Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájcba megy edzőtáborba a...

LOJ kérdése:

Svájcba megy edzőtáborba a lányom. Eurót vagy svájci frankot adjak neki? Ha svájci frankot, akkor mennyit adjak neki négy napra?

Figyelt kérdés
2013. máj. 21. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Svájc nagyon drága ország, ha edzőtáborba megy, nem hiszem, hogy sok vásárlási lehetősége lenne. Ha mindent megkap, amire szüksége van, akkor max egy kis zsebpénzre kellene, hogy a reptéren vegyen valamit, ugye?

100 Frank szerintem elég.

2013. máj. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Svajci frank mindenképp,a euroval csak bajlodni fog,váltás stb.
2013. máj. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel Svájcba megy, nyilván svájci frankot... Elég egyértelmű, hogy az adott ország fizetőeszközére van szüksége.


Hogy mennyit, az attól is függ, milyen tábor: mennyire tudnak majd kimenni, milyen az ellátás, stb.

2013. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Hány napra fog menni? 1 svájci frank 248-234 ft közötti értékkel bír! ha adsz neki kb 50 svájci frankot az kb 12000 forintot ér! 10 sváji frank kb 2400 forintot ér, ennek alapján már csak azt kell eldöntened hogy forintot adsz neki, átszámolni már át tudod! :) Azt viszont nem tudom, mi mennyibe kerül, nem minden országban van 300 forint körül van a kenyér stb..

elképzelhető, hogy minden sokkal drágább, mint itt Magyarországon :(

2013. máj. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem zimbabwei dollárt. De most komolyan, szerinted Svájcba milyen pénz kéne, ha nem a svájci valuta?
2013. máj. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Azért nem kell ennyire leugatni kérdezőt! :)

Tény, hogy Svájc fizetőeszköze a svájci frank, de néhány helyen elfogadnak eurót is, főleg a turisták által gyakran látogatott helyeken. Bulgáriában is fizettem már euróval, pedig ott leva van, ahogy Horvátországban a kuna a fizetőeszköz, mégis euróban alkudtam meg a szállásadóval az apartmanért. Sőt, Albániában is euróval fizettem a szállásért, pedig ott a helyiek albán leket használnak. Mindenesetre én is svájci frankot vinnék, de tartalékban lenne nálam euró is.

50 frank szerintem nem túl sok, főleg, ha szeretne ajándékokat is venni a családtagoknak...

2013. máj. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy néhány helyen elfogadják még evidens, hogy az adott ország valutáját viszem. Végülis teljesen mindegy, hogy mit vált be az ember.
2013. máj. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 SzilKa ***** válasza:
Eleg rosszul valtjak itt az eurot, mindenkeppen svajci frank legyen nala. Ha teljes ellatast kap, akkor eleg ajandekokra, csokira, aprosagokra 100-150 frank. Egy bogre 10-20 frank, egy tabla csoki 2-3 frank, hutomagnes 7-8 frank, kepeslap 1,5-2 frank, svajcibicska 27 franktol, 1l 100%-os udito 1,5-2,5 frank, vonat 80km-re 32 frank...
2013. jún. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!