Kezdőoldal » Utazás » Európa » Zakynthos vélemények? Tapaszta...

Zakynthos vélemények? Tapasztalatok? Élmények?

Figyelt kérdés

Zakynthosról szeretnék többet megtudni! Aki már volt jó és rossz tapasztalatokra lennék kíváncsi!


Milyenek a tengerpartok? Látnivalók? Melyik részen, hol érdemes megszállni?



2013. márc. 26. 11:56
 1/2 anonim válasza:
100%
Tavaly nyáron voltunk Zakynthoson és elmondhatom hogy nem elõször Görögországban. Persze relativak az emberek véleményei, voltunk a kontinensen, az kicsit zsúfolt, aztán Kréta és Korfu után következett Zakynthos, de elmondhatom, hogy nekünk a legszebbnek túnt.... Talán mert a legkisebb is a fenntemlítettek közül. Mi Argassiban voltunk megszállva, ez a Zante várostól 3-4 km-re volt, be lehetett sétálni elvileg. De amúgy Argassi mint kis üdülõfalu is teljesen el van látva úgy szupermarketekkel mint milliónyi vendéglõ, taverna. Sokan Laganast ajánlják, bulizosabbaknak az a legközkedveltebb, tele is van Britekkel épp emiatt. Argassi kicsit csendesebb. Feltétlen ajánlatos megnézni: 1. Navagio öböl. Mi kihajókáztunk addig, a látvány csodás, kihagyni nem szabad. Figyelem: ha az idõjárás nem kedvez nagy hajó nem tud az öbölben kikötni, ajánlatos kisebb csónakot bérelni, vannak lehetõségek, ilyen kb 20 személyes vaporetto félékre, vagy ha van pénz akkor akár kisebbre. Navagio öblöt meg lehet csodálni fentrõl is, teljesen más a hatás, megéri azt sem hagyni ki :) 2. csodás látvány a Kék-barlangok (Blue caves), nem szabad hazajönni anélkül hogy oda eljuss. Más jellemzõje Zakynthosnak a Karetta-karetta teknõsei. :) Laganas közelében vannak öblök ahol láthatóak, szerencsésebb helyzetben hajókázáskor a tengerben is. Amit még elmondhatok hogy a tenger csodás színekben pompázik és nem túlzások a fényképeken megtekinthetõ élénk kék színek. Mi augusztusban voltunk az is igaz, de a víz olyan kellemesen meleg volt és tiszta, amilyet sehol máshol nem tapasztaltam. Ami csalódást okozhat, a válságos idõk beállta óta csökkentették a panziókban, szállodákban a kaja mennyiségét és többen panaszkodtak a kaja egyhangúsága miatt, sok helyen napi szinten pl ugyanaz a reggeli volt ugyanazzal a sonk5val, sajttal, stb. Na hirtelen ezek jutottak eszembe.... Én bármikor szívesen visszamennék, vannak még l5tnivalók amire már nem volt sajnos idõnk.... S még egy: NAGYON megéri kocsit bérelni s azzal körbejárni a szigetet, sajnos mi elmulasztottuk és szerintem több pézt költöttünk klnb utazási módszerekre....
2013. márc. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Én is Zakynthosra készülök... Ki is néztem egy szállást Argassiban,de elég negatív kommenteket olvastam róla... megosztom veled... A hely szép. A körülmények azonban nagyon rosszak. Az első sokként a rengetek élő és döglött patkány látványa hatott, ami talán azért volt, mert az apartman egy rendezetlen terület szélén helyezkedett el. Az egyik oldalon közvetlen szomszédságban állattartás folyt, éjjel a kecske sírt, hajnalban a kakas kukorékolt. A másik oldalon buszvégállomás, buszforduló volt és kukák, ami miatt a levegő minősége romlott, a komfort érzetünket rontotta és nyugodt pihenés nem volt lehetséges. A medence korlátja mozgott, ami csupán azért volt nagy probléma, mert nagyon csúszott a padlózata, csak beesni lehetett a medencébe. Az idegenvezető tájékoztatása szerint az ablakokat nyitva hagyni éjjel nem szerencsés a rossz közbiztonság miatt, ezért klímát kértünk, de az meg nem működött rendesen, vagy nagyon fagyasztott, ami miatt meg is fáztunk, vagy nem ért semmit.
2013. máj. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!