Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bulgária (Sunny beach) milyen...

Bulgária (Sunny beach) milyen hely?

Figyelt kérdés
Aki már jár ott tudna róla mondani pár mondatot? Tiszta a víz? Vannak a közelben kulturális látnivalók?

2013. ápr. 19. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi voltunk ott pár éve húgommal és anyukámmal 2 hétre. Összességében véve egy kicsit csalódtunk, ugyanis eléggé mű nyaralóhelynek tűnt az egész. Értem ezalatt, hogy rengeteg a hotel és a diszkó, vannak mindenféle kis árusok is, de kb ennyi. Ha a kulturális látnivalók miatt utazol oda, akkor az nem a te helyed lesz.

Egyébként kb egy 15-20 perces sétával el lehet jutni Nesebarba, ami egy történelmi kis város (gyönyörű történelmi épületekkel- googlezd ki, tényleg szép, érdemes eltölteni egy napot, ha már ottvagytok- nekünk ez a nap volt a felüdülésünk az ottlétünk alatt). Így visszagondolva, inkább oda kellett volna szállást foglalni és nem Sunny beachre.

De visszatérve az eredeti nyaralóhelyhez, a víz az sajnos nem a legtisztább, de a part sem. Szerintem azért még mindig látszik az országon, h elmaradottabb, összehasonlítva mondjuk egy é-olaszországi hellyel.

Ha esetleg az ára miatt döntöttetek Bulgária mellett, akkor el kell hogy mondjam, bizony nem olcsó. Drágább, mint az otthoni árak (pl a kaja). Az ételről jutott eszembe, hogy ez volt a másik nagy gondunk a nyaralás alatt,(a hotelben svédasztalos reggelink volt, de az ebédet meg vacsorát magunknak kellett megoldani) hogy rendes kaját nem tudtunk még étteremben sem venni, mindent valami fura bolgár módon készítettek el.(Egyik este bolognai spagettit rendeltünk, mondván az nem helyi kaja, már csak nem rontják el, de azt is sikerült nekik bolgárosítani és teljesen más volt). A különböző péksüteményeket viszont tudom ajánlani, azok mindig frissek és nagyon finomak voltak.

Hát ha még volna vmi, amit szeretnél megtudni, kérdezz, szívesen válaszolok.

2013. ápr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Nagyjából pont ezektől tartok én is, mint amiket leírtál. Barátokkal mennék, és valóban az olcsóság miatt (50 ezerre jön a szállás + úti költség busszal 1 főnek) választottuk Bulgáriát, de megmondom őszintén nekem vannak fenntartásaim, hogy nem a legszebb a tengerpartja, és hogy a helyi jellegből meg sajátosságból kevésbé fogok érezni bármit is, mert tömegnyaraló feelingje van. De mindegy, én úgy is hiperaktív utazó vagyok, szóval a többiek úgysem tudnának hozzám alkalmazkodni, mert én úgy is mindent látni szeretnék, szóval nem is baj, ha nincs sok látnivaló, mert legalább nem maradok le semmiről. Azért mondjuk Isztambulba jó lenne átnézni, ha már ott vagyunk...

2013. ápr. 19. 21:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen, ha esetleg a lényeg nem Bulgárián van, akkor tudom ajánlani Görögországban Parga-t például, vagy Olaszországban Bibione-t. Nekem ez a 2 hely sokkal jobban tetszett, ide bármikor visszamennék és árban is kb ugyanannyi mint a bolgár nyaralás.

Pargából a Meteorákhoz, Bibioneből pedig Velencébe is át tudtok menni mert nincs annyira messze.

2013. ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ohohohó! Parga és a Meteorák között azért van egy kis távolság! Úgy durván 4-5 óra :)

De az igaz, hogy gyönyörű, mi tavaly voltuk, imádtam. Bár az árai vetekszenek néhány görög sziget áraival. Pl Korfun minden olcsóbb volt (Korfuváros). Szóval szerintem egy bulgáriai utazás jóval kevesebből kijön. Az idei nyárra mi is Bulgáriát néztük ki, azért, hogy olcsóbban kijöjjön, mint tavaly - bár akkor 15 napon keresztül dőzsöltünk : mindennap reggeli pékségben, ebéd a központban, vacsora étteremben, fagyi, szinte minden második napon fakultatív kirándulás, stbstb...

Mondjuk, mi Nessebar-ba mennénk, képek alapján szebbnek tűnik, de végülis Napospartról simán át lehet sétálni Neszebárba.


Kérdező:

Eddig az alapján, amit neten olvastam, a víz meleg (23-25 fokos), viszont, mivel homokos, ezért olykor-olykor zavaros, hínáros. A közelben nincsenek lényegesebb látnivalók (bár át lehet menni pl Isztambulba ; vagy busszal Burgaszba, Várnába), úgyhogy egy bulgáriai nyaralás inkább pihenősebb, lazsálósabb.

2013. ápr. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Naposparton (vagy a közelében) van egyébként tisztább vízű, esetleg sziklás vagy aprókavicsos part?
2013. ápr. 30. 09:33
 6/6 anonim válasza:
Csak ajánlani tudom ezt a helyet. Mi tavaly voltunk ott és nagyon megelpődtünk azon h milyen szép pedig voltunk már sok helyen (Tunézia, Egyiptom, Görögország...) ha a látnivalókra vagy kíváncsi akkor érdemes megnézned Nesebar-t. Ajánlani tudom ezt a szállodát: Grand Hotel Sunny Beach. A kaja nagyon finom reggelente a kedvencük a palacsinta volt amit előttünk készítettek el!. A kiszolgálás is nagyon jó volt szóval csak is ajánlani tudom!!
2013. máj. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!