Kezdőoldal » Utazás » Európa » Korfu, Kréta, Kos, Rodosz...

Korfu, Kréta, Kos, Rodosz vagy Zakynthos?

Figyelt kérdés

Ki hol volt? Melyiket a legjobb? Élményeket, véleményeket kérnék!


23 éves pár vagyunk gyerek nélkül és nyüzsgős fiatalos helyre akarunk menni!



2013. márc. 18. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nyüzsögni akartok, akkor mindenképpen Korfu, ott rengeteg szórakozóhely van.
2013. márc. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyüszi és buli szempontjából tényleg a Korfu az ideális hely.
2013. márc. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Természetesen a part a víz és a táj is lényeg :)
2013. márc. 18. 23:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Korfu gyönyörű minden szempontból, háromszor is voltam. Zakynthoson a táj szép, de a városok elég jellegtelenek. Kréta is szép, de a települések közötti terület száraz és gazos. Korfun minden szép zöld. Rodoszon és Koson még nem voltam.
2013. márc. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Én mindegyik helyen voltam, de Korfura azóta 3x visszamentem. Minden másik szihetnél rá kellett jönnünk, hogy Krofu a legjobb. Ott mindent megtaláltok, ami érdekelhet. Ott van a legjobban megőrizve a görög mentalitás, kultúra, nem jellegtelen nyaralókomplexumok vannak, hanem az apartmanok a helyiekkel sokszor egy kertben, vagy mellette vannak, akik nagyon barátságosak. 2 helyen is laktunk már, ahol a szomszéd néni minden reggel adta át a kertjéből a friss zöldségeket, egyszer az utcában csak úgy behívtak ebédelni, táncolni, nagyon jó volt. Rendkívül barátságosak, és nem érdekből. A kis falvakba is el lehet menni, csodálatos, ahogy ott élnek!

Emellett mindenféle tengerpart van: homokor, apró kavicsos, agyagos, sziklás, szóval ebből is kedvére válogathat az ember, és mivel az egész sziget akkora mint a Balaton, könnyen átjárható kocsival, akár minden nap máshol lehet fürdeni. Kirándulási és program lehetőségek is vannak (érdemes pl. hajókirándulást is a helyiekkel lebeszélni a kikötőben, mert olcsóbb és sokkal személyesebb, mint amiket az utazási irodák szerveznek).

Gyönyörű helyek vannak: Paleokastrica (búvárkodi, csónakázni), Sidari (homokdűne- ide érdemes ellátogatni, de megszállni nem, mert ha egy kicsit is fúj a szél, veszélyes ott fürdeni, mert bemennek a hullámok a dűnék közé és felerősödnek), Kassiopi (halászfalu), Corfu város, ami olyan, mintha Velence és Párizs kereszteződése lenne, stb.


Szórakozási lehetőség is sok van. Van amelyik város bulisabb, valamelyik kevésbé. De midnenhol vannak nagyon hangulatos tavernák, bárok, görög hangulat. És kicsit olcsóbb is talán, mint a többi sziget.

Szóval én maximálisan Korfu mellett voksolok :)

2013. márc. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló nagyon-nagyon jól összefoglalta, hogy milyen Korfu, csak alátámasztani tudom! Tényleg csodálatos, ízig-vérig mediterrán, imádom!
2013. márc. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez igen! Ez kimerítő válasz volt nagyon szépen köszönöm! Azt hiszem meg is van a nyertes!


Már csak a várost kell eldönteni, hogy hol szálljunk meg. Amit én néztem az Moraitika-Messonghi... Erről vélemény?

2013. márc. 19. 13:22
 8/10 anonim ***** válasza:
A helyetekben valahová középre mennék a keleti parton, akkor közel lesztek mindenhez.
2013. márc. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen vízpartot kedveltek. A keleti part vize meleg és sekély, közel a szárazföld. A nyugati elsősorban homokos, Glifada a csúcs. Paleokastritsa öble viszonylag hideg, de talán a legszebb tájilag, + monostorok. Északon Kssiopi (búvárkodás), Roda, vagy Sidari (homokkő szigetek, barlangok, úszni lehet bennük) a legszebb.

Mindenképpen ajánlok biciklikölcsönzést, elég rugalmasak és több nap alatt be lejhet barangolni a szigetet, érdemes a hegyekbe is felmenni biciklivel. A Pandokratoras a legmagasabb (1006 m) szép kilátással.

Később azért tervezzétek be Rodoszt, a zöld szigetet is. Szép települések, csodás műemlékek, nagyon változatos vízpart, sivatag, búvárkodás, szóval minden van.

2013. márc. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én Benitsest ajánlom!

Tudom, sokan mondják, hogy ott csak bulizni lehet, de ez nem így van!

Igen vannak bulizóhelyek, de aki nem akar bulizni, az csak fölmegy a hegy lábánál fekvő apartmanjába és nem hall semmit!

2017. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!