Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek Varsóba (Lengyelor...

Szerintetek Varsóba (Lengyelország) vagy Lviv-be (Ukrajna) utazni? Melyik a szebb?

Figyelt kérdés
az árakra,látnivaéókra,utazási bonyodalmakra stb. vagyok kíváncsi
2013. ápr. 16. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Varsóban semmi érdekes nincs, egy nagy lakónegyed megtoldva felhőkarcolókkal és pár parkkal. Lvivet nem ismerem.
2013. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát most ahogy varsó képét nézegetem lehet hogy télleg igazad van ugyanis itt látszik a főtér de a háttérben meg már csak nagy háztömbök vannak
2013. ápr. 16. 21:04
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Azért azt nem mondanám, hogy Varsóban semmi érdekes sincs. A belváros és az óváros nagyon szép, rendezett, jó a tömegközlekedés és olcsóbb is mint a bkv...

2-3 nap alatt meg lehet nézni mindent.

2013. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Persze, ahogy Zalaegerszegen és Szegeden is akad látnivaló, mégsem ajánlanám a célzott odautazást egy külföldinek, mert van ezer jobb hely.
2013. ápr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Teljesen más hangulatú a kettő.

Lviv (Lemberg) megőrizte a régi hangulatát, így akkor ajánlom, ha pl. a Monarchia-korabeli városok érdekelnek.

Varsót ezzel szemben a II. világháborúban porig bombázták, így viszonylag modern: sok a szocreál épület, valamint újabban a felhőkarcolók is megjelentek. Megvan a maga szépsége, semmivel sem rosszabb, mint a többi európai főváros, ráadásul tele van hatalmas, ápolt parkokkal.

2013. ápr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Varsó nagyon nagy, de az óvárosából csak kevés maradt meg. Nincs sok látnivaló. Előzőleg már írták, hogy miért. Nem ajánlanám, hacsak nem a panelházak és a felhőkarcolók szerelmese vagy.

Lviv nagyon szép és hangulatos, bár kétségtelenül elhanyagoltabb. A foci eb-re azért sokmindent rendbehoztak, szerintem egy átlagos magyar utazónak még elfogadható. És leginkább piszok olcsó!

2013. ápr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lviv nagyon szép és olcsó is, bár a belvárosi kávézókban és a szuvenírboltokban magasabbak az árak. Kétségkívül vannak elhanyagoltabb részei, de turistaként úgysem szűk sikátorokban és lakótelepeken fogsz járkálni, gondolom. A tömegközlekedés nagyon olcsó 1,5 hrivnya (kb 40 ft) a villamos, a marsrutka pedig drágább (azt hiszem, 4 hrivnya volt, amikor legutóbb voltam, de nem biztos). Viszont ha nem mész valahova a világ végére, jobban megéri gyalog menni.

Utazási bonyodalom: autóval eléggé problémamentes, vonattal pedig mehetsz a Tiszával (átszállás nélkül, hálókocsiban, de ez jó drága, meg ott állsz a vonattal a határon egy csomót, stb.) vagy záhonyi és csopi átszállással. Én inkább utóbbit ajánlom, mert van benne valamennyi mozgás, Csopon pedig ha hálókocsiba veszel jegyet Lvivig, akkor ugyanúgy tudsz aludni, és sokkal olcsóbban jössz ki.

2013. ápr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat rengeteg mindent leírtatok szóval már nem is maradt bennem több kérdés
2013. ápr. 21. 19:12
 9/9 anonim válasza:
100%

Varsot nem tudom, de en most jottem meg egy csop-lviv-kiev es haza turabol. Mi ezt fejenkent kb 30.000 forintbol oldottuk meg koltopenzzel es utazassal egyutt, bar mindenhol csak egy napot voltunk, es a vonaton aludtunk, es igy hoztunk haza portekat is.

Az emberek mindenhol segitokeszek voltak, sok latnivalo van, rettenetesen olcso, es a lembergi lanyok a legszebbek a vilagon! :)

Ha tobb is erdekel, irj privatot, es irok meg

2013. ápr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!