Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Angliába feladtam egy...

Ha Angliába feladtam egy csomagot, viszont azt, hogy United Kingdom, nem írtam rá, csak a londoni címet, amit küldtem, célba fog érni?

Figyelt kérdés
Sajnos elfelejtettem, és nem lenne jó, ha elveszne.
2013. márc. 5. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyilván oda fog érni, ha London rá van írva, és az a jellegzetes angol alfanumerikus irányítószám is jó támpont a célba éréshez. Szóval nagyobb eséllyel megy a csomagod az angol Londonba mint az USA Ohio államában található London városába...
2013. márc. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha legalább a London rajta van,akkor igen.
2013. márc. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha rajta van hogy London meg irányítószám, akkor igen.

Más kérdés, hogy a postások kimazsolázzák belőle a jobb cuccokat. Nekem a felét kivették, de ismerősök is mind panaszkodtak.

2013. márc. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most megnyugodtam. Mindenkinek ment a zöld kéz!
2013. márc. 5. 21:45
 5/5 anonim ***** válasza:

A csomagod meg fog érkezni, viszont jó tudni, hogy fölösleges is lett volna ráírni az United Kingdom-ot, hiszen aki kezébe először jut (a magyar postás), az amúgy se tud angolul (tisztelet a kivételnek). Neki az Egyesült Királyság se sokat mond, viszont az "Anglia" országnév jóval többet.

Figyeld meg a címzések struktúráját. A legfontosabb van alol, a felette levő sorok mind finomítják, részletezik a címet illetve címzettet. A legalsó az országnév legyen mindig a feladó ország nyelvén, hiszen egy helybeli fogja beszortirozni az Angliába menő conteinerbe.

Amikor oda megérkezett, az ottani (angol) postai alkalmazott nem is nézi már a legalsó sort, ő automatikusan az alulról másodikat regisztrálja (v. fényképezi) a szemével, mert ő aszerint szortírozza tovább - vagyis hogy London melyik kerületébe menő conteinerbe dobja a csomagot.

Harmadik fázis az illető kerületi postahivatal Londonban, ahol alulról a harmadik sort nézik, vagyis hogy melyik postáshoz tartozó utcáról van szó. Az a postás megkapja az aznapi csomag-mennyiségét, utcáinak és saját körútjának rajzolata szerint rakja sorba, pakolja be az autójába és viszi ki. Ott kap majd jelentőséget az alulról negyedik (vagyis felülről az első) sor - a név.

Persze, manapság már sok minden automatizálva van. még optikai leolvasók is vannak - de az elv ez, eszerint van megszervezve az egész.

2013. márc. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!