Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ryanairnél online vásároltam...

Ryanairnél online vásároltam repülőjegyet. Ezután mi a teendő az utazásig? Hogyan megy a beszállás? Mit kell még intézni? Mikor kell ott lenni a reptéren? Stb. Még soha nem repültem, ezért ilyen sok a kérdés (: Minden fontos részlet érdekel

Figyelt kérdés
2013. márc. 8. 12:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is relax, ne aggód túl magad. Nem sokkal bonyolultabb, mintha vonattal mennél... :)


Utazás előtt online utasfelvételt kell csinálni. Ezt legkorábban kb. 20 nappal utazás előtt tudod megcsinálni. Ez külön-külön értendő az oda és vissza úttól számítva. Tehát ha félévre mész mondjuk akkor a visszaútra biztosan csak kint tudod megcsinálni az utasfelvételt és megkapni a beszállókártyát.

Amúgy emailben úgyis fognak erre figyelmeztetni, de azért te se felejtsd el időben megcsinálni, utazás előtt talán 4 órával lehet ezt legkésőbb megtenni, de nyilván nem tanácsos az utolso pillanatra hagyni, hisz van rá kb. 3 heted.

ryanair honlapján elég feltűnően, egyetlen zöld gomb az, hogy Online Utasfelvétel... ott személyes adatokat kell megadni aztán már meg is kapod a beszállókártyádat amit ki kell nyomtatni és majd vinni magaddal a reptérre. Ennyit kell intézni, meg azt, hogy időben kiérj a reptérre.


Ha még sose repültél akkor szerintem minimum 2 órával korábban érj ki, mint ami indulásnak van írva. 1,5 is elég lehet, de azért ha feladott csomagod van akkor a 2 órát én jobbnak tartanám. Ha van feladott csomagod akkor azt a csomagfeladó pultnál feladod, amúgy meg mész a biztonsági ellenőrzésre. Vigyázz ott mit viszel, mert folyadék pl. csak 100ml-es edényben lehet, amit mostanság még szigorúbban néznek, illetve szúró vágó eszközöket erősen korlátozottan lehet átvinni. Ha szomjas leszel (gépen elég száraz a levegő!) és jó a csapvíz akkor vigyél üres üveget, mert azt át szabad vinni az ellenőrzésen (de csak ha tényleg üres!!!) és utána meg tudod tölteni a mosdóban bent. Persze vannak bent boltok is, ott is lehet vásárolni, csak jó sokba kerül.

2013. márc. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Jól leírta az előttem szóló. De szerintem a két óra kicsit túlzás, bár hivatalos. Azt kell megnézni, hogy abban az időben, mikor a te géped indul, milyen forgalom van a reptéren. Ezt a bud.hu oldalon tudod nézni.Az viszont nagyon fontos, hogy a csomagod ne legyen nagyobb a megadott súlynál és méretnél, mert nagyon drága a plusz kiló. Ha hosszabb időre utazol és kényleten vagy több mint 23 kg-ot magaddal vinni, akkor jobban jársz, ha inkább még egy plusz csomagot viszel, mint hogy pl 30 kb legyen az az egy csomagod.

Ha már kiszedted a beszkártyádat online, akkor csak fel kell adnod a csomagod, és utána bemész a tranzitba. Ha netán a 2B terminálon/ onnan indulna/ hosszú a sor, akkor nyugodtan menj át az A terminálra, mert ott is bemehetsz, hiszen középen találkoznak a két terminál utasai.

Arra nagyon figyelj, hogy a kapuhoz időben érkezz, mert ugyan bemondják a hiányzó utasok nevét, de nem fognak várni senkire. Főleg a Ryanair, akinél még a platzon is áldogálhatsz esőben, hóban.

Ha lehet ,akkor a kézipogyóba ne tegyél semmi folyadékot, kenőcsöt,fogkrémet, szúró -vágó eszközöket. Ezeket csak a feladott pogyóba teheted.

Még annyi, hogy célszerű a kézipogyóba tenni ha van gyógyszered és váltóruhát, mert bizony előfordul, hogy lemarad a csomagod.

A gépen mindenért fizetni kell , tehát egyél, igyál itthon , ha megoldható.Tudnék mesélni a szervízről, de nem teszem.

Nagyon jó utat!!

2013. márc. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!