Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban kaphatok munkát...

Londonban kaphatok munkát érettségivel és középfokú nyelvtudással? Ha igen, milyen lehetőségek lehetnek?

Figyelt kérdés
Nyáron kimennénk a barátommal, legalább 1 évre. Milyen esélyeim vannak? :S És a barátomnak? Ő kőszobrász, és itthon a filmiparban dolgozik, filmek díszletét csinálják, kellékeket, stb.
2009. szept. 19. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Na igen ez engem is érdekelne
2009. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én itt élek kint,és valamit nem árt tudni.Az érettségi az angol munkaerőpiacot nem érdekli..Ami fontos,és amivel esélyed van munkát találni az 1. angol beszéd( sok ismerősöm van akik középfokú angol nyelvvizsgával rendelkezik,de amikor kijöttek,"köpni-nyelni" nem tudtak,mert semmit nem értettek az angol beszédből.Kellett pár hónap míg ráéreztek a beszédre..Szóval inkább az kell,hogy tudj beszélgetni,és értsd meg amit mondanak.(el se hinnétek,hogy milyen sok olyan mondat van amit az iskolában tanítanak,de a való életben nem is úgy mondják vagy kérdezik)

2.Egy nagyon jó szakma.

Ha hiányszakmád van,és tudsz angolul kommunikálni,szinte rögtön kaphatsz állást..

2009. szept. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
21:18-as, mi számít ma Angliában hiányszakmának?
2009. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
21.08-as vagyok.PL: villanyszerelő,vízvezeték szerelő,szakács,nővér, Ezek tuti hiányszakmák.De sokszor olvasok az ügynökségek kirakatában,hogy keresnek bizonyos szakmai tudással rendelkező irodista dolgozókat(bocsi,ha konkréten nem tudom milyen végzettségű kell,mert engem nem érint,így nem jegyzem meg)keresnek időotthonokba gondozókat stb...Ezekre mindig van kereslet...De mint írtam az érettségit nem nagyon veszik figyelembe(hacsak nem Angliában érettségiztél),de a szakmai tudás nagy előny a beszéd kommunikáció mellett..
2009. szept. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
bocsi,21.18-as voltam
2009. szept. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
hamarabb találsz ott, mint itthon. nyomjátok, most még van hely. de lakást már nem tudnak hova építeni, annyian vannak. :)
2009. szept. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

nincs semmilyen szakmám.

Azt nem tudjátok hogy lakást bérelni mennyiért lehet kb havonta?

2009. szept. 20. 12:00
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig az első vagyok.A lakásbérlésről annyit,hogy nem mindegy,hogy hol,és milyen lakást bérelsz.A legdrágább árak Londonban vannak.Én Oxford mellett lakom egy nagyobb városban(250.000-en laknak ott) és ott a város központ mellett bérelek 2szoba+nappali+konyha+fürdőszoba+kis kertest lakást havi 520 fontért.De ez csak a bérlési díj,és még sok mindent kell fizetni mellé.Így ha mindent kifizetek(víz,gáz,villany,telefon,internet,council tax)KB:800 fontra jön ki havonta..Londonban egy ugyanilyen lakás amit én bérelek kétszer vagy háromszor drágább...A szoba bérlés Londonban szintén drágább mint más városokban.1 kis szoba heti/75-90 font szokott lenni.A duplaszoba heti 90-160 font között szokott lenni.Mint írtam attól is függ,hogy hol a lakás.Ennek az a hátránya,hogy idegenekkel kell együtt élni,és ez több gondot okoz,mint örömet..A kisebb városokban a szobák bérlése sem ilyen drága...Arra is figyelnetek kell,hogy ha béreltek lakást akkor általában másfél vagy 2 havi depositot kérnek,a szobáknál meg a heti bérlési díj mellé

+ 2 hét kauciót elkérnek...

2009. szept. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az előbb is én írtam a 21:18-as
2009. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

21:18 vagyok.Csak egy kis érdekességet küldök,hogy általában Londonban a lakások ára mennyi szokott lenni.

Az árak mellett ha az van oda írva hogy "pw " az azt jelenti hogy per week.Vagyis heti bérben adták meg az árakat...

[link]

itt most csak a lakások vannak kiemelve,de rá kereshetsz házakra is...

De mint írtam vidéki városokban jóval olcsóbbak szoktak lenni...

2009. szept. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!