Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen árak vannak Franciaorsz...

Milyen árak vannak Franciaországban, Angliában és Belgiumban?

Figyelt kérdés
Májusban utazom, de már szeretném kitalálni milyen szuvenírt veszek a barátomnak, a családnak. Konkrétan Párizs, London és Brüsszel az úti cél. :)

2013. márc. 16. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Európa legdrágább részei, főleg a nagyvárosok, úgyhogy belecsapsz rendesen a lecsóba. Őszintén szólva, én nem tudom elképzelni, hogy egy átlag magyar turistának még szuvenírre is fussa ott. Nem irigységből mondom, de szerintem jobban teszed, ha nem ilyesmire szórod el a pénzt, mert Párizsban a turistákra tényleg rásóznak 20-30 eurókért műanyag kis Eifell-tornyokat, az értékelhetőbb csecsebecsék pedig jóval e fölött vannak.
2013. márc. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De ha van szemed a szép és eredeti holmikra, azért akármelyik városban vásárolhatsz, csak ne a turistacentrumokba menj, hanem szakboltokba. Vannak bőven.
2013. márc. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én még azt hallottam, hogy ha az utcán áruló négerektől vásárolsz lehet alkudni is. Igaz ez?
2013. márc. 17. 15:31
 4/8 anonim ***** válasza:
igaz
2013. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaznak igaz, de már eleve olyan eszement árat kérnek a bóvlijaikért, hogy nagyon jól kell beszélned az adott nyelvet ahhoz, hogy alkudni tudj, vagy hogy akár csak le tudd rázni őket!


Ezek a városok jóformán Európa legdrágább fővárosai. Nem akarok indiszkrét lenni, de mennyi pénzzel rendelkezel, hogy az utazáson, a lakáson és a kaján kívül - na meg amiket magatoknak akarsz venni - még emlékek vásárlására is gondolhatsz?

Minden esetre azt ajánlom, hogy a nagyobb látványosságok - híres épületek, turistacsábító mulatók stb. - előtt ne figyelj oda az árujukat kínálgító szélhámosokra!

2013. márc. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1 hét "nyaralás" májusban, nem ottélés. :) Anyukámék 160 ezret tettek félre nekem az egész útra (útiköltségekkel együtt). Egyébként angolul és franciául beszélek. :)
2013. márc. 26. 21:31
 7/8 Pub ***** válasza:
A kis eiffel torony 1 euroba kerul, ha draga akkor 2.
2014. máj. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na igen.

De azok ócska, kínában készült bóvlik, amit Budapesten is lehet kapni.

Az ilyen árusok úgy ragadnak az emberre, hacsak a közelükbe megy is, hogy nem lehet őket levakarni.

Amint egy rendőrt meglátnak, sipirc, be a szomszéd kapualjba!

Húsz évig éltem Párizsban, olyan szemeteket kínálnak "eredeti" címkékkel, hogy az ember haja égnek áll...

"Valódi" Chanel parfüm 15 euró, (a rendes ára hetvenen felül van) egy "eredeti" Rolex óra 40 euró stb.

A végén még téged büntetnek meg a vámosok, ha véletlenül megtalálnak nálad ilyen hamis márkájú cikkeket!

2014. máj. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!