Kezdőoldal » Utazás » Európa » A barátnőm külföldre utazik!...

A barátnőm külföldre utazik! Csak irigy lennék?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a nyelvtanárunk elutazik egy hétre egy külföldi barátnőjéhez. Egyik csoporttársamat, aki egyben legjobb barátnőm is volt valamikor, megkérdezte nem utazna-e ő is vele (a tisztán látás kedvéért a tanár: nő). Hivatkozott arra, hogy szorgalmas, és megérdemelné, illetve hogy a családi háttere miatt, sosem tehetné meg hogy eljusson akárhova is.

Ha így lenne, akkor most egy szavam nem lenne. Nyaralás gyanánt három országban jártak, amit nem sajnálok tőle, én is jártam erre arra, jól érezte magát, ahogy én is, meg az összes többi barát is. Azt sem érzem hogy sokkal szorgalmasabb lenne, mint bármelyikünk a csoportból. Hihetetlenül rosszul esik, hogy így mindenki előtt zajlott ez az egész, hisz nekem is minden vágyam, hogy egyszer eljussak Párizsba, és nem értem mi alapján történt a döntés... 5-en vagyunk a csoportban, és mindenki hasonlóan érzi magát. Egyszerűen kivételezésnek érzem, és rosszul esik... Lehet csak irigy vagyok, mert neki teljesül egy vágya, nekem nem.

Szerintetek rendben van ez így? Igazságos volt, és tényleg csak irigyek lennénk? Még is hogyan törődjek bele? Mit tegyünk, hogy ezentúl ne úgy nézzünk rá, mint a tanár kis kedvencére?


2009. szept. 30. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Valószínűleg a tanárotoknak ez a lány a kedvence a csoportból, ami nem azt jelenti, hogy a többieket nem szereti. Nem kell ebből akkora ügyet csinálni, mindenkinek lehet kedvence, még egy tanárnak is, hiszen ő is emberből van. Fiatalok vagytok még, elfogtok jutni mindannyian Párizsba. Tanuljatok meg örülni a más örömének, az fontos tulajdonság az életben. Egy részletes fényképes beszámolót mindenképp kérjetek tőlük!
2009. szept. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Hát, értem a helyzetedet, de a tanárnak szíve joga eldönteni, kit akar magával vinni elvégre is. Ilyen esetben mindenki olyat választ, aki szimpi neki/kedvence, (ahogy tetszik) ő így döntött. Nem mondom, h én nem éreznék így, mert de... De mást nem tudsz tenni, tudomásul kell venned. Emiatt hülyeség lenne kiutálni azt a lányt, lásd be. Lesznek még ilyen kevésbé igazságos helyzetek az életben, ó de mennyi.
2009. szept. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Mindenkinek van kedvence. A tanárnak nem kéne, hogy legyen, de egy idő után kialakul.

A lényeg, hogy ne mutassátok ki előttük, hogyan éreztek.

2009. szept. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, én értem hogy nem kell ebből nagy ügyet csinálni, nem is lenne talán ennyire fura, ha nem az egész csoport előtt nyögi be ezt a tanár. Inkább egy szünetben, csak neki. A lányról tudom, hogy ahogy hazaér úgy fogja kezdeni, hogy "mennyire sajnálhatjátok hogy nem voltatok ott"... mindig ez van, és mindig nagyon rosszul esik, de nem tudom hogy mondjam el neki, egyszerűen és nem bántón, hogy baromira nem rajtam múlt, hogy nem voltam ott, és ha mesélni akar, akkor tegye, én kíváncsi vagyok rá, csak ne ilyen stílusban, mert ez inkább nagyzoló, mint élvezetes... Erre szerettem volna kilyukadni, persze nem hinném hogy ezért kiutáljuk, csak jobb felkészülni a dolgokra. Irigy vagyok ez tény és való, már rájöttem. Piszkosul... és egyelőre még nem tudom hogy kezelni, megy az értetlenkedés az egész osztályban, nem csak én érzek így.
2009. szept. 30. 20:29
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Jaj, hat az egesz eleted ott lesz arra, hogy elutazhass Parizsba! Ne viccelj mar, ilyenen kiakadni!:)

Egy valakit ki kellett valasztania a tanarnonek, mindenkit nem tudna elvinni, igaz? Ne legyel irigy, legkozelebb majd rad esik a valasztas, ha pedig nem, akkor kesobb akarmikor kimehetsz, hidd el!

1 evre akar au-pair lanynak is kimehetsz barhova a vilagon, sok sikert addig is jo nyelvtanulast!:)

2009. okt. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

En nem teljesen ertek egyet az elottem valaszolokkal... Szerintem egy tanarnak kotelessege, hogy objektiv legyen! A kivetelezes szornyu dolog meg akkor is ha kesobb elfog tudni jutni a kerdezo Parizsba. Jutalmazni a szorgalmat szabad, de az ilyen dolgot illik elore bejelenteni es egyenlo eselyeket biztositani az osszes diaknak. Egy tanar aki ilyet tesz egyaltalan nem kovetkezetes, mivel lehet hogy a tobbi szorgalmas tanulo ugy erzi hogy a munkajukat nem veszik eszre. Tovabba az ilyen dolog novelheti a feszultseget a tanar-diak viszonyban amelyben a tanar dominal torvenyszeruen.


Szerintem az ilyet megpalyazhato osztondij formajaban vagy valamilyen merheto felmeres alapjan szabad csinalni (persze elore bejelentve) de a leirt formaban szornyu diszkriminalas, es szerintem a kerdezo teljes joggal van felhaborodva.


Tovabba azert mert a vilag igazsagtalan attol meg egy tanarnak kotelessege, hogy az osztalyat annyira igazsagossa tegye amennyire lehet mivel egy-egy ilyen cselekedet a diakok egesz eletere kihathat.

2009. okt. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, köszönöm, szinte szószerint úgy fogalmaztad meg ahogy én szerettem volna, lehet kicsit félreérthető volt. Már beletörődtem, elfogadtam, hogy ez van, de azóta nem nagyon szeretek a tanár óráira járni. Nem tartom igazságosnak ami történt. Azt mondom ha ezt egy szünetben a hátunk mögött beszélik meg lehet nem is lennék felháborodva, de így... Hát ez van, meg kell tanulni "veszíteni"! Tisztában vagyok vele, hogy bármikor eljuthatok még életemben Franciaországba vagy Párizsba, de nyilván sajna nem teljesen ingyen. Az utazásra sosem sajnáltam a jól megtakarított pénzem, nem erről van szó, de egy ilyen lehetőséget senki nem hagyott volna ki az osztályból, és ahogy ez lement, nem tartom fairnek. Mindenesetre köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 7. 07:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nemvolt egy kedves húzás ez a tanártól. Legalább közölte volna vele négyszemközt. Vagy szerintem az is jó megoldás lett volna, ha pl azt mondja, hogy akinek a legjobb lesz valamilyen eredménye az mehet vele. Vagy aki a legjobb tablót csinálja.
2009. okt. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!