Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hazaköltözés Angliából Magyaro...

Hazaköltözés Angliából Magyarországra, mik a teendők?

Figyelt kérdés
Fél éve dolgozunk Angliában bejelentett lakcímmel, NI számmal, bankszámlával. Mit kell bejelentenünk (ha kell) az angliai banknak, illetve az önkormányzatnak ezzel kapcsolatban? Szeretnénk, ha megmaradna a bankszámla mert pár hónap múlva lehetséges hogy visszajövünk.

2013. ápr. 2. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha vissza akartok menni, akkor semmit nem kell bejelenteni. Pár hónap kiesést még azok is csinálnak akik több hónapra mennek külföldre. pl: Az egyik angol kollégám 6 hónapot volt Indiában.. Szóval ha vissza akartok menni akkor majd visszajöttök. Csak arra kell figyelnetek hogy a szállást ne hagyjátok el úgy hogy adósság van rajta (elmaradt villany, gáz vagy tévé díj) ugyanis ezek ha elmentek akkor is élni fognak és ha visszajöttök rögtön megtalálnak (de feltételezem ilyen gond nem lesz nálatok)
2013. ápr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi egy stúdió szobát/lakást bérlünk ami tartalmazza a rezsit is, de a bérleti szerződést felbontjuk, tehát adósságunk nem lesz az biztos.
2013. ápr. 2. 21:26
 3/6 anonim ***** válasza:

akkor nincs semmi gond. (gondoltam hogy nem úgy akartok lelépni hogy adósságot hagytok magatok után.) csak azért említettem meg mert ez az egyetlen ami gondot okozhatna.

Szóval a lakás szerződést felbontjátok ahogy kell, és ennyi. A bankkártyával csak annyit kell tennetek, hogy bementek a bankba és megkéritek hogy ne postázzák ki nektek a havi számlaértesítőt..Ne kérjétek ezt a szolgáltatást..

2013. ápr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

Mik a teendők? Sztem kezdd azzal, hogy veszel egy kötelet. Aztán ahogy hazajöttök, és rájöttök, hogy elkövettétek életetek legnagyobb baromságát, felkötitek magatokat.


Na, most olvastam végig. Minek hazajönni, ha vissza akartok menni?

2013. ápr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tanulni megyünk haza, hogy később egy olyan szakma birtokában dolgozhassunk, amiben szeretnénk, de pénz hiányában erre eddig nem volt lehetőségünk. Egyébként meg itt sincs kolbászból a kerítés, nagyon nehéz a család és barátok nélkül élni.
2013. ápr. 3. 11:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Az más. Akkor megértem.


És tudom, hogy nincs kolbászból, éltem kint. Én marha, hazajöttem. De amint tudok, húzok is vissza, csak családdal. Ott megélsz, ha dolgozol. Itt nem annyira. Nagyon már munka sincs.

2013. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!