Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit érdemes megnézni az...

Mit érdemes megnézni az olaszországi Velencében?

Figyelt kérdés
EGy majdnem teljes napot leszünk ott, 18 éves lányok vagyunk, de nem tudjuk hogy mik azok a nevezetességek, amiket nem kéne kihagyni, hamár ot vagyunk!
2009. szept. 8. 18:10
 1/6 anonim válasza:

Sóhajok hídja, Szent Márk tér, Rialtó híd stb.


[link]

2009. szept. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A sóhajok hídja most le van zárva, úgyhogy abból nem sokat fogsz látni :) Egyébként az elhagyatott túrista mentes kisutcák a legizgalmasabbak. Ott lehet igazán látni, hogy valójában hogyan élnek a velenceiek. A nevezetességeknél csak a turista szenzációk és a hatalmas tömegek vannak.

De minden attól függ, hogy mire vagy kíváncsi :)

2009. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Egyszerűen csak vigyetek egy térképet és barangoljatok (térkép nélkül ha csak 1 napot vagytok kint, akkor nem jut idő mindenre). Szóval ott bármi érdekes, mert egy kis labirintus a város, a szűk kis sikátorok legalább olyan jók, mint a nagy turistalátványosságok. A Szent Márk teret mindenképp nézzétek meg, ha a Sóhajok hídja le is van zárva, de a sétányról lehet látni akkor is. A templomok (rengeteg van), és kóstoljátok meg az olasz specalitásokat (spagetti, fagyi, cappuccino). Van egy Ferrari bolt is az egyik kis utcában a Szent Márk tér közelében, ha esetleg a F1 érdekel. Megnézhetitek a lakóövezetet a halászterületet is, ha az orrotok bírja a halat és a csatornát. Érdekesség az is, ahogy a ruhát az ablakok közé teregetik ki száradni, mint a filmekben, ilyeneket is biztos fogtok látni.


Amúgy klassz hely, én már 2-szer voltam így 1 napra, jó szórakozást! :-)

2009. szept. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hu, köszi szépen mindenkinek :P

Asszem ennyi program elég is lesz egy napra :D

Tényleg köszi

2009. szept. 9. 14:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Kb egy hete voltam kint, mi is egy napot töltöttünk Velencében :) A sóhajok hídja tényleg nagy reklámplakátokkal van körbevéve felújítás miatt. A Szent Márk téren is több felújítás van, de ez nem zavarja a látványt. Mi élveztük, hogy a galambok a hajunkba és a vállunkra szállnak, nagy élmény volt :) Egyes részekre csak víztaxival, vagy vízibusszal lehet eljutni, de gondolázhatsz is, ha van annyi pénzed. (Mi ezeket kihagytuk,csak sétálgattunk.) Készüljetek fel, hogy a wc másfél Euro, ami elég sok. Mi beültünk egy étterembe is, ahol a sör annyiba került, mint egy pizza (9 euro) szóval eszméletlen drága. Egy nap alatt úgy sem lehet mindent megnézni, és vigyázzatok, mert ha a kis utcákba mentek nagyon könnyen eltévedhettek. Rengeteg bazár van, szóval ha shoppingolós társaság vagytok, akkor ez nektek való hely :) Érezzétek magatokat nagyon jól, nekem az egyik kedvenc városom lett :) (Párizzsal vetekszik az első helyért.)
2009. szept. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gondolázás is 18 euro. Szerintem egyszer az életben megengedheti magának az ember, márcsak az élmény kedvéért is :) Nem mindennap jár az ember Velencébe :)
2009. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!