Kezdőoldal » Utazás » Európa » Korfun melyik városba/faluba...

Korfun melyik városba/faluba érdemes szállást foglalni nyaralásra?

Figyelt kérdés

23 éves gyerek nélküli pár vagyunk, és a homokos tengerpartot kedveljük!


Akinek vannak élményei rossz jó kérem osszák meg :)



2013. márc. 21. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Szia! Hasonló korú pár vagyunk mi is, mi 2 évvel ezelőtt Sidariban voltunk. Nekünk nem nagyon tetszett, mert nagyon zajos, jellegtelen hely, a tengerpart sem a legszebb, homokos ugyan, de eléggé koszos. A híres sziklák, amik Sidariban vannak, iagzából képen mutatnak jól, élőben nem olyan nagy szám. Nem tudom milyen igényeitek vannak, de többé kevésbé bejártuk a szigetet, és vannak sokkal de sokkal szebb helyek. Nekem Kassiopi és Paleokastritsa tetszett a legjobban. Mi ugyan a sziklás partot kedveljük jobban, ezeken a helyeken ilyen a part, viszont kristálytiszta a víz, jókat lehet úszni, búvárkodni. Ha legközelebb mennék, biztos, hogy a Korfu középső részére mennék, ahonnan könnyen be lehet járni a szigetet, mert a déli részére sajnos nem jutottunk el. Szóval, ha szeretitek a bulis, nyüzsgős helyet, akkor Sidariba menjetek, viszont készüljetek fel, hogy nagyon jellegtelen hely, csak a tömegturizmus negatív velejárói fedezhetőek fel itt.
2013. márc. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Paleokastritsa valóban gyönyörű!
2013. márc. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Paleokastritsa tényleg gyönyörű, de sötétedés után pár étterem kivételével nincs nyitva semmi, ott bulizni nem tudtok. Ráadásul a partok is kavicsosak/sziklásak, ott nincsen homok.
2013. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Angica0901 válasza:
Mindenképpen Korfura szeretnétek menni? Én Sartin élek, Görögország északi részén, a Halkidiki fsz. középső lábának legdélebbi csücskében. Nagyon szép kis falu, ahol akár nyugit is találsz, de főszezonban nyüzsit is. Szórakozási lehetőségnek van 3 zenés-táncos szórakozóhely :), a tengerpart egyik része apró kavicsos, vagy mondhatnám durva homokosnak is, a másik része, kint Sarti-beachen finom homokos, affajta, amit le sem tudsz mosni magadról. Mivel fiatalok vagytok, én inkább az ófalu részt ajánlanám. A tengerpart szép, az ófalu részen a tenger gyorsabban mélyülő, Sarti-beachen sekélyebb, lassan mélyülő. Talán olcsóbban is megúsznátok, és az utazási irodák itt is elég sok programmal szolgálnak (Athos túra hajóval, ami tényleg nagyon szép, Meteorák, ami szintén gyönyörű, de fárasztó az út, nagyon messze van és rohanás az egész, van itt egy magyar férfi, akinek van hajója, és nagyon jó kis "kalóztúrákat" csinál - forgattak a hajóján videóklipet is magyarok - ...stb.) Ha szeretnél képeket, akkor küldök valahogy emilre, vagy nem tudom. Tényleg nagyon szép kis hely!!!!! Ha nem igy lenne, nem élnék itt, közel 8 éve :).
2013. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Megkérdezhetem, hogy végül is melyik városban volt a szállásotok? Mi idén megyünk Korfura és még nem döntöttük el, hová foglaljunk, ha írnál egy rövidke beszámolót az sokat segítene! :) Köszi
2016. jún. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!