Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párkányban sok magyar van?

Párkányban sok magyar van?

Figyelt kérdés

Párkény(SZLOVÁKIA)

Sok magyar van ott nyáron mert ott van esztergom szembe vele!

Láttam van párkányban egy nagy aqua park! Hova érdemesebb menni fürdeni párkányba vagy maradni esztergomba és vásárólni?

Most megyek előszőr arra esztergom fele mert eddig mindig nyugat fele mentem nyaralni! :D

Legyetek szívesek mintent leírni a két településről!

KÖSZÖNÖM



2013. márc. 19. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes átmenni a párkányi furdobe, esztergomiak is gyakran átjárnak.Szép, kiépített furdo, hullámfurdo...stb. sok minden van. Igen, magyar város, mindenki tud magyarul. Ne hadd ki!
2013. márc. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó a párkányi fürdő,csak ajánlani tudom.És ahogy az előttem levő is írta magyar város,azaz a város lakosságának többsége magyar,úgyhogy kevés rá az esély,hogy olyan emberrel találkozol,aki nem tud magyarul,de megtörténhet.
2013. márc. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
dél szlovákia 80%-a magyar. kicsit vidékiesen beszélnek, de magyarul. párkány meg főleg magyar, kb 70-80%-a magyar anyanyelvű, és a többi is tud magyarul :)
2013. márc. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Természetesen vannak magyok, de nyárok a várost inkább a cseh turisták lepik el a fürdő végett. megéri meglátogatni 1-2 éve lett felújítva csúzdaparkkal stb..
2013. jún. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

esztergom egy koszos kisváros, tele kátyúval. és azt hiszem a fürdő is bezárt, mert nem volt rá pénz (érts: megszünt a helyi busz közlekedés, helyközivel járnak az emberek, napokig nem volt közvilágítás és még sorolhatnám, ilyen esztergom)

szerintem ment a párkányiba, onnan a dunapartrol nagyon szép a bazilika, ahova át is tudsz sétálni, meg esetleg az esztergomi vaskapuhoz érdemes felmenni. más ott nincs.

2013. jún. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!