonként eltérő időt kell ott tölteni. Bővebb infót találsz az országok bevándorlási hivatalainak honlapján.
2013. febr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre minden országnak saját szabályai vannak.

De az tuti, hogy mindenhol kell valami jogcím a tartózkodáshoz, pl. Amerikában soha nem kap állampolgárságot az, aki illegálisan van kinn...

2013. febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Svédországban 5 év.
2013. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom hogy országonként eltérő, csak gondoltam próba-szerencse alapon itt megkérdezem. Feltételezem nem sokban tér el Svédországtól.


Köszönöm szépen!

2013. febr. 8. 23:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Norvégiában 7 év. De ez nem sokat jelent, tartózkodási engedéllyel már doldozhatsz, gyárat alapithatsz, bankot vehetsz, szabadon utazhatsz. Állampolgárság nélkül a parlamenti választásokon nem vehetsz részt, de már a községi választásokon igen...
2013. febr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, igazából kifejezetten Norvégia érdekelt, csak gondoltam nem szűkítem le ennyire :)


Köszönöm mindenkinek!

2013. febr. 9. 10:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem skanddináv, de északi: Finnországban 5 év kell, plusz középfokú nyelvvizsga. Nem tudom más országokban, hogy van de Finnországban maga az igénylés 440 Euroba kerül :(
2013. febr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tényleg, az anyagi része eszembe sem jutott...
2013. febr. 10. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!